2p
Az alapítás óta eltelt három évben több mint 800 oktatási, kutatási és tudományos pályázatot támogattak.
Városvédő Pallas Athéné görög istennő szobra esti megvilágításban a régi Városháza épületének sarkán, a főváros I. kerületében, a Szentháromság téren. MTVA/Bizományosi: Jászai Csaba

A nemrégiben átszabott jegybanki alapítványok idén több mint negyven intézmény oktatásfejlesztési tevékenységét támogatták, köztük a Corvinus, az erdélyi Sapientia, és a Károli Gáspár Egyetemet. Kiemelt figyelmet kapott a győri Széchenyi István Egyetem, itt angol nyelvű kurzusokat támogattak alapítványi pénzből, ennek több diák kezdhette meg tanulmányait olyan nagymúltú intézményekben, mint a Cambridge-i vagy az oxfordi egyetemek.

Emellett a Pécsi Tudományegyetem Földtudományok Doktori Iskolájával közösen megvalósított geopolitikai programban idén már közel 100 diák kezdte meg tanulmányait a támogatásoknak köszönhetően. Ráadásul július 1-jén létrejött a kecskeméti és szolnoki főiskola egyesülésből a Pallasz Athéné Egyetem, ezt 2018-ban új campussal bővítik majd Kecskeméten. A határon túli magyar közösségek oktatását, ismereteinek bővítését megalakulása óta 1,3 milliárd forinttal támogatta a Pallas Athéné Domus Concordiae Alapítvány.

A rovat támogatója:
A rovat támogatója az MVM

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Nem panaszkodhat a 4iG
Privátbankár.hu | 2025. május 30. 19:40
Jól sikerült a tőzsdei cég negyedéve.
Vállalat Milliárdokat fizet ki osztalékként a Magyar Telekom leányvállalata
Privátbankár.hu | 2025. május 30. 14:41
Pénz áll a házhoz.
Vállalat Több ezer embert rúg ki a Volvo
Privátbankár.hu | 2025. május 26. 15:45
Túl sok a bizonytalanság.
Vállalat Pontot tett a nagy akvizíciója végére a Waberer’s, de itt nem áll meg
Privátbankár.hu | 2025. május 26. 12:38
A Pannon-Busz-Rent tranzakciója lezárása után keresi a terjeszkedési lehetőségeket, a logisztikai, a raktározási és személyszállítási piacon is.
Vállalat Nagy bejelentést tett az egyik hazai tőzsdei cég
Privátbankár.hu | 2025. május 26. 11:51
Innovatív elektromos autómárkával erősíti pozícióit az AutoWallis Közép- és Kelet-Európában.
Vállalat A kockázat csökkenthető, de a legjobb, ha egyáltalán nem dohányzunk
Natív tartalom | 2025. május 26. 10:31
Május 31-e a Dohányzásmentes Világnap. Ezen a napon a világ számos országában felhívják a figyelmet a dohányzás káros hatásaira, a megelőzés és a leszokás fontosságára. A szakmai és társadalmi üzenet egyértelmű: a dohányzás minden formája káros, a legjobb megoldás az, ha el sem kezdjük, vagy ha már dohányzunk, akkor mielőbb letesszük a cigarettát. Ugyanakkor azok a felnőttek, akik a figyelmeztetések ellenére is folytatják a dohányzást, ma már tájékozódhatnak az ártalomcsökkentésről.
Vállalat Váratlan lépésre készül az Audi Győrben
Privátbankár.hu | 2025. május 22. 16:47
Németországban is gyártják majd a Q3-asokat.
Vállalat Nagy hírt kapott a 4iG
Privátbankár.hu | 2025. május 22. 15:06
Megerősítették a besorolást.
Vállalat Összefog az Mol és az MVM
Privátbankár.hu | 2025. május 22. 12:04
A két energiavállalat az olajporondon fűzi szorosabbra az együttműködést. 
Vállalat Szilárdan kezdte az évet az MBH Bank
Privátbankár.hu | 2025. május 21. 12:04
43 milliárd forintnyi pluszadó után is jól teljesített az MBH Bank az első negyedévben.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG