2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

A Szégyenfoltok eltüntetése című, a Növekedés.hu-n megjelent írásában a jegybankelnök tíz pontban foglalja össze a tennivalókat. A tizedik pont érdekes módon Budapesttel foglalkozik „Ne hagyjuk, hogy a főváros fejlődése megakadjon!” címmel.
(Fotó: Kormany.hu)

Egyebek mellett méltatlannak nevezi, hogy a repülőtérről nem vezet Budapest központjába gyorsvasút és gyorsút, és azt is megjegyzi, hogy 2030-ra a vasúti és közúti közlekedést az ország gazdasági fejlettségi szintjére kell emelni.

"Méltatlan hozzánk, hogy orvosaink és közösségi vezetőink zöme érzéketlen, sőt tudatlan a gyermekre vágyó hölgyeink női gondjainak megoldásában. Az inzulinrezisztencia, a hormon zavarok, a lombikhoz való anyagi hozzáférés, a huszonévesek saját petesejtjeinek tárolása a nehezebb, harmincas évekre, a petesejt donáció és a többi vagy tilos, vagy tűrt, de drága eljárás: miért ne lehetne támogatott és mindenki számára hozzáférhető?" - veti fel a Növekedés.hu-n megjelent írásában.

A bölcsődei influenza szerinte speciális magyar jelenség, azt írja: "Nálunk délben vizsgálják meg a gyermeket, hogy egészséges-e, Kínában amint belép a bölcsőde/óvoda területére, nálunk még mindenkit megfertőz bent, majd otthon a szülőket."

"Ne örüljünk a cukornak, ne higgyük el, hogy jó a világ 2.-3. legnagyobb túlsúllyal élő nemzetének lenni. Legyen divat az egészséges életmód, a túlsúly megelőzése az állami és magán egészségügyben egyaránt. Adót a cukorra!" - írja.

A jegybankelnök ismét javasolja az állami döntések eredményességének mérését, és teljes fordulat kitűzését javasolja 2030-ra a nyelvtudásban.

"Ne hagyjuk, hogy a főváros fejlődése megakadjon. Bőven van még mit tenni ahhoz, hogy Budapest méltóvá váljon múltjához és ehhez az országhoz. Hirdessünk egy totális Budapest megújítási programot, sok civil tervvel és sok állami, továbbá üzleti forrással" - írja.

Végezetül arra szólít fel: "Cáfoljuk meg William Shakespeare-t: Tudjuk, mik vagyunk, de nem tudjuk, mivé lehetünk. De tudjuk: gazdag, boldog és büszke magyarok".

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság A vártnál korábban sikerült: jó hírt hozott Paksról Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 17:37
A fenékküszöb már szombaton összeér.
Makro / Külgazdaság Bemondtak egy összeget: sokmilliárdos kiesést okoz a Brexit
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 16:42
Iparági elemzők szerint évente csaknem 12 milliárd font exportkiesést okoz a brit gazdaságnak a Brexit.
Makro / Külgazdaság Eldurvult a vámvita: nem akármilyen figyelmeztetést adtak ki az Egyesült Államokban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 14:40
A pánikszerű vécépapír-felvásárlástól tartanak.  
Makro / Külgazdaság 100 ezer dollárt kaszált Trump beszédein a Fehér Ház szemfüles dolgozója
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 11:52
Trump beszédeinek előzetes ismeretéből csinált pénz a Fehér Ház egyik volt alkalmazottja.
Makro / Külgazdaság Vagyonvisszaszerzés: a magyarok többsége hat évnél gyorsabban eredményeket vár az NVVH-tól
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 09:35
Megjelent az Europion új kutatása, amelyben Unger Anna Róza személyéről és a hivatal munkájáról is kérdeztek.
Makro / Külgazdaság Ők szerzik vissza a vagyonokat: közzétették az Unger Anna és Tasnády Katalin megválasztásáról szóló döntést
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 09:03
A péntek esti Magyar Közlönyben jelent meg az Országgyűlés erről szóló határozata, amelyet Forsthoffer Ágnes házelnök, és az Országgyűlés két jegyzője jegyez.
Makro / Külgazdaság Trump örülhet: méretes olajvagyonra tette rá a kezét Amerika
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 08:35
A becslések szerint Venezuela olajkészletének mintegy egyötödét jelenti.
Makro / Külgazdaság Felfoghatatlan összeg nyomába indul az NVVH, Unger Anna első interjúját adta elnökként
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 19:43
Arról is beszélt, miért tarthatnak egyes eljárások akár hat évnél is tovább.
Makro / Külgazdaság Az NVVH elnöke és helyettese is 24 órás rendőri védelmet kap
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 17:42
Éjjel-nappal vigyáznak Unger Anna Rózára és Tasnády Katalinra.
Makro / Külgazdaság Csökkent a dízelár, de a benzinesek nem örülhetnek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 16:36
A dízel nagykereskedelmi ára változatlan marad, a benziné emelkedik szombaton.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG