Hétfőn sajtótájékoztatót tart Kósa Lajos (Fidesz), Debrecen polgármestere és Váradi József, a Wizz Air vezérigazgatója, azonban a meghívóból annyi derül csak ki, hogy "Debrecen és térsége turisztikai és gazdasági fejlődése szempontjából fontos bejelentést" tesznek. Az MTI információi szerint hónapok óta folynak a tárgyalások a Wizz Air és Debrecen vezetői között egy menetrendszerű légi járat indításáról. A tárgyalásokat vélhetően felgyorsíthatta a Malév megszűnése, s a Wizz Air gyors terjeszkedési szándéka.
A várakozások szerint a fapados légitársaság a hét három napján indít majd menetrend szerinti járatokat Debrecenből London-Luton repülőterére is vissza. Az sem kizárt, hogy később németországi célállomással is bővül majd a Wizz Air debreceni menetrendje.
Utóbbira ugyanis már volt próbálkozás: Debrecenben 2005. májustól Debrecen és München között közlekedett a helyi repülőtér első menetrend szerinti járata. A müncheni járatot a német OLT Gmbh. és Debrecen közös üzleti vállalkozásban üzemeltette, s bár néhány hónap múlva kihasználatlanság miatt megszűnt a járat, a tapasztalatokra építve 2006. március 27-én már a Debrecen-Budapest menetrend szerinti légi járat megindítását jelentette be Demszky Gábor akkori fővárosi főpolgármester, Kósa Lajos és Gerd Weber, az OLT légitársaság vezérigazgatója, illetve Gönci János, a Malév akkori vezérigazgatója.
Utóbbi akkor úgy vélekedett, hogy nyereséges vállalkozás lesz, ugyanis "az OLT gépei nem vesztegelnek üresen Ferihegyen, hanem két járat között megfordulnak Ljubljanában is".
Öt hónappal később az OLT légitársaság megszüntette Debrecen-Budapest közötti belföldi légi járatát, az OLT "egyoldalúan felmondta a járat működtetésével kapcsolatos szerződést mind a Debreceni Vagyonkezelő Rt.-vel, mind a Debrecen Airport Kft.-vel". A légitársaság nem indokolta meg a járat megszüntetését.
Ilyen előzmények után nagy várakozás előzi meg a hétfői bejelentést. Több cégvezető, termelési, illetve turisztikai vállalkozás képviselője elmondta: kizárólag a menetrend szerinti járatok megindítása helyezheti fel Debrecent Európa légiközlekedési térképére, s járulhat hozzá a térség gazdasági és turisztikai fellendüléséhez.
Menetrendszerű légi járatot indíthat Debrecen és London között a Wizz Air légitársaság. Kósa Lajos, Debrecen polgármestere, és Váradi József, a Wizz Air vezérigazgatója ma fontos bejelentést tesznek. Piaci információk szerint Debrecen és London közötti menetrend szerinti járat indítását jelenthetik be.
LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Friss
-
„Az embereknek elfogy a cérnája” – az utca embere a Szabó Bence-ügyről és a győri botrányról
5 órája
-
Döntött a kormány: katonai védelem alá helyezik a Török Áramlat magyar szakaszát
6 órája
-
Hadijelentés: büszkén sorolják az oroszok, hogy miket tudtak szétlőni
6 órája
-
Főleg a marketingesek használják a mesterséges intelligenciát
7 órája
-
A Dnyeper túlpartját támadták az oroszok
8 órája
-
Magyar Péter is beülne Orbán Viktor mellé a Védelmi Tanácsba
9 órája
-
Szijjártó Péter: Megtámadták a szuverenitásunkat!
10 órája
Mfor.hu Top24
- Orbán Viktor: Pusztító erejű robbanószert találtak a magyar-szerb gázvezetéknél
- Magyar Péter üzent Orbán Viktornak: Nem fogja tudni megakadályozni a választást!
- Hadijelentés: 1215 ukrán katona esett el vagy sebesült meg súlyosan
- „Hazugság minden szavuk, ezt csak szeretnék, de sose lesz belőle semmi!” Olvasóink a közvélemény-kutatókról
- Szijjártó Péter: Amíg minket látnak, megvédjük magunkat!
- A választást is befolyásoló adatok érkezhetnek az utolsó héten
- Ukrán piacot találtak telibe az orosz drónok
Utazás
Miért érdemes itthon nyaralni, hosszú hétvégézni? Szavazzon!
Eidenpenz József | 2019. június 7. 15:30
Azt mondja a miniszter, belföldön is lehet nyaralni. Van, aki így tesz, van, aki nem, de mik a fő okok? Szavazzon! Előző szavazásunkat pedig egy német áruházlánc nyerte.
Utazás
Így kezdődött az évad a Balatonon
Privátbankár.hu | 2018. május 12. 16:14
Az évtizedes hagyományoknak megfelelően a balatonfüredi ünnepélyes évadnyitóval és a tó megkoszorúzásával szombaton elkezdődött a balatoni turisztikai és vitorlásszezon.
Utazás
Ezeket az utakat zárják le holnap Budapesten
Privátbankár.hu | 2018. május 12. 14:23
Rendezvények és építési munkálatok miatt Budapest több pontján nehéz lesz közlekedni a hétvégén.
Utazás
Vegyi incidens miatt volt lezárva a londoni City repülőtere
Privátbankár.hu | 2016. október 22. 09:29
Lezárták pénteken egy időre a londoni City repülőteret, miután az a gyanú merült fel, hogy valamilyen vegyszer kerülhetett a terminál levegőjébe. A speciális felszerelésekkel kivonult tűzoltóság nem talált veszélyes anyagot, így a légikikötőt péntek este ismét megnyitották.
Utazás
Egyiptom helyett idén inkább Bulgáriába és Spanyolországba utaznak a magyarok
Privátbankár.hu | 2016. február 27. 09:42
Egyiptom helyett az idén inkább Bulgáriába és Spanyolországba utaznak a magyarok az előfoglalások adatai alapján - közölte az Invia online utazási ügynökség az MTI-vel.
Utazás
Ebben a városban már nyomozók keresik az illegális szálláskiadókat
Privátbankár.hu | 2015. augusztus 1. 08:27
Álruhás nyomozókkal is kutatnak Barcelonában az adót nem fizető illegális szálláskiadók után, miközben új adót vetettek ki rájuk és korlátozzák az új engedélyek kiadását. Csakhogy ez egyelőre szélmalomharcnak tűnik, 14-szer annyi illegális szobakiadó lehet, mint amennyi hivatalos. A város közben nyugodtan kiteheti a megtelt táblát.
Utazás
Jó a rajt: így indult az év a szállodásoknak
Privátbankár.hu | 2015. május 3. 10:21
A legfrissebb adatok szerint az év első két hónapjában 10 százalékkal nőtt a belföldi vendégéjszakák száma a szállodákban. Nincs ok a panaszra: a külföldiek is szép számmal jöttek, főleg a brit és amerikai vendégek száma ugrott meg drasztikusan, az oroszok továbbra is elmaradnak.
Utazás
Már két ötcsillagos strand van az országban: ez az egyik
Privátbankár.hu | 2015. május 2. 15:38
Ötcsillagos minősítést kapott a hajdúszoboszlói strand, eddig csak egy ilyen strandunk volt.
Utazás
BKK bérlete van? Így autózhat vele ingyen
Privátbankár.hu | 2015. április 29. 11:30
Újabb szintre tört be a közösségi autózás: BKK bérlettel havidíj nélkül, fél órás távra vehetjük kölcsön az Avalon autóit.
Utazás
Ma estig biztos kitart a magyar-lengyel barátság - Hajrá magyarok!
Nagy László Nándor | 2015. április 25. 10:41
Nagy Lajos óta nem volt ennyire magyar Krakkó - a korábbi lengyel királyi székhelyen ma bizonyosan percenként hallhatunk magyar szót, hiszen nagyjából 3-4 ezer magyar szállta meg a várost a divizíó IA világbajnokság - számunkra - döntőjére készülve. Ma este az elitligába jutásért játszik magyar jégkorong-válogatott.
Heti top
- Moszkvából jött: az orosz külügyi szóvivő is megszólalt Szijjártó Péterrel kapcsolatban 2026. április 1. 12:50
- Zelenszkij újragondolná a Barátság vezeték jövőjét 2026. április 4. 13:30
- Nehéz elhinni, hogy milyen erős lett a forint 2026. március 31. 07:30
- Irán karjaiba lökte a háború a világ egyik legnagyobb olajimportőrét 2026. április 4. 16:35
Havi top
- Újra folyik a kőolaj egy fontos vezetéken 2026. március 18. 09:54
- Kiderült, mekkora a gond a Barátság kőolajvezetékkel 2026. március 12. 17:16
- Megvan az ország, amelyet elsőként üthet ki az iráni háború 2026. március 9. 10:24
- Még a választás előtt megpróbálják eladni a Nemzetgazdasági Minisztérium épületét 2026. március 7. 10:58
Friss
A 100 Leggazdagabb
-
Titokzatos milliárdos örökös csavarhatta el Emma Watson fejét?2026. április 1. 16:15 -
Célegyenesben Futó Gábor milliárdos energiatároló fejlesztése2026. április 1. 05:50 -
Elindult az aranypénz-gyártás Belgiumban: 1100–4000 euróba kerülnek az érmék2026. március 31. 15:50 -
Külföldön terjeszkedik Jászai Gellért cége: milliárdos üzlet Montenegróban2026. március 31. 05:50 -
A világ leggazdagabbja most a Napot „kapcsolná le”: Musk új ötlete sokkolja a szakértőket2026. március 30. 16:00
További hírek >
Piac&Profit cikkei
-
Itt drágulnak a legjobban a lakások Magyarországon
16:58
-
Az OPEC tagjai megállapodtak az olajtermelés növelésében, de ez nem oldja meg a bajt
15:40
-
Elkészült a világ leggazdagabb zenészeinek listája, volt bűnöző az élen
13:59
-
Ki nem találja, melyik országé a világ legnagyobb hadserege
12:04
-
Szerbiában a Török Áramlat gázvezeték mellett két nagy hátizsákot találtak tele robbanóanyaggal
11:18
Turizmus Online cikkei
-
Megnyílt a Citadella – újra látogatható
18:27
-
Szevasz Terasz: Indul a tavaszi borterasz-szezon!
15:13
-
Jóízű Magyarország Gulyás Hete: több mint ezer étteremben ünneplik a magyar konyha jelképét
15:05
-
Zotter csokoládé – Végtelen csokoládé mindenkinek!
08:09
-
Üzemanyag-stop az olaszországi reptereken
06:36
A vidék hírei
-
Magyar Péter: ha kampánytéma lesz a szerbiai ügy, az beismerésnek számít
19:18
-
Robbanószert találtak a magyar–szerb gázvezetéknél – rendkívüli védelmi tanácsot hívott össze Orbán Viktor
12:59
-
Betegségéből lábadozva küldött húsvéti üzenetet Erdő Péter bíboros
10:55
-
Tovább bővül az egri térfigyelő-kamerarendszer
16:18
-
Látszólagos igazság - Új dallal érkezik a Nádasi Projekt
15:04
legolvasottabb
-
Újra folyik a kőolaj egy fontos vezetéken
2026. március 18. 09:54
-
Kiderült, mekkora a gond a Barátság kőolajvezetékkel
2026. március 12. 17:16
-
Megvan az ország, amelyet elsőként üthet ki az iráni háború
2026. március 9. 10:24
-
Még a választás előtt megpróbálják eladni a Nemzetgazdasági Minisztérium épületét
2026. március 7. 10:58
-
Bemondták a svájci profik: spájzoljon be még most az aranyból, ezüstből
2026. március 26. 05:44
top 24
-
Sorsdöntő adatok érkezhetnek még a választás előtt
2026. április 5. 08:27
-
Szijjártó Péter: Megtámadták a szuverenitásunkat!
2026. április 5. 12:53
-
Döntött a kormány: katonai védelem alá helyezik a Török Áramlat magyar szakaszát
2026. április 5. 16:52
-
Orbán Viktor megint összehívta a rendkívüli védelmi tanácsot
2026. április 5. 12:10
-
Bod Péter Ákos: A gazdaság is várakozó állásponton van
2026. április 5. 06:08
Öt ember meghalt Nikopol városában. 




