3p
Balog Zoltán szerint a béremelésen túl jelentős fejlesztések történtek az egészségügyben.
Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere (j) és Csató Gábor, az Országos Mentőszolgálat főigazgatója - MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

A kormány jövőre 10, a következő négy év alatt pedig összesen 67 százalékos béremelést hajt végre a mentőknél – jelentette be az emberi erőforrások minisztere. Balog Zoltán szerint a tízszázalékos emelést az egészségügyi szakdolgozók tervezett béremelésén felül kapják az Országos Mentőszolgálat dolgozói jövő januárban. A béremelés többletforrása mintegy 4 milliárd forint.

A miniszter azt is hozzátette, hogy a jövő évi költségvetés tervezetében csaknem 40 milliárd forint áll rendelkezésre mentésre, szemben  a 2010-es 22,5 milliárddal. 2016 szeptemberétől átlagosan 26,5 százalékos egészségügyi béremelés történt, idén novembertől 12 százalékos lesz az emelés mértéke, a következő két évben pedig további 8-8 százalékkal nőnek a bérek a szektorban – emlékeztetett a miniszter.

Több száz új mentőautó jár az országban

A béremelésre fordított többlet ebben az évben 6,4 milliárd, jövőre pedig 7,5 milliárd forint lesz – tette hozzá. Példaként elmondta, hogy egy mentőorvos bére az átlag 390 500 forinthoz képest 645 ezer forint lesz, míg egy mentőtiszt bére 242 300 forintról 460 112 forintra emelkedik.  Balog Zoltán szerint az elmúlt években komoly fejlesztések történtek a mentőszolgálatnál, beleértve az új mentőautók beszerzését, mentőállomások építését, valamint a meglévők felújítását.

A miniszter hozzátette: az elmúlt időszakban csaknem 500 új mentőautót vásároltak, további 193 gépkocsi beszerzése pedig már folyamatban van, amelyek már a 21. századi technikát képviselik. Ezzel nagyjából az összes eset- és rohamkocsit újakra cserélték az országban – tette hozzá.  Az infrastrukturális fejlesztések kapcsán a miniszter kiemelte, hogy harminc új mentőállomás épült az országban, 97-et pedig felújítottak. A következő lépés a megfelelő munkaruházat biztosítása lesz.

Csató Gábor, az Országos Mentőszolgálat főigazgatója arról beszélt, hogy 7500-an dolgoznak a mentőszolgálatnál, és az elmúlt évben egymillió embernek nyújtottak segítséget. A mentőszolgálatnál dolgozókra joggal lehet büszke az ország, és az OMSZ vezetősége arra törekszik, hogy a betegellátást végző munkatársak szakmai tudását fejlesszék, javítsák a munkafeltételeket, növeljék anyagi és erkölcsi megbecsülésüket – tette hozzá. "Ha ezekben sikeresek vagyunk, akkor a mentőszolgálat eredményesebb lesz, még több életet menthet meg; ez a legmagasabb rendű cél" - fogalmazott a főigazgató.

Ész nélkül isszuk a Neocitrant, Coldrexet - nagy változás jön

Aki nyakra-főre issza a paracetamol-tartalmú forró italporokat a náthájára, könnyen elintézheti a máját - mostantól csak a patikákban árulhatnak Coldrexet, Neocitrant és társaikat. Tovább >>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Nem hiszi el, hogy mekkora a költségvetési hiány
Privátbankár.hu | 2025. október 8. 12:35
A kamatkifizetés okoz sok kiadást.
Makro / Külgazdaság Az erősebb forintnak az autósok is örülhetnek?
Privátbankár.hu | 2025. október 8. 12:00
Csütörtökön nem változnak a hazai nagykereskedelmi üzemanyagárak.
Makro / Külgazdaság Kármán András: Nehéz költségvetési helyzetet fogunk örökölni
Privátbankár.hu | 2025. október 8. 10:57
A Tisza szakértője szerint mivel még hónapok vannak hátra a választásokig, ezért rengeteg átgondolatlan és megalapozatlan döntést hozhat a kormány.
Makro / Külgazdaság A vállalkozók rárepültek a 3 százalékos hitelre
Privátbankár.hu | 2025. október 8. 10:00
A 3 százalékos konstrukció nagyon kedvezményes.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor szerint különös élmény a Türk Tanács
Privátbankár.hu | 2025. október 8. 09:05
Azerbajdzsánban beszélt a magyar kormányfő.
Makro / Külgazdaság Nem is olyan vészes a magyar infláció?
Privátbankár.hu | 2025. október 8. 08:32
Augusztushoz viszonyítva átlagosan nem változtak az árak.
Makro / Külgazdaság Bárki is nyer, kőkemény lesz a 2026-os év? Ma délután Csaba Lászlót kérdezzük a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2025. október 8. 08:00
A közgazdász, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja 15 óra 30-tól élőben válaszol a mi és olvasóink, nézőink kérdéseire. Hangoljon a Klasszis Média YouTube-csatornájára!
Makro / Külgazdaság Történelmi csúcson az oroszok nemzetközi tartalékai
Privátbankár.hu | 2025. október 7. 19:51
Soha nem volt még ekkora.
Makro / Külgazdaság Bármit is akar a kormány, nem vág az alapkamaton az MNB
Privátbankár.hu | 2025. október 7. 18:23
Válaszolt az MNB alelnöke Nagy Márton nemzetgazdasági miniszternek. 
Makro / Külgazdaság Már most aggódnak, mi lesz jövőre a globális kereskedelemben
Privátbankár.hu | 2025. október 7. 17:51
A WTO főtitkára szerint a kilátások borúsak. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG