1p

Az illúziók vége – a racionalitás kezdete –
úgy tűnik el az ESG, hogy velünk marad?

Klasszis Fenntarthatóság 2025 konferencia

2025. november 4., Budapest

Jelentkezzen most!

Jóval a kormány által meghatározott maximális vételár alatt vásárolta meg Magyarország az E.ON Csoport magyarországi földgázipari érdekeltségeit - közölte Orbán Viktor miniszterelnök pénteken a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában. Azt mondta, minden megállapodás létrejött, csak technikai részletkérdések maradtak hátra.

A kormányfő tájékoztatása szerint összesen négy földgáztározóról van szó és arról a szerződésről, amely az oroszországi gáz importálását szabályozza, vagyis a jövőben Magyarország fog tárgyalni az oroszokkal arról, mennyi gázt hoz be, milyen ütemezésben és mennyiért. A vételárra vonatkozó kérdésre nem adott konkrét választ, de arra reagálva, hogy a lapok 800 millió euró körüli vételárról cikkeztek, Orbán Viktor azt válaszolta: "nem irreális, amit ön mond".

A moszkvai tárgyalásokat egyébként a miniszterelnök sikeresnek nevezte. Az oroszok kedvelnek és tisztelnek minket, és az ország uniós tagként vonzó Oroszország számára. Magyarországnak pedig az energiafüggőség miatt fontos partner Oroszország. Orbán Viktor elmondta, hogy az energiafüggetlenség alatt azt érti, hogy több forrásból tudunk energiát behozni az országba.

Nem kell velünk kivételezni

A miniszterelnök a brüsszeli tárgyalásokról is beszélt, ennek kapcsán elmondta, hogy a magyarok nem kérnek különleges elbánást Brüsszeltől, ezért nem is kért felmentést a hiány a GDP arányos 3 százalék alá szorítására, ahogy tették más államok - mondta Orbán Viktor a Kossuth Rádióban. Mindent teljesítettünk, amit vállaltunk, és ezután is így lesz, lesz e-útdíj és új pénztárgép rendszer is - mondta a miniszterelnök. Az, hogy ezek a célok ne sikerülnének, csak spekuláció.

Az IMF-fel kapcsolatban a miniszterelnök azt mondta, hogy a valutaalap is látja, hogy jók a számok a magyar gazdaságban, de azért nem akarják megadni, amit kérünk, az úgy nevezett rugalmas hitel vonalat, amit Lengyelország megkapott, mert az állam megadóztatja a bankszektort. Orbán Viktor rájött, hogy ez azért van, mert az IMF is bank, és ezért védi a magyar bankrendszert: "holló a hollónak nem vájja ki a szemét" - fogalmazott. Ez a vitás pont továbbra is fennáll az IMF és a magyar kormány között - mondta.

A miniszterelnök megint offshore-lovagozott

Arra a kérdésre, hogy a következő jegybanki vezetés milyen szerepkört fog betölteni, Orbán Viktor kitérő választ adott, és a törvényi előírásokról beszélt. A kérdés kapcsán azonban megint csak annyit mondott: Offshore-lovag még egyszer nem lesz a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elnöke.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Fontos üzletet üthet nyélbe Trump és a kínai elnök?
Privátbankár.hu | 2025. október 26. 12:20
Találkoznak.
Makro / Külgazdaság Trumpot kiborították: kemény lépést tett
Privátbankár.hu | 2025. október 26. 10:41
Szigorított a vámokon egy reklám miatt. 
Makro / Külgazdaság Ebbe a hét új városba lehet Budapestről elrepülni
Privátbankár.hu | 2025. október 25. 15:11
Indul a téli menetrend Ferihegyen.
Makro / Külgazdaság Így alakulna a nyugdíj kormányváltás esetén
Privátbankár.hu | 2025. október 25. 14:12
A DK bemutatta nyugdíjprogramját és nyugdíjkalkulátort indított.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter szerint látványos vereséget szenvedett a Fidesz
Privátbankár.hu | 2025. október 25. 13:12
A Tisza Párt elnöke videóval bizonyítja, hogy ők voltak többen október 23-án.
Makro / Külgazdaság Arab milliárdos vitte el a Belügyminisztériumot
Privátbankár.hu | 2025. október 25. 12:18
Rákosrendező helyett ez is jó lesz.
Makro / Külgazdaság Elhúztak a horvátok: 1000 euró fölé emelik a minimálbért
Privátbankár.hu | 2025. október 24. 16:35
A horvát kormány pénteken rendeletben határozta meg a 2026-ban érvényes minimálbér összegét: a jelenlegi bruttó 970 euró 8,25 százalékkal, 1050 euróra emelkedik (valamivel több mint 408 ezer forint) – közölte a horvát sajtó.  
Makro / Külgazdaság Már Japánban is elszálltak az élelmiszerárak
Privátbankár.hu | 2025. október 24. 14:57
Japánban a fogyasztói árak emelkedése 2,9 százalékra gyorsult szeptemberben éves szinten az augusztusi 2,7 százalékról – áll a belügy- és kommunikációs minisztérium pénteki közleményében.  
Makro / Külgazdaság Nem várt lazításról döntöttek Moszkvában
Privátbankár.hu | 2025. október 24. 14:22
Az orosz jegybank 50 bázisponttal, 17,0 százalékról 16,50 százalékra csökkentette az irányadó kamatot pénteken; szakértők a kamat szinten tartására számítottak.  
Makro / Külgazdaság Donald Trump úgy felhúzta magát egy reklámon, hogy befejezte Kanadával a tárgyalásokat
Privátbankár.hu | 2025. október 24. 13:56
Donald Trump amerikai elnök a Truth Social közösségi portálon helyi idő szerint csütörtökön közzétett üzenetében leállított minden kereskedelmi tárgyalást Kanadával egy szerinte félrevezető reklámkampányra hivatkozva, amelyben Ronald Reagan volt amerikai elnök kritikus véleményt fogalmaz meg a vámokról.  
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG