2p
Kevesen igényelnek csokot, és ők is csak kevés pénzt.

A hvg.hu cikke emlékeztet: amikor januárban megjelent az egykor szocpolnak nevezett állami támogatási rendszer utódja, a csok (családok otthonteremtési kedvezmény), óriási érdeklődés mutatkozott iránta.

Az új szocpolban a három gyermeket vállaló, vagy három gyermekkel már megáldott családok az új építésű otthonuk vásárlásához akár 10 millió forint vissza nem térítendő támogatást, és hozzá még 10 millió forintos kedvezményes hitelt is kaphatnak.

Az összességében 20 millió forinttól pedig a legtöbben azt várták, hogy végre kényelmesen megoldhatják a lakáshelyzetüket.

Az új lakásra feltételként szabott négyzetméter-minimum (legalább 60 négyzetméteres lakást kell vásárolni) erősen korlátozza a kínálati oldalt.

Könnyítenek

A napokban egyébként tovább bővült a családi otthonteremtési kedvezményre jogosultak köre. Részletek >>>>

A portál cikke szerint a keresletbővülés pedig ott bukik meg, hogy a 10 milliós támogatáshoz a 10 milliós hitel – természetesen – csak a szokásos banki hitelképesség megléte esetén jár. Tehát a 10+10 milliós álmok a valóságban gyakran 10+2 vagy 10+4 milliós valósággá válhatnak – de gyakran még ez sem teljesül.

Az év első hét hónapjában hiába érdeklődtek a bankoknál több mint 70 ezren, mindössze 14 ezer 240 igénylést nyújtottak be, ami a magyar lakáspiac tavalyi 134 ezres tranzakciós forgalma mellett nem túl sok, ahhoz képest pedig kifejezetten kevés, hogy körülbelül 250 ezer a háromgyermekes családok száma. Az igazán beszédes adat azonban az, hogy összesen csak 38,3 milliárd forint értékben, vagyis az igénylések átlagos értéke eddig mindössze 2,7 millió forint volt - írja a hvg.hu.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Személyes pénzügyek Figyelem nyugdíjasok! Előbb hozza a postás a 13. és a 14. havi nyugdíjat
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 16:21
Korábban, már péntektől kezdik kézbesíteni a februári dupla nyugdíj és a 14. havi első negyedét a posta.
Személyes pénzügyek Évek óta stagnálnak a lakásfelújítási várakozások
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 11:26
A lakosság lakásfelújítási és korszerűsítési szándékai az elmúlt három évben csak enyhe hullámzást mutattak, határozott tendenciát nem. GKI 2026. januári lakossági felmérése szerint a következő egy évben a válaszolók 6 százaléka biztosan, 18 százaléka valószínűleg nagyobb összeget fog költeni lakóingatlanára.
Személyes pénzügyek Ha ezt nem felejti el, akár a bankoláson is spórolhat
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 11:07
Érdemes alaposan körülnézni a piacon.
Személyes pénzügyek Nem csak a munkáshitel és babaváró, de a személyi hitel is szűkebbre fogta decemberben
Privátbankár.hu | 2026. február 3. 17:21
A személyi hitelek harmadik leggyengébb hónapja volt tavaly.
Személyes pénzügyek Ezt a napot kell beírnia a naptárba a nyugdíjasoknak
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 19:59
Két napon érkezik az utalás.
Személyes pénzügyek Egyre nagyobb a verseny a személyi kölcsönöknél – melyik a legjobb ajánlat?
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 16:38
Több bank is változtatott személyi kölcsönének kondícióin a napokban.
Személyes pénzügyek Bankkártyások figyelem: itt az OTP nagy dobása
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 09:11
A Mastercard Európában elsőként vezeti be az UEFA Champions League digitális passion kártyát az OTP Bankkal együttműködésben.
Személyes pénzügyek Igazából nem is vehetünk fel több pénzt vasárnaptól ingyenesen?
Privátbankár.hu | 2026. február 1. 08:44
A szám nőtt, de ha arányosan nézzük, egész más a helyzet.
Személyes pénzügyek Ezt kell tennie, hogy ne bukjon a vasárnapi nagy változáson
Privátbankár.hu | 2026. január 31. 16:09
Február 1-jétől duplázódik az az összeg, amelyet ingyen fel lehet venni az ATM-kből, de vannak buktatók.
Személyes pénzügyek Lehet 150 ezerrel több? Vasárnaptól duplaannyi pénzt vehetünk fel az ATM-ekből
Privátbankár.hu | 2026. január 31. 14:51
Február 1-jétől az ingyenes készpénzfelvétel felső határa 300 ezer forintra nő, összesen ennyit lehet havonta kétszer kivenni az automatákból.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG