2p
A 18-29 év közötti korosztály úgy vélekedik, hogy előre láthatóan 66 éves korában vonulhat nyugdíjba, és átlagosan 18 évet fog nyugdíjasként tölteni – derült ki a Groupama Biztosító megbízásából készített országos kutatásból. A megkérdezett fiatalok válaszaiból kiderül: 22 millió forintot kellene félretenniük a pénzügyileg stabil öregkorhoz.

A Groupama Biztosító megbízásából az NRC Marketingkutató és Tanácsadó Kft. által végzett kutatás során többek között arra a kérdésre keresték a választ, hogy a fiatalok miként vélekednek a nyugdíjról, a nyugdíjba vonulás várható idejéről és az állami nyugdíjak összegéről.

A megkérdezettek közül a legfiatalabbak, a 18-29 év közötti lakosság a várható élettartamot a nők esetében 86, míg a férfiak esetében 82 éves korra teszik. A nyugdíjba vonulás várható idejét mindkét nem 66 éves korra prognosztizálja, a válaszok alapján így az is kirajzolódik, hogy a hölgyek 20, a férfiak 16 nyugdíjban eltöltött évre készülnek.

A jövő szegény nyugdíjasai

A kutatásban megkérdezték az embereket arról is, hogy milyen mértékű kezdőnyugdíjjal lennének elégedettek, és reálisan mekkora nyugdíjra számítanak az államtól. A kutatásban megkérdezett 18-59 éves korosztály egészét nézve a magyar lakosság arra számít, hogy átlagosan közel 17 évet fognak nyugdíjban tölteni, és ezekben az években 98.100 forint fog hiányozni havonta, azaz a 17 év alatt összesen 20 millió forint mínuszra számítanak.

A 30 év alattiak havonta 102.900 forintot hiányolnak majd idős korukban az általuk vágyott életszínvonal fenntartásához. Ők átlagosan 18 nyugdíjasként eltöltött évre számítanak, így esetükben megdöbbentőbb adatot kapunk: a fiatalok 22 millió forint deficittel kalkulálják a nyugdíjas éveiket. Ezt az összeget saját megtakarítás formájában kellene maguknak előteremteniük.

Korán kezdjük a takarékoskodást

Bíztató ezért, hogy a nyugdíjcéllal megtakarítók 39%-a már 30 éves kora előtt elkezd takarékoskodni, és a fiatalok átlagosan havi 11.000 forintot takarítanak meg. Ők döntenek jól, hiszen aki ilyen fiatalon elkezd félretenni a nyugdíjas éveire legalább 10 ezer forintot, az el tudja érni, hogy a vágyott 100 ezer forinttal majd kiegészítse állami nyugdíját és úgy élhessen idős korában, ahogyan tervezi.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Személyes pénzügyek Alig van már igény jelzáloghitelre Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. április 3. 09:12
Hároméves mélypontra süllyedt februárban a frissen megkötött jelzáloghitel-szerződések száma, és alig haladta meg a háromszázat – hívja fel a figyelmet Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője. A gyenge keresletben jelentős szerepe lehet annak is, hogy a személyi kölcsönöknél egyre kedvezőbbé – illetve rugalmasabbá – válnak az igénylési feltételek.
Személyes pénzügyek Lakáshitel-boom: egy szerződésre több pénz jut, mint valaha
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 19:28
Mindent leuralt az Otthon Start.
Személyes pénzügyek Kik a legjobb pénzügyes gimnazisták? Ez a hat csapat biztosan köztük van
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 11:19
A Privátbankár.hu pénzügyi tudatossági versenye újabb szakaszába lépett: a második forduló első versenynapja után kihirdették az országos döntő első résztvevőit.
Személyes pénzügyek Kiderült, mekkora bajban vannak a háztartások a hiteltörlesztéseknél
Herman Bernadett | 2026. április 2. 05:55
Sokat javultak a hitelstatisztikák tavaly év végére. A lakáshitelesek és a személyi hitelesek szépen törlesztenek, a támogatott hiteleknél és a folyószámla-hiteleknél viszont kezdenek előjönni a problémák. 
Személyes pénzügyek Hiába jött meg a pénzeső, hatalmas adósságba verték magukat a családok februárban is
Herman Bernadett | 2026. április 1. 11:31
A lakáshitelt és a személyi hitelt is vitték, mint a cukrot februárban is. Az azért látszik a statisztikákon, hogy a hó végén mínuszban lévő családok egy része talán kicsit fellélegezhetett. 
Személyes pénzügyek Rossz hír a nyugdíjasoknak: kiesik egy csomó pluszpénz
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 11:39
Nem lesz lehetőség a novemberi nyugdíjprémium kifizetésére. Az év második felében ismét meglóduló inflációs mutató miatt viszont nyugdíjkorrekciót fognak kapni idős honfitársaink.
Személyes pénzügyek Még a héten a számlákra érkezhet a családosok pénze
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 09:03
Április eleje és a Húsvét kombinációja közbeszólhatna, de most kedvezően alakul az utalások rendje. 
Személyes pénzügyek Legyél Te is Pénzügyi Junior Klasszis! 2026 tavasz – 2. forduló 1. nap
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 07:00
Mit tudsz a pénzügyekről? Itt a Legyél Te is Pénzügyi Junior Klasszis! diákverseny 2. fordulója a Békés és Győr-Moson-Sopron, Bács-Kiskun, Baranya, Hajdú-Bihar és Veszprém, valamint Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei csapatoknak!
Személyes pénzügyek Hidegzuhany: meredeken kilőtt a repjegyek ára
Privátbankár.hu | 2026. március 29. 12:53
Többszörösét is elkérhetik egy útra a korábbinál. Ráadásul néhány hét alatt következett be a draszttikus változás.
Személyes pénzügyek Dobták a készpénzt a magyarok, bezuhant a gépek használata is
Privátbankár.hu | 2026. március 29. 11:56
Egyre kevesebb alkalommal használják a készpénzt kiadó autómatákat, melyek száma mégis nőtt az utóbbi időben.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG