1p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

Kiterjesztett valóságban terjeszkedik tovább a Snapchat, izraeli céget vásároltak fel.

A Snapchat korábban is próbált új frontokat meghódítani a csevegésben, elég csak a videórögzítésre alkalmas szemüvegükre gondolni. Most azonban egy egészen új szintre emelnék az online beszélgetést, a Reuters cikke szerint ugyanis a kiterjesztett valóságban próbálná megvetni a lábát az amerikai vállalat.

A hírek szerint 30-40 millió dollárért tettek ajánlatot az izraeli Cimagine Media nevű startupra – ők találták ki egyébként a True Marketless Augmented Reality nevű technológiát. Ez egyfajta bútorkatalógus, aminek segítségével tetszés szerint bepróbálhatunk a szobába különböző tárgyakat, mielőtt azokat megvásárolnánk. A tervek szerint a Snapchat Izraelbe költöztetné a főhadiszállását is a felvásárlás után.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Szigorú ellenőrzést indít a Shein ellen az EU
Privátbankár.hu | 2026. február 17. 15:04
Addiktív funkciókat és illegális árukat vizsgálnak. 
Vállalat Toborzási kérdéssé teszi a fenntarthatóságot a Z és az Alfa generáció – Klasszis Podcast
Imre Lőrinc – Izsó Márton | 2026. február 16. 19:27
Bár a fenntarthatóság kérdése leszálló ágba került a politikai narratívák szintjén, ez még segítheti is a vállalatokat abban, hogy eligazodjanak a nagy ESG-katyvaszban – mondta a Klasszis Podcast legújabb epizódjában Ács Barnabás. A fenntarthatósági szakértő hozzátette: a Z és az Alfa generáció megváltozó igényei miatt az egész témakör munkaerőpiaci kihívássá válik. A cégeknek viszont jóval több adatra lenne szükségük a felelős döntéshozatalhoz.
Vállalat Új megállapodást jelentett be a 4iG
Privátbankár.hu | 2026. február 16. 19:04
Műholdak és űripar.
Vállalat Nagy dobásra készül a Mol Lengyelországban
Privátbankár.hu | 2026. február 16. 16:22
Új kutakat nyitnak az országban.
Vállalat ESG-díjat alapít az MBH, ezek a cégek kaphatják meg
Privátbankár.hu | 2026. február 16. 15:26
Bejelentést tett az MBH Bank.
Vállalat Ursula von der Leyen és Orbán Viktor együttműködése nélkül nem megy
Imre Lőrinc | 2026. február 16. 15:05
Jól működő, a vállalkozói környezetre és a cégalapításokra vonatkozó egységes európai uniós piac és technológiasemlegesség – ez a két kulcseleme lenne az európai gazdaságok feltámadásának. Az Mfor és a Privátbankár újságírója, Imre Lőrinc az Európai Unió vezetőinek versenyképességről szóló, nem hivatalos csúcstalálkozójáról mondta el véleményét a Trend FM hétfői adásában.
Vállalat „Ami Európának jó, az nagyon ritkán rossz Magyarországnak” – valódi egységes piaccal rukkolna elő az Európai Unió
Imre Lőrinc | 2026. február 16. 05:55
Az uniós állam- és kormányfők egy belgiumi kastélyban gyűltek össze múlt csütörtökön, hogy megoldást találjanak a kontinens versenyképességi problémáira. A mérföldkőnek tekintett megbeszéléshez Magyarországról is bőven érkeztek javaslatok, a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége (MGYOSZ) részéről. A szervezet elnöke, Lakatos Péter szerint minél kisebb egy európai uniós tagállam, annál inkább érdeke egy valóban jól működő, üzletileg egységes belső piac kialakítása.
Vállalat Kétszáz szakembert bocsát el az OTP
Privátbankár.hu | 2026. február 15. 16:20
A Digitális Divízió létszámát csökkentik az egyszerűsítés és a költséghatékonyság jegyében.
Vállalat A Visa olimpiai monopóliuma rávilágít Európa fizetési problémájára
Privátbankár.hu | 2026. február 15. 14:31
Bárki, aki ajándéktárgyat próbál vásárolni a milánó–cortinai játékok hivatalos olimpiai boltjaiban, szembesülhetett egy olyan kérdéssel, amely régóta aggasztja az európai döntéshozókat: a külföldi fizetési szolgáltatók dominanciájával, és a készpénz szerepének visszaszorulásával.
Vállalat A Shell néhány szóra méltatta Orbán Viktort
Privátbankár.hu | 2026. február 15. 08:31
A nemzetközi olajvállalat reagált a miniszterelnök vádjaira.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG