5p
Szerdán világszerte pánikszerű eladások jellemezték a piacokat, óriási eséseket láthattunk mind az USA-ban, mind Európában. Csütörtökön van remény némi konszolidációra, de az összkép továbbra is borús.

Nagyot fordult a világ szerdán a tőzsdéken, hiszen Európában a reggeli nyitás még pluszos volt, köszönhetően az előző napi amerikai rallynak. Az optimizmus azonban nem tartott sokáig, délelőtt már elvesztették a nyereségüket a piacok, majd a Wall Street gyenge nyitását követően zuhanásba váltottak. Londonban 1,53 százalék veszteséggel fejezte be a szerdai kereskedést az FTSE-100 index a még nem hivatalos záróadatok szerint. Frankfurtban 2,25 százalékkal esett a DAX index, a CAC-40 Párizsban pedig 2,22 százalékkal végzett alacsonyabban. Madridban 1,95 százalék, Milánóban 2,51 százalék indexveszteséggel zárt szerdán a tőzsde.

Még ennél is rosszabb volt a helyzet a Wall Streeten, ugyanis idei legnagyobb mértékű eséssel zártak szerdán a New York-i tőzsdék irányadó mutatói. A 30 vezető iparvállalat Dow Jones indexe 800,49 ponttal, 3,05 százalékkal, 25 479,42 pontra esett vissza. Az S&P 500-as mutatója 85,72 ponttal, 2,93 százalékkal esett, 2840,6 ponton fejezte be a napot. A technológiai részvények Nasdaq Composite indexe 242,42 ponttal, 3,02 százalékkal csökkent, és 7773,94 ponton zárt. Csütörtök reggel nem folytatódott a zuhanás, de a helyzet továbbra is borúsnak tűnik. Nézzük mik mozgatják a piacokat.

1; Recessziós félelmek uralják a tőzsdéket

Szerdán az előző nap kedvező hangulata után ismét felerősödtek az amerikai-kínai kereskedelmi konfliktusokat és a világgazdasági növekedés lassulását övező aggodalmak.     Visszafogta a befektetői kockázatvállalási hajlandóságot, hogy a tízéves amerikai kötvény hozama a kétéves hozama alá csökkent, amit tapasztalati alapon a recesszió előjelének tekintenek pénzügyi elemzők. Öt alkalommal került sor hasonló fejleményre 1978 óta, és mind az öt esetben recesszió következett be, bár a Credit Suisse elemzése szerint jelentős, átlagban 22 havi késéssel. Az a tény, hogy a 10 éves amerikai kötvények hozama rekord alacsony szintre zuhant tovább fokozta a befektetők félelmeit.  Az amerikai kötvényhozamok csökkenését az európai kötvényhozamok is követték: rekordalacsony hozamok alakultak ki a német 10 és 30 éves kötvényeknél és a francia 10 éves kötvényeknél.

2; Gyenge adatok jönnek Ázsiából

Úgy tűnik, hogy a kereskedelmi háború hatása immár a nagy távol-keleti gazdaságok makroadataiban is tetten érhető.
A szerdán publikált statisztikák szerint tizenhét éves mélypontra esett az ipari termelés növekedésének üteme, és alulmúlta a várakozásokat a kiskereskedelmi forgalom bővülése is Kínában júliusban. Az ipari termelés 4,8 százalékkal növekedett júliusban a tavalyi év azonos hónapjához képest, miközben elemzők 5,8 százalékos bővülést vártak a júniusi 6,3 százalék után.
A japán számok sem sokkal biztatóbbak, hiszen számottevően visszaesett ott is az ipari termelés. Havi bázison 3,3 százalékkal esett vissza a volumen, igaz az elemzők még ennél is gyatrább adatra számítottak.

3; Mézesmadzaggal mentené a helyzetét az argentin elnök

Gazdasági és közjóléti intézkedéscsomagot jelentett be Mauricio Macri argentin elnök a szegényebb néprétegek, a bérből és fizetésből élők terheinek az enyhítésére. A személyi jövedelemadó alsó sávhatárát 20 százalékkal emelik meg, ami kétmillió dolgozó esetében jelentheti a nettó jövedelem növekedését havi kétezer pesóval (34 dollár). A kormány emellett az idén másodszor megemeli a bérminimumot, bár a csomag bejelentésekor nem közölték mennyivel. A munkanélküliek pedig gyermekenként havi ezer peso támogatásban részesülnek. Mauricio Macri bejelentette: a gazdasági intézkedési csomag keretében 90 napra befagyasztják az üzemanyag árakat is. Az intézkedési csomag 678 millió dollárral növeli meg a költségvetés kiadásait.
A most bejelentett intézkedésekkel vélhetőleg az utolsó szalmaszálat igyekszik megragadni Macri, aki a hétvégi elnökválasztás első fordulójában súlyos vereséget szenvedett. Kérdés, hogy a mostani intézkedések elegendőnek bizonyulnak-e, ahhoz, hogy fordítson.

4; Amerikai makroadatokra kell majd figyelni

Csütörtök délután teszik közzé az amerikai munkaerőpiaci, illetve kiskereskedelmi adatokat és az üzleti hangulatindexet. Ezek irányadóak lehetnek mind az USA gazdasági állapotára, mind a Fed esetleges döntésére, igaz a jegybank csak egy hónap múlva ülésezik. A mostani ideges hangulatban, egy rossz adat olaj lehet a tűzre, de ha kedvezőek lesznek a számok, akkor az akár pozitívan is befolyásolhatja a nemzetközi tőzsdéken a kereskedés irányát.

5; Jöhet az EKB kamatvágás

Az FXTM elemzése szerint a tegnap közzétett eurózónás adatok megerősítik azon várakozásokat, hogy az Európai Központi Bank szeptember 12-én tovább csökkenti a betéti kamatszintet, írta reggeli hírlevelében az Equilor. Sorban érkeznek a gyengébb növekedési, és ipari termelési adatok az Egyesült Királyságból, Németországból és az eurózóna egészéből, így nem lehet kérdés, hogy további monetáris lazításra van szükség. Az elemzés szerint az euró-dollár árfolyama hamarosan megközelítheti az 1,10-es szintet.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 32440 32210 32600 -0,12% 0 0 8 756 801 820 HUF 2025-11-06 17:09:31
MOL 2904 2880 2920 +0,48% 0 0 1 239 509 874 HUF 2025-11-06 17:13:21
MTELEKOM 1790 1760 1798 +1,59% 0 0 375 352 706 HUF 2025-11-06 17:06:08
RICHTER 9900 9900 10200 -3,60% 0 0 4 027 876 360 HUF 2025-11-06 17:05:28
OPUS 542 541 554 -0,55% 0 0 70 817 923 HUF 2025-11-06 17:05:11
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru A lovak közé dobta a gyeplőt a forint
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 18:45
Jó napja volt a forintnak a bankközi pőiacon csütörtökön – erősödött.
Részvény / Deviza / Áru A Richter beesett a jeges kútba
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 17:45
A BUX 545,96 pontos, 0,51 százalékos csökkenéssel, 106 933,50 ponton zárt csütörtökön. 
Részvény / Deviza / Áru Ideges hangulatban eséssel nyitott Amerika
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 15:41
A Wall Street főbb indexei csütörtökön csökkenéssel nyitottak.
Részvény / Deviza / Áru A Richter megfázott, és beteget jelentett délután
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 14:41
BUX 107 508,43 pont, +0,03 százalék 14.30 órakor.
Részvény / Deviza / Áru Hiába ment jól a Mol és a Telekom, a BUX-t nem tudták megmenteni az eséstől
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 12:12
Így alakult a kereskedés csütörtök délelőtt.
Részvény / Deviza / Áru Elkomorodott a kriptók zuhanásától? Ez majd felvidítja
Eidenpenz József | 2025. november 6. 09:51
Ez volt az az év, amikor a kriptó bevonult a mainstream világba – értékel a Szilícium-völgy egyik nagyágyúja. Sok tízmillióan kriptóznak rendszeresen globálisan, és több mint hétszázmillió embernek van már kriptója. Az ágazat a hagyományos pénzügyi szektorba is betette a lábát, a mainstream multik pedig nem akarnak kimaradni ebből a zsíros üzletből.
Részvény / Deviza / Áru Nem indítottak jól az európai tőzsdék, de mi van Pesten?
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 09:39
Csütörtöki nyitások.
Részvény / Deviza / Áru Most meg mit csinál a forint?
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 07:18
Csütörtök reggeli árfolyamok.
Részvény / Deviza / Áru Visszapattant New York szerdán
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 06:27
Jó hangulatban zárt a New York-i tőzsde szerdán.
Részvény / Deviza / Áru Örömteli hírt hozott a forint: ennyiért vehet eurót
Privátbankár.hu | 2025. november 5. 18:24
Erősödött a forint a főbb devizákkal szemben szerdán kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG