2p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Közel ötven százalékot esett a Shell nyeresége az előző évben.

Nagy veszteség, csökkentett működés

Royal Dutch Shell PLC. míg 2014-ben 22,6 milliárd dollár nyereséggel zárt, addig a tavalyi összeg csak 10,4-10,7 milliárd dollár között mozoghat. A vállalat 2015-ben napi 2,9 millió hordó olaj egyenértéket termelt. A cég jelenlegi alkalmazottainak száma 94 ezer. A Shell jövő héten dönt a  BG Group földgázipari vállalat 33 milliárd dolláros megvásárlásáról. A BG 19,3 milliárd dollár bevétellel büszkélkedhet 2014-ben és 5200 alkalmazottat foglalkoztat.

 

Ha megvalósul a BG felvásárlása, akkor a cég az integrálás után kénytelen lesz csökkenteni működési költségeit, és 10 ezer alkalmazottól meg kell hogy váljon. A vállalat egyébként már tavaly 4 milliárd dollárral, azaz 10 százalékkal csökkentette működési költségeit. A Shell és a BG tőkeberuházásai együttesen 33 milliárd dollárt tesznek majd ki a tervek szerint 2016-ban, ami 45 százalékos csökkenést képvisel a két vállalat 2015-ös tőkeberuházásaihoz képest.

A tőzsdén is esett

Már a tőkeberuházásán is csökkentenie kellett a tavalyhoz képest. Míg 2015-ben csak 29 milliárd dollárt fordított tőkeberuházásokra, addig 2014-ben 20 százalékkal, azaz 8 milliárd dollárral többet tudott áldozni erre. A mai nap a londoni tőzsdén hat százalékos veszteséget mutat a Royal Dutch Shell. A vállalat január 27-én dönt majd a BG tényleges felvásárlásáról. Február 4-én pedig közzéteszik a negyedik negyedévi eredményeiket is.

Mint ahogyan arról nemrég beszámoltunk, rengeteg pénzt vesztett az olajtársaság az alaszkai kútfúrással, illetve még a Greenpeace nemzetközi környezetvédelmi szervezetet is magukra haragították.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Washington is rábólinthat a Mol szerb üzletére
Privátbankár.hu | 2026. január 24. 10:46
 A szerb sajtó szerint pénteken az Egyesült Államoktól érkezett egy erre utaló gesztus.
Vállalat Az egyik legnagyobb globális hitelminősítő elnökével tárgyalt Jászai Gellért
Privátbankár.hu | 2026. január 23. 08:35
Azerbajdzsáni és szingapúri pénzügyi vezetőkkel tárgyalt a 4iG elnök-vezérigazgatója, Jászai Gellért a davosi Világgazdasági Fórumon. Az S&P Global Ratings elnökével pedig a hitelminősítésről beszélgetett a magyar cégvezető.
Vállalat Igen nagy dobásra készül Elon Musk a tőzsdén
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 19:01
A SapeceX, a vállalkozó űripari cége tőzsdei bevezetésre készül, és meg is bízott négy nagy amerikai befektetési bankot ennek előkészítésével. Már idén meg is jelenhet a tőzsdén.
Vállalat Máris leállítják az óriási japán atomerőművet – egy napig bírta
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 17:43
A Tokyo Electric Power (TEPCO) leállítja a Kashiwazaki-Kariwa atomerőmű 6. számú reaktorát, miután csütörtökön kora reggel meghibásodást észleltek, egy nappal azután, hogy az egység körülbelül 14 év után először kapcsolt be.
Vállalat Az ALTEO gázmotoros erőművet vett
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 17:01
Az ALTEO Energiaszolgáltató Nyrt. adásvételi szerződést írt alá a DEPO Erőmű Kft. 100 százalékos üzletrészének megvásárlásáról a Plant Industrial Engineering Kft.-vel – közölte az energetikai szolgáltató és kereskedő vállalat csütörtökön a BÉT honlapján.
Vállalat Elvétette a célt a Procter & Gamble
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 16:40
A világ legnagyobb fogyasztásicikk-gyártója, az amerikai Procter & Gamble Co. az elemzők által vártnál némileg kevésbé növekvő bevétellel zárta a december végével záródott pénzügyi második negyedévét.
Vállalat Jöhet a repülőrajt? Egyre optimistábbak a magyar cégvezetők
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 10:31
Folytatódott a javuló tendencia a hazai nagyvállalatok gazdasági várakozásainak tekintetében – derült ki a K&H nagyvállalati növekedési index legfrissebb, 2025 utolsó negyedéves kutatási adataiból.
Vállalat Itt vannak az új fejlemények Davosvól, a 4iG is több magas szintű tárgyaláson vett részt
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 07:10
A davosi Világgazdasági Fórum második napján Jászai Gellért, a 4iG Nyrt. elnöke több magas szintű tárgyaláson vett részt, amelyek a kormányzati együttműködéstől a távközlésen és a digitális infrastruktúrán át a védelmi iparig és a nemzetközi pénzügyekig terjedtek.
Vállalat Új gyárba öntik a norvég profitot Dunaföldváron
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 19:15
A Norvégiából hazahozott profitjából építi új gyárát Dunaföldváron a Vajda-Papír, a beruházást a kormány 25 milliárd forinttal támogatja – erről Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter beszélt kedden, az üzem alapkőletételi ünnepségén.
Vállalat A csőd széléről táncolna vissza a nagymúltú magyar műszaki kereskedő cég
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 17:45
Újabb nagy hazai elektronikai szereplő került bajba: rövid időn belül eldőlhet a BestByte jövője. A nagymúltú cég boltzárással, leépítéssel próbálja elkerülni a csődöt.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG