2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Készül a beígért válaszintézkedés a Trump-féle kereskedelmi háborúra.

Az Európai Unió kész reagálni, ha az Egyesült Államok valóban vámot vet ki az importált acélra és alumíniumra, de még bízik abban, hogy ez elkerülhető - jelentette ki Cecilia Malmström uniós kereskedelmi biztos.

Egy kereskedelmi háborúnak nincsenek győztesei, a protekcionizmus soha nem jelenthet választ - szögezte le Malmström az Európai Bizottság heti ülése után.

Trump intézkedéseivel itt és itt foglalkoztunk bővebben is. >>>

A tervezett amerikai importvámokat Donald Trump elnök nemzetbiztonsági kockázatokkal indokolta, de az EU-nak komoly kételyei vannak erre vonatkozóan. Nem értjük, hogyan jelenthetne az Európai Unió és számos NATO-szövetséges veszélyt az Egyesült Államok nemzetbiztonságára - mondta.

Mint mondta, amennyiben nem tudják meggyőzni az Egyesült Államokat, és Trump beváltja az ígéreteit, akkor a Kereskedelmi Világszervezethez (WTO) fognak fordulni, importvámokat vetnek ki bizonyos amerikai árukra és védintézkedéseket vezetnek be, hogy megóvják az uniót a nagy mennyiségben átirányított acéltól és alumíniumtól.

Kemény válaszintézkedések

A brüsszeli testület összeállított egy listát, amelynek kiszivárgott változata alapján mintegy 2,83 milliárd eurónyi amerikai termékre vetnének ki 25 százalékos importvámot, amennyiben az Egyesült Államok valóban 25, illetve 10 százalékos vámmal sújtja az importból származó acélt és alumíniumot.

A még nem véglegesített dokumentumot hivatalosan egyelőre nem tették közzé, de az uniós biztos annyit elmondott, hogy azon többek között a mogyoróvaj, az áfonya és a narancslé is szerepel. Hozzátette, a listát nagy körültekintéssel dolgozták ki, vizsgálták az alternatív beszerzési forrásokat is.

A sajtójelentések szerint a bizottság szükség esetén importvámot vezetne be egyebek mellett bizonyos mezőgazdasági termékekre, számos vas- és acélárura, ruhákra, ágyneműkre, dohánytermékekre, motorkerékpárokra, jachtokra, illetve a bourbon whiskyre. A Politico szerint az EU tavaly 951 millió euró értékben importált az érintett amerikai mezőgazdasági termékekből, a vas- és acéltermékekből pedig 854 millió euróért.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Fájdalmas intézkedésekre is szüksége lehet a Tisza-kormánynak
Herman Bernadett | 2026. június 4. 14:37
Nem omlott össze a világgazdaság az iráni válság miatt, a kőolaj ára sem szállt el – mondják az Amundi szakértői. Akik arról is beszéltek, hogy a Tisza-kormánynak megszorításokra is szüksége lesz, ha meg akarja valósítani a terveit. 
Makro / Külgazdaság Sokkal drágább lesz a dízel holnaptól
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 11:43
A benzin beszerzési ára továbbra is változatlan marad.
Makro / Külgazdaság Kiskereskedelem: rákattantak a védett áras tankolásra a magyarok
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 08:30
Az üzemanyag-kiskereskedelemben 9,1 százalékkal bővült az értékesítés a KSH szerint.
Makro / Külgazdaság Nehéz terepen védené szuverenitását az Európai Unió
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 19:55
A brüsszeli testület szerdán bemutatta az európai technológiai szuverenitási csomagot, amelynek célja az unió digitális autonómiájának és ellenálló képességének erősítése a félvezetők, a mesterséges intelligencia (MI), a felhőszolgáltatások és a nyílt forráskódú technológiák területén.
Makro / Külgazdaság Reformjavaslatokat és meglepő kijelentéseket is tesz az OECD Magyarországgal kapcsolatban
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 19:20
A magyar GDP növekedése 2026-ban várhatóan 1,6 százalék, 2027-ben pedig 2 százalék lesz – áll a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) friss elemzésében.
Makro / Külgazdaság Bejelentette Vitézy Dávid, hogy mit fognak vásárolni az uniós források egy részéből
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 16:45
Lecseréljük az InterCity-flottát a most hazahozott uniós forrásokból – írta Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter a közösségi oldalán.
Makro / Külgazdaság Az Európai Bizottságtól kaptak ajánlást Magyar Péterék
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 14:05
Az Európai Bizottság szerint Magyarországon továbbra is fennállnak a makrogazdasági egyensúlyhiányok, különösen a versenyképesség, az államháztartás finanszírozási szükségletei és a lakásárak alakulása terén – derült a brüsszeli testület szerdán közétett, 2026-ra vonatkozó európai szemeszter tavaszi csomagjából.
Makro / Külgazdaság Az ukrán pénzszállítók ügyvédje szerint a legfőbb ügyésznek távoznia kell
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 13:03
Kulcsszerepe lehetett a legfőbb ügyésznek abban, hogy március 5-én hét ukrán állampolgárt bilincsbe vertek az alacskai pihenőhelyen a Terrorelhárítási Központ (TEK) munkatársai. Az akciót Orbán Viktor rendelhette meg a hatóságoktól.
Makro / Külgazdaság Lopakodnak felfelé a piaci üzemanyagárak, de ez közel sem a májusi szint
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 12:14
A benzin piaci átlagára 5 forinttal, a dízelé pedig 4 forinttal emelkedett szerdára. Az üzemanyagok árszintje ezzel együtt is alacsonyabb, mint áprilisban, vagy májusban.
Makro / Külgazdaság Égett a munka a repülőtéri dolgozók keze alatt a BL-döntő hétvégéjén
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 11:29
Volt, hogy egy éjszaka alatt kilenc kerékcserét hajtottak végre, amire korábban nem volt példa.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG