2p
A hitelezők újabb 86 milliárd eurót készülnek adni egy országnak, ami nem tud megszervezni egy szimpla tárgyalást sem. Persze máris kezdődik a huzavona, hogy akkor milyen megszorítások kellenek.

Újabb 86 milliárd eurót készülnek adni egy országnak, ami nem tud megszervezni egy tárgyalást

Megkezdődtek kedden a szakértői szintű tárgyalások Görögország és a nemzetközi hitelezők képviselői között az új, harmadik pénzügyi mentőcsomagról. Ez még nem a "nagy, igazi" tárgyalás: a vezetők csak a hét vége felé utaznak Athénba.

Az egyeztetéseknek a múlt héten pénteken kellett volna elkezdődniük, aztán különböző okok miatt halasztották a startot, például nem volt megfelelő helyszín (egész Athénban). Aztán egy közelebbről meg nem nevezett belvárosi szállodáról volt szó - most mégis az állami számvevőszék épületében tárgyal az Európai Bizottság, az Európai Központi Bank (EKB) az Európai Stabilitási Mechanizmus (ESM) és a Nemzetközi Valutaalap (IMF) 12 szakértője a görög kormányzati tisztségviselőkkel.

A halasztást hivatalosan logisztikai és szervezési problémákkal indokolták a felek.

És már kezdődik is a huzavona

A szakértői szintű megbeszélések máris nézetletéréssel indultak. Mina Andreeva, az Európai Bizottság egyik szóvivője hétfőn ugyanis azt mondta: "Görögország részéről pótlólagos reformokra lesz szükség ahhoz, hogy lehetővé váljon a harmadik segélycsomag első részletének az átutalására".

Evklídisz Cakalotosz görög pénzügyminiszter emlékeztetett arra, hogy az athéni parlament által nemrég elfogadott két törvény volt a feltétele a harmadik hitelcsomagról szóló tárgyalások elkezdésének. Pótlólagos reformokról nem volt szó - hangsúlyozta.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Az egész világ megszenvedi az iráni háborút?
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 19:22
Vészjósló az IMF előrejelzése.
Makro / Külgazdaság Hormuzi-szoros: veszélyes precedens lenne a legújabb iráni ötlet?
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 18:15
Az ENSZ nem tartja jó ötletnek.
Makro / Külgazdaság Donald Trump is bosszankodhat az amerikai GDP miatt
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 16:55
Kellemetlen meglepetés az amerikai gazdaságból.
Makro / Külgazdaság Májusban végleg elbúcsúzhat a Fed elnöke
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 16:25
A Fehér Ház tanácsadója szerint ez már szinte biztos.
Makro / Külgazdaság Kellemetlen adat jött a német gazdaságból
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 14:34
Nincsen jó időszaka a német cégeknek.
Makro / Külgazdaság „A kétharmados győzelem a csodák világába tartozik, de vannak csodák” – jelentette ki Gulyás Gergely a Kormányinfón
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 12:57
Nem csak a választások előtti utolsó, hanem a jubileumi 200. Kormányinfót vezényelte le Gulyás Gergely kancelláriaminiszter és Vitályos Eszter kormányszóvivő. 
Makro / Külgazdaság Itt a fordulat? Péntektől olcsóbb lesz a tankolás
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 12:42
Annak, aki piaci árat fizet – és ha a benzinkutakon is megmutatkozik az árcsökkenés.
Makro / Külgazdaság Ezúttal csak 47 milliárdot fogadott el a magyar állam
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 12:24
Pedig adtak volna még bőven pénzt a befektetők.
Makro / Külgazdaság Somogyi Zoltán: Van oka Orbán Viktornak aggódni
Izsó Márton - Csabai Károly | 2026. április 9. 10:57
A Political Capital szociológus alapítója az április 8-ai élő műsorunk vendége volt. A 6. évfolyamában járó Klasszis Klub Live 95. adását most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
Makro / Külgazdaság Nagy üzleteket kötött J. D. Vance Budapesten
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 10:44
Sok-sok milliárd forint értékben vesz fegyvert, olajat és erőművet Magyarország, illetve magyar cégek.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG