Hírek
Cikkek
Gázközmű kötvényt vásárolt vissza az ÁKK
Privátbankár.hu | 2004. július 30. 15:08
Az Államadósság Kezelő Központ közlése szerint a társaság 2,9
milliárd forintért vásárolt vissza gázközmű-vagyon kötvényt önkormányzatoktól. Az ÁKK összesen 38 milliárd forintnyit zárt körű kötvényt bocsátott ki két részletben, 1998-ban és 2002-ben. Az önkormányzatok gázközmű létesítésre fordított beruházásait az állam
20 millió forintig készpénzben egyenlítette ki, az afeletti járandóság felét készpénzben, felét pedig az ÁKK által zárt körben kibocsátott gázközmű-vagyon kötvények formájában.
Cikkek
Nincs nagy ugrálás a tőzsdén, pluszban a bluechipek
Privátbankár.hu | 2004. július 30. 14:48
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 42,30 pontos nyitás után 70 pontos sávban mozgott, pénteken kora délután reggeli nyitóértéke körül volt.
A BUX 14.30 órakor 11.628,93 ponton állt, ami a csütörtöki záró értékhez képest 32,68 pontos, 0,28 százalékos emelkedés, a pénteki nyitásnál 9,62 ponttal alacsonyabb.
A forgalom 3,33 milliárd forintot ért el délelőtt, a vezető részvények ára a Matáv kivételével nőtt az előző napi záráshoz viszonyítva. A Matáv 825 forinton forgott, ami megegyezik előző napi záróárával, forgalma 201 millió forint volt. A Mol ára 50 forinttal, 0,60 százalékkal 8.440 forintra nőtt, 1,36 milliárd forint értékben kelt el. Az OTP ára 14 forinttal, 0,33 százalékkal 4.240 forintra nőtt, 303 millió forint volt a forgalma. A Richter árfolyama 50 forinttal, 0,25 százalékkal 20.350 forintra drágult, 1,40 milliárd forint volt a forgalma.
Cikkek
Erőteljesen lassul az amerikai gazdaság
Privátbankár.hu | 2004. július 30. 14:42
Az Egyesült Államok hazai össztermékének növekedési üteme erőteljesen csökkent,
a növekedés 3 százalékos volt ez év második negyedévében, szemben az első negyed módosított 4,5 százalékos növekedésével. Az elemzők becsléseikben az amerikai gazdaság lassulását jelezték előre, 3,6 százalékos növekedést prognosztizáltak.
Cikkek
Horvátországé a térség legnagyobb adóssága
Privátbankár.hu | 2004. július 30. 14:28
Horvátország küladóssága május végéig 25,45 milliárd dollárra nőtt, és ezzel elérte a hazai össztermék 80 százalékát. Az adattal Horvátország a közép- és kelet-európai térség legnagyobb külföldi adósságú állama.
A Vjesnik pénteki jelentése szerint az összeg 32,6 százalékkal haladja meg a tavalyi május végi adósságot. A horvát küladósságból 36,4 százalékkal az állam tartozik, 31,50
százalék pedig a kereskedelmi bankok külföldi tartozása. 2003 végéig Horvátország 24 milliárd dolláros küladósságot halmozott fel. Horvátország után a második helyezett Bulgária, a GDP 64 százalékát kitevő küladóssággal.
Cikkek
Soha nem látott magasságban az olajár
Privátbankár.hu | 2004. július 30. 14:22
Pénteken ismét új, 21 éves csúcsra drágult az amerikai könnyűolaj , miután a csütörtöki kiigazítást leküzdötték az aggodalmak az esetleges termeléskiesések miatt
Cikkek
Draskovics kamatcsökkentésre célozgat
Privátbankár.hu | 2004. július 30. 13:36
Draskovics Tibor szerint a szigorú költségvetési politika bővíti a jegybanki mozgásteret a kamatdöntésekben. A kormány olyan költségvetési politikát folytat, amely az egyensúly javítását, az idei költségvetési célok elérését helyezi a középpontba - jelentette ki pénzügyminiszter. Arra a kérdésre válaszolva, hogy mit vár a Monetáris Tanács hétfői ülésétől Draskovics Tibor úgy fogalmazott, hogy, a jegybank reményei szerint mérlegelni fogja a költségvetési politika teljesítményét, mérlegelni fogja a forint/euró árfolyam alakulását, amikor kialakítja döntését" - mondta.
Cikkek
Újabb jelentkező a Malévra
Privátbankár.hu | 2004. július 30. 13:32
Az Austrian Airlines, kelet-európai vezető szerepének erősítésére, érdeklődik a privatizáció előtt álló magyar Malév iránt
Cikkek
Még egy hónapig agonizálhat a Yukos
Privátbankár.hu | 2004. július 30. 13:13
A végrehajtók egy hónap haladékot adtak az ostromlott YUKOS-nak 3,4 milliárd dolláros adóhátraléka megfizetésére. A bejelentés nyomán jelentősen erősödtek a cég részvényei a moszkvai tőzsdén. Az Interfax pénteken idézte a fővégrehajtót, aki közölte: a
YUKOS eddig a 2000. évről elmaradt adóhátraléka 20 százalékát fizette meg, de a cég vezetőivel tartott találkozóján biztosították, hogy meg akarják gyorsítani a kifizetéseket.
A fővégrehajtó hangsúlyozta: világossá tették a YUKOS vezetői számára, hogy értelmetlen bármilyen ürüggyel húzni az időt, mert szigorú lépéseket foganatosítanak a törvény adta kereteken belül.
Cikkek
Szaúd-Arábia egymilliárd dollárral segítheti Irakot
Privátbankár.hu | 2004. július 30. 12:05
Szaúd-Arábia kész egymilliárd dollárral segíteni Irak talpra állítását. Az iraki miniszterelnök rijadi látogatása alkalmából kiadott közlemény szerint az összeg felét kedvezményes fejlesztési hitel formájában adják, a másik felét az Irakba irányuló szaúdi kivitel finanszírozására szánják. Ijad Allavi és vendéglátói megállapodtak abban is, hogy kölcsönösen ismét megnyitják külképviseleteiket, amelyeket az 1991-es Öböl-háború idején zártak be.
Cikkek
Közel harmadával csökkent a Deutsche Bank eredménye
Privátbankár.hu | 2004. július 30. 12:04
A legnagyobb német kereskedelmi bank, a Deutsche Bank pénteken 30 százalékos nyereségcsökkenést jelentett a második negyedévről az elsőhöz képest, elsősorban a sajátszámlás üzletek gyengülése miatt. Az adózott eredménye 656 millió euró lett az első negyedévi 941 millió euró után, de meghaladta a tavalyi második negyedévi 572 millió eurót. Az elemzők átlagosan 777 millió eurót vártak a mostani második negyedről.
Cikkek
Javult az eurózóna üzleti hangulata
Privátbankár.hu | 2004. július 30. 12:04
Az euróövezetben az üzleti hangulat a vártnál jobban javult júliusban. Az Európai Bizottság üzleti hangulatmutatója plusz 0,58 pontra emelkedett a júniusi plusz 0,43 pontról - közölték pénteken. A júliusi mutató a legjobb 2001. március óta. Az EU-bizottság fogyasztói bizalmi mutatója mínusz 14 pontra emelkedett a júniusi mínusz 10 pontról az euróövezetre.
Cikkek
10 milliárd dolláros kártérítést követel a Parmalat
Privátbankár.hu | 2004. július 30. 12:01
Az olasz Parmalat 10 milliárd dollárt követel az amerikai Citigrouptól
kártérítésként: a cég új vezetése New Jerseyben adott be keresetet a
pénzügyi csoport ellen. Bár a kereset tartalmát nem részletezték, az azzal függ
össze, hogy a cég új vezetése ügyvédek segítségével annak
lehetőségét vizsgálja, hogyan lehetne visszaszerezni többszáz millió
eurót a Parmalat-ügyben érintett pénzintézetektől. A milánói ügyészség jelenleg hét
bankot vizsgál jogellenes spekuláció gyanújával, az ügyészeket elsősorban a csőd előtti hetek, hónapok tranzakciói érdeklik, arra kíváncsiak, felismerték-e a pénzintézetek
a Parmalat helyzetét, és próbálkoztak-e fedezni magukat. A Parmalat hitelezői csak pénzük 12%-át kapják vissza
Cikkek
A Mazda 3-al teljesíti tervét a japán gyártó
Privátbankár.hu | 2004. július 30. 11:48
A nagyságra ötödik japán autógyártó, a Mazda Motor Corp. első
negyedévi eredménye alapján biztosra vehető az óvatos éves
előjelzésének teljesítése. A kedvező első negyedév az új Mazda3
modell világszerte aratott piaci sikerének köszönhető - mondták
pénteken a vállalatnál. Az amerikai Ford egyharmados tulajdonában lévő Mazda
fennállása óta első alkalommal tett közzé negyedéves mérleget, ezért
nem közölt viszonyítási adatokat. Szlovákiába megy a Toyota, a Mazda is érdeklődik
Cikkek
Kevesebb adócsalási lehetőség Szlovákiában
Privátbankár.hu | 2004. július 30. 11:37
A szlovák rendőrség adócsalási ügyeket nyomozó részlegének vezetője szerint
Szlovákiában az adóreform és a szigorúbb ellenőrzés jelentősen
szűkítette az adóvisszaélések lehetőségét. Csak az illegális cigarettakereskedelem évi 4-7 milliárd koronás vám- és adókiesést jelent a szlovák államnak. A idei első félvben a speciális rendőrségi részleg, az adóhatósággal együtt, 3,3 milliárd korona értékben derített fel adóvisszaélési eseteket.Adócsalással vádolják a Pinochet-fiút
Cikkek
2,4 százalékosra becsülik az euróövezet júniusi inflációját
Privátbankár.hu | 2004. július 30. 11:12
Az euróövezetben júliusban átlagosan 2,4 százalékkal voltak magasabbak
a fogyasztói árak, mint tavaly júliusban - közölték az EU
statisztikai hivatalában pénteken előzetes becslésként. Korábban igazolódni látszott az Európai Központi Bank őszi előrejelzése arra, hogy a tizenkét havi infláció az idén 2 százalék alatt marad az euróövezetben, de a számítást az olajpiaci
fejlemények egyelőre keresztülhúzták.Nem nálunk a legmagasabb az infláció az unióban
Cikkek
Almaválságot hozhat a bőséges termés
Privátbankár.hu | 2004. július 30. 11:06
A tavalyi 530 ezer tonnával szemben az idén 650-700 ezer tonna almatermésre
számítanak a szakemberek, akik egy hónappal a betakarítás megkezdése
előtt újabb értékesítési válság kialakulásától tartanak - mondta
Kovács Lajos, az Alma Terméktanács információs vezetője. A rossz piaci kilátásokat fokozza, hogy az elmúlt évben feldolgozott almából készült mintegy 13.000 tonna sűrítmény a raktárakban maradt és a hűtőházakba betárolt 55.000 tonna minőségi
étkezési almát sem lehetett eladni.Rekord szőlőtermés várhatóKiváló búzatermés várható idén
Cikkek
Két év alatt 100 ezer munkahely
Privátbankár.hu | 2004. július 30. 11:01
Az Európa Terv öt operatív programja 2006-ig százezer új munkahely
létrehozásához járulhat hozzá - mutatott rá Csizmár Gábor, a
Foglalkoztatáspolitikai és Munkaügyi Minisztérium politikai
államtitkára. Az öt operatív program egyike a humán erőforrás
fejlesztésével foglalkozik, erre 191 milliárd forint áll
rendelkezésre, 75 százalékban európai uniós, 25 százalékban magyar
forrásból.Stagnál a munkanélküliség - 5,8 százalék
Cikkek
EU-büdzsé: keresztbe tehetnek
Privátbankár.hu | 2004. július 30. 10:42
Az uniós nettó befizetők akár a költségvetési megállapodás akadályozására is készek
Cikkek
Javultak a gazdasági várakozások
Privátbankár.hu | 2004. július 30. 10:22
Egyaránt optimistán ítélik meg a második félévi gazdasági kilátásokat a
nagyvállalatok valamint a kis- és középvállalkozások - közölte az Ecostat Gazdaságelemző és Informatikai Intézet a legfrissebb felmérésében. Az Ecostat kis- és középvállalati konjunktúra indexe az idén júliusban 2 százalékponttal 54 százalékra emelkedett, míg a nagyvállalati "TOP 100" index az előző havival megegyezően 54
százalék maradt.
Cikkek
Kis mértékű forint-korrekció
Privátbankár.hu | 2004. július 30. 10:10
A bankközin reggel 248,20/60 Ft-on jegyezték az
eurót szemben a csütörtöki 248,15/25 Ft-tal, a piacon alacsony
forgalomban erősödő forintra számítanak. A
magyar valuta erősödését indokolná a zloty napok óta folytatódó
erősödése, valamint külföldi befektetők kamatspekulációs jelenléte a
magyar bankközi piacon. Kereskedők úgy vélik, hogy a Monetáris Tanács hétfőn még nem csökkent kamatot a jegybankra nehezedő belpolitikai és külföldi
spekulációs nyomás ellenére sem, augusztus 16-án azonban legkevesebb
50 bázispontos kamatcsökkentést valószínűsítenek. A jövő héten
245-250 forint közötti sávban várják az euró kurzusát.
Friss devizapiaci árfolyamok
Cikkek
17 ezerrel nőtt a gazdasági szervezetek száma
Privátbankár.hu | 2004. július 30. 09:17
Az idén a második negyedévben több mint 17 ezerrel 930 ezerre nőtt a működő
gazdasági szervezetek száma - közölte a Központi Statisztikai
Hivatal. A félév végén mintegy 400 ezer társas és több mint 440 ezer
egyéni vállalkozás működött az országban.
Cikkek
Euró Francia Polinéziában is?
Privátbankár.hu | 2004. július 30. 09:15
Franciaországi látogatásáról hazatérve Oscar Temaru, Francia Polinézia elnöke kijelentette, hogy országa 2007-ben hivatalos fizetőeszközként át szeretné venni az eurót.
A szigetcsoport legfontosabb szigetén, Tahitin dolgozik majd az a munkacsoport, amely a csendes-óceáni frank euróra történő cseréjének hatását tanulmányozza.Francia Polinézia Franciaország Csendes-óceáni gyarmatainak egyike. Ahhoz, hogy Polinéziában az euró legyen a hivatalos pénznem a többi Csendes-óceáni gyarmatnak (Új Kaledónia, Wallis és Futuna) is csatlakoznia kell az új "eurózónához".euro.hu
Cikkek
0,4 százalékkal nőttek az ipari árak
Privátbankár.hu | 2004. július 30. 09:10
Az ipari termelői árak az idén júniusban 0,4 százalékkal haladták meg az egy
hónappal és 3,3 százalékkal az egy évvel korábbit - közölte a
Központi Statisztikai Hivatal. Májusban a havi termelői áremelkedés 0,3 százalékos volt, az éves 5,4 százalékot tett ki. 9,9%-kal nőtt az ipari termelés májusban
Cikkek
Tőzsde: élénkülő forgalomra számítanak
Privátbankár.hu | 2004. július 30. 09:07
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 42,30 pontos emelkedéssel,
11.638,55 ponton nyitott reggel. A csütörtöki záró értékhez képest ez 0,36 százalékos
erősödés.A mai napon egyébként szakértők szerint a gyorsjelentésekhez kapcsolódóan élénkülhet a piac, nőhet a forgalom.Legfrissebb tőzsdei árfolyamokGyorsjelentett a Démász és a Zwack
Cikkek
Német munkanélküliségi rekord születhetett volna
Privátbankár.hu | 2004. július 30. 09:05
Németországban júliusban 85 ezerrel 4,32 millióra nőtt a
munkanélküliek száma szezonális kiigazítás nélkül - jelentette
pénteken a Bild című lap, szakértőkre hivatkozva. A német munkaügyi
hivatal szerdán ismerteti a hivatalos adatokat. A szám 35 ezerrel kisebb a tavaly júliusinál, mert az átképzési programokban részt vevő 70 ezer munkanélkülit nem
számítják be. A számítási módszer változása nélkül a munkanélküliek
száma a legnagyobb lenne az 1990-es német újraegyesítés óta.
Befektetés
Gyorsjelentett a Démász és a Zwack
Privátbankár.hu | 2004. július 30. 08:48
Várakozások alatt teljesített a Démász, felülteljesítette tervét a Zwack: féléves gyorsjelentések
Cikkek
21 éves csúcson az olajár
Privátbankár.hu | 2004. július 30. 08:40
Ma ismét új, 21 éves csúcsra drágult a kőolaj a szabadpiacon, miután a
csütörtöki kiigazítást leküzdötték a folytatódó aggodalmak az
esetleges oroszországi és közel-keleti termeléskiesések miatt. A
piacon kétlik, hogy az OPEC, amely kapacitása több mint 95
százalékánál termel, pótolni tudna nagyobb kínálati hiányokat,
miközben a kereslet nő. A nyugati féltekén irányadó amerikai West Texas Intermediate
könnyűolajfajta ára a legközelebbi, szeptemberi határidőre péntek reggel
hordónként 43,10 (159 liter) dollár volt. Friss deviza- és árupiaci árfolyamok
Cikkek
Tízszeresére nőtt a magyar tőkekiáramlás
Privátbankár.hu | 2004. július 30. 08:35
Közel tízszeresére, 909 millió euróra nőtt tavaly a kibővült Európán kívülre áramló magyar működő tőke értéke az egy évvel korábbi szinthez képest, derül ki az Eurostat adataiból. A növekedés nagyrészt a Mol, az OTP és a Matáv egyszeri bevásárlásainak köszönhető - írja a Világgazdaság. A 909 millió eurós magyar tőkeexport mellett szinte eltörpül a 6 milliós szlovák vagy a 14 milliós cseh adat, de jócskán elmarad tőle még a 427 millió eurós ír tőkekivitel is. Jelentős mértékben, 197-ről 489 millió euróra nőtt a kibővült EU-n belüli magyar tőkeexport értéke is.
Cikkek
Gyurcsány csak kormányfői bizalom esetén marad miniszter
Privátbankár.hu | 2004. július 30. 08:35
Gyurcsány Ferenc gyermek-, ifjúsági és sportminiszter egy pénteki
lapinterjúban közölte: lemond, ha a kormányfő nem bízik benne. Gyurcsány Ferenc cáfolta azt a feltételezést, hogy ő maga szivárogtatta ki a menesztéséről szóló hírt. "A dolog egyszerű. A miniszterelnök úr hazajön, és
megkérdezem tőle, van-e bizalma irántam. Ha azt mondja, hogy nincs,
akkor felajánlom a lemondásomat. Ha van, akkor dolgozunk tovább" -
válaszolta a miniszter a Népszabadságnak arra a kérdésére, hogyan
érzi, megvonta-e tőle a bizalmát Medgyessy Péter kormányfő.
Cikkek
Repülőjegyek: érdemes minél hamarabb foglalni
Privátbankár.hu | 2004. július 30. 08:13
Érdemes lehet a légitársaságok ajánlatait böngészni, az árak ugyanis napok alatt is nagyot változhatnakTovábbi utazási információk
Adó
Adócsalással vádolják a Pinochet-fiút
Privátbankár.hu | 2004. július 30. 07:51
Adócsalás miatt letartóztatták Pinochet idősebb fiát - az exdiktátor kétes vagyonának eredetét is firtatják
Cikkek
Netes diák-igénylés: ősztől már tesztelik
Privátbankár.hu | 2004. július 30. 07:42
Interneten is lehet a jövőben diákigazolványokat igényelni, az új rendszert az idén ősszel tesztelik - értesült a Népszabadság. A napilap cikke szerint az on-line igénylés lényege, hogy a tanuló egy honlapon tölti ki a megrendelőlapot. Elsőként néhány felsőoktatási intézményben próbálják ki az új igénylési módot. Az adatok hitelességét az egyetem vagy a főiskola igazolja.58 ezer diákot vettek fel finanszírozott képzésreDiákkal külföldön: mire jó a plasztiklap?
Cikkek
Új autót Lengyelországból - uniós árkülönbségek
Privátbankár.hu | 2004. július 30. 07:40
Míg a régi tagállamokban valamelyest csökkentek az árkülönbségek, az új tagokkal kissé felborult a piac
Cikkek
Cégnév: foglalás 60 nappal előre
Privátbankár.hu | 2004. július 30. 07:25
A jövőben a cégalapítóknak már nem kell idegeskedniük, hogy a társaság tervezett nevét esetleg elorozza más, amíg előterjesztik a bejegyzési kérelmet - írja mai számában a Világgazdaság. Az alapítás alatt álló vállalkozás ugyanis előzetesen 60 napra lefoglalhatja majd tervezett elnevezését legalábbis az új cégtörvénybe várhatóan bekerülő koncepció szerint. A társasági szerződés aláírásakor vagy az alakuló közgyűlésen a tagok és a jogi képviselők így egyaránt biztosak lehetnek abban, hogy az alapításról szóló döntés és a bejegyzési kérelem előterjesztése közötti időszakban nem történik olyan esemény, ami miatt utóbb meg kell változtatni cégnevet.
Cikkek
John Kerry elfogadta a Demokrata Párt elnökjelölti posztját
Privátbankár.hu | 2004. július 30. 07:24
Az amerikai politikus, mint az várható volt, a párt bostoni konvenciójának záró estélyén jelentette be, hogy elfogadja a jelölést. John Kerry beszédében ígéretet tett arra, hogy elnökként visszaszerzi a Fehér Ház becsületét és hitelét, megerősíti az Egyesült Államokat saját földjén, az iránta való tiszteletet pedig a világban.
Cikkek
Az MSZP cáfolja a Fidesz KSH-s vádjait
Privátbankár.hu | 2004. július 30. 07:15
Az MSZP szerint a Központi Statisztikai Hivatal a statisztika szabályai szerint járt el akkor, amikor a magyarországi egészségügyi állapotokról szóló kiadványból olyan mondatokat vett ki, amelyek kommentálták az adatokat. Kárpáti Zsuzsa képviselő Selmeczi Gabriella szavaira reagált ezzel. A Fidesz egészségpolitikusa azt állította, hogy a KSH cenzúrázta a kormány számára kellemetlen adatokat.
Cikkek
Iskolapadból munkanélkülivé
Privátbankár.hu | 2004. július 30. 07:14
Növekedett az Állami Foglalkoztatási Szolgálat munkaügyi kirendeltségein nyilvántartott munkanélküliek száma júliusban - az előző hónaphoz képest, főleg az iskolából kikerülő pályakezdők regisztrációja miatt - közölte a Foglalkoztatáspolitikai és Munkaügyi Minisztérium. Az Állami Foglalkoztatási Szolgálatnál júliusban 93.248 bejelentett álláshelyet, vagyis munkaközvetítésre rendelkezésre álló munkalehetőséget tartottak nyilván. A Foglalkoztatáspolitikai és Munkaügyi Minisztérium értékelése szerint a munkaerőpiacon jelenleg kettős tendencia érvényesül. Egyrészt bővül a létszám a versenyszférában, vagyis több munkahely keletkezik, mint amennyi megszűnik. Másrészt a közszférában a tavalyi létszámcsökkentés már érezteti hatását. Eközben a munkaközvetítésre rendelkezésre álló munkahelyek száma meghaladja a 93 ezret.Több mint 2600 állás vár betöltésre - KATTINTSON!
Cikkek
Nem eladó a Budai Gyermekkórház
Privátbankár.hu | 2004. július 30. 07:10
A főváros nem tervezi a Budai Gyermekkórház eladását - rögzíti csütörtöki
közleményében Szolnoki Andrea főpolgármester-helyettes, azon sajtóértesülések nyomán, amely az intézmény eladására utaló címmel jelent meg. Hangsúlyozza, hogy a Fővárosi Közgyűlés Egészségügyi Bizottsága a közelmúltban döntött arról, hogy a főváros gazdasági társasággá alakítja a kórházat, arról azonban, hogy ez milyen formában történik
meg, még nem született döntés.
Cikkek
Tovább drágulhat a távfűtés
Privátbankár.hu | 2004. július 30. 07:08
A Főtáv Rt.-nél a Népszava érdeklődésére nem kívánták sem
megerősíteni, sem cáfolni azt az információt, miszerint ősztől 7,2
százalékos lakossági távhődíj-emelésre tett javaslatot a társaság.
Utoljára idén január elsejétől emelkedtek 3 százalékkal a távhődíjak
a fővárosban az áfa-törvény változása miatt, ezt megelőzően tavaly októberben srófolta 9 százalékkal feljebb a tarifákat a Főtáv Rt. 130 ezer forintba kerül a nem létező fűtési szezonTávfűtés: most jön csak a feketeleves
Cikkek
Munkába járás: legalább 80%-os térítés
Privátbankár.hu | 2004. július 30. 07:01
Kötelező hozzájárulás a bérlethez/menetjegyhez
Cikkek
Ment a Richter, felfelé korrigált a MOL
Privátbankár.hu | 2004. július 29. 16:52
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 74 pontos emelkedéssel 11 596 ponton zárt csütörtökön, ami az előző napi záráshoz képest 0,64 százalékos erősödés.
A vezető részvények a Matáv (825 Ft, -8 Ft, -1%) kivételével pluszban zártak, a legnagyobb mértékben a gyorsjelentését ma közzétevő Richter emelkedett (20300 Ft, +660 Ft, +3,4%), a Mol több, mint 1%-ot korrigált a tegnapi eséséből (8390 Ft, +90 Ft, +1,1%), az OTP 4226 Ft-on, tegnapi értékénél 1 Ft-tal magasabban zárt.
A Richter magával húzta a másik gyógyszerpapírt is, az Egis 1,5%-os emelkedéssel zárt (8900 Ft, + 130 Ft).
Tőzsdei záró árfolyamok
Meglepte a piacot a kiváló Richter-jelentés
Befektetés
A piac már kamatvágásra vár
Privátbankár.hu | 2004. július 29. 16:35
Délutánra kissé gyengült a forint, de a piacon úgy vélik, hogy a Monetáris Tanács hétfői üléséig még spekulációs forinterősödés várható
KKV
Hogyan vásároljunk biztonságosan az Interneten?
Privátbankár.hu | 2004. július 29. 15:52
Az internetes vásárlástól az emberek még mindig tartanak, pedig sokszor komoly összegeket spórolhatunk meg vele
Adó
Egyre fontosabbá válik az SZJA
Privátbankár.hu | 2004. július 29. 15:06
A csatlakozást követően a csökkenő vámbevételek és a változó áfa-bevételek miatt nagyobb jelentősége lesz a személyi jövedelemadó bevételeknek
Adó
VPOP-átszervezés: hullottak a fejek
Privátbankár.hu | 2004. július 29. 14:15
Lezárult a vám- és pénzügyőrség európai uniós csatlakozással összefüggő átszervezése - jelentette be Nagy János vezérőrnagy, a VPOP vezetője
Adó
Negatív hatással járhat az árfolyamnyereség-adó
Privátbankár.hu | 2004. július 29. 13:45
A BÉT vezetői gazdasági hibának, diszkriminatívnak és a nemzetközi tendenciákkal ellentétesnek tartanák az árfolyamnyereség-adó újbóli bevezetését
Cikkek
Ötszörös (!) profit a DaimlerChryslernél
Privátbankár.hu | 2004. július 29. 13:16
A DaimlerChrysler autóipari konszern ötszörösére növelte adózott eredményét a második negyedévben, a profitját 554 millió dollárra növelte a múlt év áprilisa és júniusa közötti 109 millió dollárról a Chrysler amerikai részlegén bekövetkezett fordulat hatására. A nyereség ugyanakkor elmaradt a Dow Jones elemzői átlagában megadott 809 millió dollártól.
A Chrysler tavaly a második negyedévben még 984 millió dolláros működési veszteséget halmozott fel, ez év második negyedévében működési eredménye viszont 516 millió dollárt ért el az új modellek, a Dodge Magnum és a Durango, a 300C és az új kisteherautója sikere jóvoltából. A Chrysler eladásai 3 százalékkal 759 ezer járműre növekedtek.
A Mercedes csoport működési eredménye ezzel szemben 18 százalékkal 703 millió dollárra csökkent. A DaimlerChrysler csoport árbevétele 9 százalékkal 37,1 milliárd
dollárra nőtt az egy évvel ezelőtti 33,9 milliárd dollárról. A konszern, amely eddig arra számított, hogy az idén növelni tudja nyereségét, most azt várja, hogy az előző évben elért 5,7 milliárd eurós eredményt jelentősen felül fogja múlni.
Cikkek
Rekord szőlőtermés várható
Privátbankár.hu | 2004. július 29. 12:43
Az idei szőlőtermés-kilátások rekordtermést ígérnek, a pincékbe az idén 4
millió hektoliternél több bor kerülhet Magyarországon - mondta Sümegi József, a Magyar Szőlő- és Bortermelők Szövetségének elnöke az MTI-nek csütörötkön.
Friss
Nemzetközi
Sorra látnak napvilágot a vérfagyasztó háborús részletek
Izrael katonákat és Vaskupola-rendszert küldött az Egyesült Arab Emírségekbe a háború idején.
28 perce
Makro / Külgazdaság
Német, kínai és tajvani szárnyakra ült rá a magyar ipar
Megmozdultak a gigaberuházások.
körülbelül 1 órája
A 100 Leggazdagabb
-
Cseh fegyveripari milliárdos lehet a Pirelli új tulajdonosa2026. július 4. 16:20 -
„Ha én szél lehetnék” – újra nagy üzlet lehet a szél Magyarországon2026. július 4. 07:27 -
Trump nagyot kaszált a kriptón, sok kisbefektető viszont beragadt2026. július 3. 07:19 -
Jeff Bezos volt felesége már 26 milliárd dollárt osztott szét2026. július 2. 07:10 -
Musk vagyona akkorát nőtt, hogy már külön ligában játszik2026. július 2. 06:43
További hírek >
Piac&Profit cikkei
Turizmus Online cikkei
A vidék hírei
-
Vízmű: több egri útszakaszon végeztek a munkákkal, kedden újabb vízhiányra és forgalomkorlátozásra kell készülni
10:51
-
Sulyok Tamás és Polt Péter távozását is kezdeményezi a kormány – benyújtották az Alaptörvény 17. módosítását
19:00
-
Nem készültek kormányváltásra a Közútnál: nincsenek meg a régi megyetáblák, újakat kell gyártani
09:14
-
Magyar Péter drónvideón mutatta meg Áder János villáját: szerinte véget kell vetni a volt államfő kiemelt juttatásainak
19:35
-
Árnyékosabb lett az Érsekkert játszótere – napvitorlákkal védekeznek a hőség ellen
15:07
legolvasottabb
-
Kemény lépésre készül a Tisza: befagyasztanák a polgármesterek fizetését
2026. június 19. 17:32
-
Csak 75 milliárdot kért, de végül 197 milliárdot tett zsebre a Tisza-kormány
2026. július 2. 12:16
-
Olcsóbb áram mindenkinek? Átírja az energiapiacot, ami Ausztráliában történik
2026. június 7. 16:15
-
Hirtelen betoppant több ezer magyar dolgozó Ausztriába
2026. június 24. 05:44
-
Oszkó Péter a vagyonadóról: a bejelentett mérték és alap nehézzé teszi az észszerű bevezetést
2026. június 11. 05:44
top 24
-
Gulyás Gergely beleszállt Magyar Péterbe, nem késett a válasz
2026. július 5. 09:10
-
Sulyok Tamás elárulta, hajlandó-e lemondani
2026. július 5. 12:01
-
Nincsenek szavak arra, ami Budapesten történik
2026. július 5. 10:22
-
Friss: Magyar Péter bejelentése szerint ezután sem lesz közvetlen elnökválasztás
2026. július 4. 16:26
-
Véres dráma New Yorkban
2026. július 5. 13:06



