A Reuters cikke szerint még pénteken szellőztette meg a hírt a vállalat, hogy a második központját Vancouverben, Kanadában készül megnyitni. A tervek szerint a központ 2020-tól üzemel majd, a Seattle-i székhelyű vállalat a közlemény szerint már hosszú ideje tervezte a kanadai bővítést. Ez egyébként időszerű, a vállalat Észak-Amerika egyik legnagyobb és a leggyorsabban növekedő e-kereskedelmi cége mintegy 5 milliárd dollárból tervez új székhelyet építeni, a városok pedig sorban álltak a beruházásért.
A tervek szerint amint a központ megvalósul, úgy elsősorban a technológiai fejlesztéseket végzik majd innen, így rengeteg programozónak ad majd munkalehetőséget, de az egyéb területekkel együtt legalább 2000 új munkahelyet teremtenek. Az Egyesült Államok ellen az szólt, hogy nehezebben találnának külföldi munkavállalókat a posztokra, mivel Donald Trump nemrégiben szigorított a bevándorlási és munkavízum-szerzési szabályzaton. Az Amazon így mindenképp a legjobb szakembereket kívánja bevonzani egy olyan helyen, ahol nincs ilyen megkötés, ez szólt végül Vancouver mellett.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Péntek este megjelent a rendelet a Magyar Közlönyben, szombattól pedig hivatalosan hatályba is lépett, így kivezették a védett árakat az üzemanyagok esetében – immár piaci árakon tankolhatnak a magyar autósok.
Az elmúlt években az európai uniós pályázatok beszűkülése miatt szinte csak hazai forrásból valósultak meg az informatikai, kibervédelmi projektek Magyarországon. A Tisza-kormány alatt ez a helyzet megváltozhat, bár a közintézmények gazdálkodásának átvizsgálása miatt a nagy felfutást egy átmeneti lassulás előzheti meg – erről beszélt Márton Miklós, a ViVeTech Nyrt. vezérigazgatója a laptársunknak, az Mfornak adott interjúban.
Az OpenAI mesterséges intelligenciával foglalkozó amerikai cég a jövő évre halaszthatja tőzsdei bevezetését – tudta meg a New York Times több forrásból.
A Jellinek Dániel tulajdonába tartozó Indotek Group megvásárolta az Auchan Retail Internationaltől (ARI) az Auchan Magyarország Kft. fennmaradt 53 százalékos tulajdonrészét, és ezzel kizárólagos tulajdonosa lett a kereskedelmi láncot üzemeltető és az ingatlanjait birtokló társaságnak – jelentette be az Indotek Group pénteken.
Megjelent a Forbes Global 2000 rangsora a világ legnagyobb tőzsdei cégeiről. Az OTP Csoport – négy év folyamatos előrelépést követően – idén először került be a világ legjelentősebb 400 vállalatának mezőnyébe.
Frankfurtban és Párizsban tervezi részvényeinek bevezetését a német-francia KNDS hadiipari vállalat, a Leopard 2 és Leclerc harckocsik, valamint a Caesar önjáró tüzérségi rendszerek gyártója – jelentette be a cég szerdán. A tőzsdei bevezetést követően a német és a francia állam egyaránt 40 százalékos tulajdonrésszel rendelkezik majd a vállalatban, míg a fennmaradó 20 százalék intézményi befektetők kezébe kerül.
Több mint 16 százalékkal esett a Rheinmetall árfolyama szerdán, miután a német kormány törölte a cégnek szánt fregattprogramot, és helyette a Thyssenkrupp Marine Systems (TKMS) által gyártott fregattokat rendel.