2p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Karnyújtásnyira van a megállapodás Görögország és hitelezői között a harmadik mentőcsomag következő részletét felszabadító és az adósságcsökkentő tárgyalások megkezdését lehetővé tévő reformintézkedésekről. A megállapodás létfontosságú Görögországnak, enélkül ugyanis nem lesz képes törleszteni a júliusban lejáró hiteleket.

 

Görögország jól halad a hitelcsomag-szerződésben 2018-ra előirányzott 3,5 százalékos elsődleges GDP-arányos többlet teljesítését illető reformintézkedések költségvetésre gyakorolt hatásának kalkulálásában, ezt mondta a Reuters hírügynökségnek adott interjúban Valdis Dombrovskis, az Európai Bizottság alelnöke, euróért és szociális párbeszédért felelő biztosa. Athén előrelépést tett számos területen, így a nyugdíjrendszer, a személyi jövedelemadó, a privatizációs alap létesítése és az adóbeszedési rendszer terén megkövetelt reformokban is.

 

A harmadik görög mentőcsomag esedékes felülvizsgálatáról már hónapok óta húzódnak a tárgyalások, elsősorban az IMF és az európai hitelezők között a görög gazdasági növekedés és a fenntartható adósságtörlesztés kilátásairól kialakult nézeteltérés miatt. Valdis Dombrovskis elmondása szerint konstruktív tárgyalásokat folytatnak az IMF-fel, és bár vannak bizonyos nézetkülönbségek a kitűzött cél eléréséhez szükséges költségvetési erőfeszítésekről, ezeket nem tartja áthidalhatatlannak.

Nem mindenki lát okot az örömre

Jeroen Dijsselbloem, az euróövezeti pénzügyminiszterek csoportja, az Eurogroup elnöke szkeptikusan nyilatkozott egy washingtoni megállapodás valószínűségével kapcsolatban. Meglátása szerint ugyanakkor az Eurogroup jövő heti, amszterdami találkozóján valószínűleg már meg tudnak egyezni a felek. Az Eurogroup ragaszkodik a 3,5 százalékos elsődleges GDP-arányos görög költségvetési többlet teljesítéséhez, az IMF ugyanakkor – a hitelezőkkel ellentétben – nem tartja megvalósíthatónak ezt a célt, nemhogy 2018-ig, de azután sem. A Valutaalap szerint ehhez csökkenteni kellene az elsődleges költségvetési többlet megkövetelt mértékét és enyhíteni kellene az ország adósságszolgálati terhein is.

Az IMF megfenyegette a görögöket?

A WikiLeaks szivárogtatta ki, hogy az IMF csődeseménnyel próbálta gyors megállapodásra kényszeríteni Görögországot és európai hitelezőit a harmadik mentőcsomag feltételeinek a teljesítéséről. Részletek >>>>

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Égető problémára lehet megoldás a bevándorlás?
Kollár Dóra | 2025. május 11. 17:11
A kedvelt nyaralóhelyek munkaerőpiacán is megjelent a hiány.
Makro / Külgazdaság Fordulat a vámháborúban: megegyezik Amerika és Kína?
Privátbankár.hu | 2025. május 11. 15:23
Trump optimistán nyilatkozott.
Makro / Külgazdaság Donald Trump elhagyja Amerikát – óriási üzleteket üthet nyélbe
Privátbankár.hu | 2025. május 11. 08:54
Újraválasztása óta második hivatalos külföldi útjára készül.
Makro / Külgazdaság Azért van egy dolog, amiben jót tett Trump a kínaiakkal
Privátbankár.hu | 2025. május 10. 12:40
Áprilisban folytatódott a fogyasztói és termelői árak csökkenése Kínában a nemzeti statisztikai hivatal szombati jelentése alapján, ami a vámháborúnak is betudható.
Makro / Külgazdaság László Csaba: Meglepődnék, ha nem kattana bilincs az MNB-alapítványok miatt valakinek a csuklóján
Izsó Márton - Csabai Károly | 2025. május 10. 10:43
A volt pénzügyminiszter, közgazdász, egyetemi tanár a május 7-ei élő műsorunk vendége volt. A Klasszis Klub Live 5. évfolyamának 75. adását most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
Makro / Külgazdaság Csak remélhetjük, velünk is azt teszik az amerikaik, mint a németekkel
Privátbankár.hu | 2025. május 10. 10:20
Megerősítette Németország lehetséges legjobb osztályzatát a Moody's, amely május végén dönt Magyarország hitelminősítéséről.
Makro / Külgazdaság Elképesztő, mi történik a hazai benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2025. május 10. 08:13
A közép- és kelet-európai régión belül a gázolaj már csak Ausztriában drágább, mint nálunk – derül ki a szintén a Klasszis Médiához tartozó laptársunk friss Mfor Üzermanyagár-figyelőjéből.
Makro / Külgazdaság Bődületes nagyságúra nőtt Kína devizatartaléka
Privátbankár.hu | 2025. május 9. 17:41
Kína devizatartaléka, amely a legnagyobb a világon, áprilisban tavaly szeptember óta a legmagasabbra szintre, 3282 milliárd dollárra nőtt a márciusi 3241 milliárd dollárról – közölte az ország devizafelügyelete (SAFE).
Makro / Külgazdaság Az árrésstop ugyanúgy visszaüthet, mint tette azt az árstop?
Privátbankár.hu | 2025. május 9. 15:21
A vártnál magasabb áprilisi inflációs adatra a Nemzetgazdasági Minisztérium és az Országos Kereskedelmi Szövetség mellett reagáltak az elemzők. 
Makro / Külgazdaság Csak nem rólunk vesznek példát az olaszok?
Privátbankár.hu | 2025. május 9. 12:47
Nemcsak nálunk mérséklődött az ipari termelés csökkenése márciusban, hanem a dél-európaiaiknál is.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG