1p
Konzervatív támogatással vásárolták fel a Time magazin kiadóját.

A Reuters cikke szerint a megállapodást vasárnap este véglegesítették, a felvásárló Meredith kiadó mintegy 1,84 milliárd dollárt ajánlott a Time-ért. A dolog pikantériája, hogy az ügyletben érintett a konzervatív milliárdos testvérpár, Charles és David Koch is, akik 650 millió dollárral támogatták a felvásárlást. A testvérpár elvileg nem vesz majd részt az igazgatótanács működésében, és nem lesz befolyásuk sem a Meredith üzletpolitikájára, sem a szerkesztőség irányvonalára.

Az iowai székhelyű Meredith Corporation évek óta próbálta bekebelezni a Time-ot, 2013 óta háromszor tettek ajánlatot, ám eddig nem jártak sikerrel, ugyanis nem volt rá elég pénzük – így épp kapóra jött a Koch fivérek támogatása. A mostani felvásárlással megszerezték a Time magazin mellett a Fortune című gazdasági lapot, a Sports Illustrated című sportlapot és a People magazint is. A Meredith egyébként alapvetően nem politikai lapokkal foglalkozó kiadó, így egyelőre kérdés, hogy lesz-e szemléletváltás.

A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Garantiqa.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Az iráni válság dobta meg az ipari árakat
Privátbankár.hu | 2026. május 4. 08:51
Beindultak az ipari termelői árak. Enyhén, de már érződik az iráni háború okozta válság hatása, főleg az energiapiaci árakban.
Vállalat Hatalmas hátraarc jöhet a Forma-1-ben
Privátbankár.hu | 2026. május 3. 14:56
Öt éven belül véget ér a hibrid korszak, és visszatérnek a V8-as motorok a száguldó cirkuszban.
Vállalat Rendkívüli intézkedésekkel készül a nyárra a brit kormány
Privátbankár.hu | 2026. május 3. 13:50
A brit kormány ideiglenes intézkedésekkel készül a nyári szezonra a repülőjárat-törlések megelőzése és az optimális járatszám érdekében. A kabinet engedélyezné a légitársaságoknak, hogy az utasokat kevesebb gépre vonják össze, miután a Hormuzi-szoros lezárása miatt drasztikusan megugrott a kerozin ára.
Vállalat Bajnai Gordon is érintett: felvásárolják a tanácsadó céget
Privátbankár.hu | 2026. május 1. 10:44
Több száz millió dolláros ügylet jön létre.
Vállalat Bővül a budapesti reptér kínálata
Privátbankár.hu | 2026. április 30. 18:54
Új légitársaság indított járatot.
Vállalat Hiába idősek, viszik őket mint a cukrot: ezek az autók a legnépszerűbbek idehaza
Privátbankár.hu | 2026. április 30. 14:21
A Használtautó.hu 2026 első negyedéves adatai alapján a japán autók továbbra is stabilan a hazai használtautó-piac legkeresettebb szereplői közé tartoznak. A toplista élén toronymagasan a Suzuki Swift áll, de a Toyota és a Honda modelljei is szép számban képviseltetik magukat. Az adatok alapján egyértelmű trend rajzolódik ki: a magyar vásárlók jelentős része továbbra is a megbízható, kiszámítható fenntartású modelleket keresi, még akkor is, ha ezek általában idősebbek a piaci átlagnál. 
Vállalat Örülhetnek az OTP ügyfelei
Privátbankár.hu | 2026. április 30. 13:30
Az OTP Bank számos népszerű szolgáltatását teszi díjmentessé, valamint bővíti a kedvező feltételeket igénybe vevők körét. A Bank a KSH által mért 2025. évi 4,4 százalékos inflációnál alacsonyabb mértékben módosítja díjait: a lakossági számlavezetéshez kapcsolódó díjbevételek 3,6 százalékkal nőnek. Ez egy tipikus lakossági ügyfél esetében átlagosan havi 100 forintnál kisebb többletköltséget jelent. A most és a közelmúltban bevezetett, illetve véglegessé tett kedvezmények ugyanakkor átlagosan kompenzálják a díjemelés hatását a lakossági ügyfelek számára.
Vállalat A piacról tervez megélni az Opus Global a kormányváltás után
Privátbankár.hu | 2026. április 30. 11:13
Vida József, az Opus Global Nyrt. elnöke a választások utáni első nagy interjújában a tőzsdei árfolyamesésről, Mészáros Lőrinccel való barátságáról, Magyar Péterhez fűződő viszonyáról és a „luxizáshoz” való hozzáállásáról beszélt a Telexnek. Szerinte a piaci zuhanás mögött érzelmek, nem pedig gazdasági realitások állnak.
Vállalat Nagy nyomás alatt a Volkswagen: teljes újratervezésre van szükség
Privátbankár.hu | 2026. április 30. 11:03
Komoly visszaeséssel indította az évet a Volkswagen Group: a német autóipari óriás friss gyorsjelentése szerint egyszerre több piaci és geopolitikai tényező is rontja az eredményeket, miközben a vállalat már a teljes üzleti modell újragondolására készül.
Vállalat Eldőlt: nem fizet osztalékot az AutoWallis
Privátbankár.hu | 2026. április 29. 19:19
A pénzt a növekedési stratégiára fordítják.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG