|
| Fotó: Őry Gábor/Privátbankár.hu |
Meghirdették a leendő bérlők jelentkezését a jövő szeptemberben nyíló felújított újpesti piac árusító helyeire. A bérleti feltételeket a jelentkezők függvényében határozzák majd meg - közölte Újpest önkormányzata.
A piac felújítása 2015 novemberében kezdődött, a beruházás 5 milliárd forintba került, finanszírozója a IV. kerületi önkormányzat. A vásárcsarnok és piac felett egy kulturális központot alakítanak ki, amely a kerület közösségi tereként is működik majd, legalsó szintjén egy mélygarázs is épül.
Az épületegyüttes kialakításánál fontos szempont volt a környezetvédelem és az energiatakarékosság, így például fűtéséhez olyan rendszert építenek ki, amely szennyvízhőt hasznosít. A több mint 20 ezer négyzetméteren épülő piac a Szent István tér korszerűsítésének a része, amely 10 évvel ezelőtt kezdődött és várhatóan még 4-5 évig tart.
Az épületet a Firka Építész Stúdió Kft. tervezte, a mélyépítési, út- és közműépítési munkák kivitelezője a Hídépítő & Soletanche Bachy Mélyalapozó Kft., a szerkezet-, magas- és belsőépítési munkálatokat a Kalotherm Építőipari Zrt. végzi - írja az MTI.
A külügyminiszter szerint Szijjártó Péterék sok mindent ledaráltak.

Lerántotta a leplet: ezzel zsebelte be az idei díjakat az Erste profija
A magyar sztori jó és a forint erősődésén keresztül megfelelő dezinflációs folyamatok indultak el
350 vagy 400? Forintpálya az olajválság, a kamat és az euróálom között – Interjú




