2p
Hét amerikai techóriás, köztük a Google vezére kereste fel az USA elnökét azzal, hogy tiltás ide, tiltás oda, ők a lehető leghamarabb szeretnének megint kereskedni a kínai vállalattal. Trump megígérte nekik, hogy gyorsan dönt majd az ügyben.
Donald Trump

Gyors döntést ígért az amerikai technológiai cégek vezetőinek a Huawei-szállítások ügyében Donald Trump amerikai elnök, aki a legnagyobb vállalatok vezetőivel tanácskozott hétfőn a Fehér Házban. Az érintett üzletemberek korábban azzal a kéréssel fordultak a Fehér Házhoz, hogy engedélyezze termékeik forgalmazását a kínai telekommunikációs óriásnak.

Hét nagyvállalat elnök-vezérigazgatója találkozott Donald Trumppal, köztük a chipeket gyártó Qualcomm, Broadcom és Micron vagy a Google, amely az androidos operációs rendszerek szoftverét forgalmazza a Huawei okostelefonjaihoz.

A Fehér Ház közlése szerint a vállalatvezetők ismételten azt kérték az elnöktől, hogy a lehető leggyorsabban engedélyezze a Huaweinek szánt exportjukat. A Trump-kormányzat még július elején jelentette be, hogy enyhít a kínai óriáscéggel üzleti kapcsolatban álló amerikai cégeket érintő korlátozásain, és a megszorítások a jövőben csakis azokra a termékekre vonatkoznak majd, amelyek az Egyesült Államok nemzetbiztonsága szempontjából fontosak.

Az elnök egyik szóvivője arról tájékoztatott, hogy a megjelent vállalatok vezetői "erős támogatásukról biztosították az elnök politikáját, beleértve az amerikai távközlési eszközök Huaweinek történő eladására vonatkozó, nemzetbiztonsági megfontolásokból bevezetett korlátozásokat". Ugyanakkor azzal a kéréssel fordultak hozzá, hogy a kereskedelmi minisztérium ne húzza-halassza a lehetséges exportengedélyek kiadását. "Az elnök egyetértett ezzel" - idézte az amerikai sajtó a Fehér Ház szóvivőjét.

Az amerikai sajtó hétfőn arról is hírt adott, hogy a Huawei fejlesztéssel foglalkozó cége, az amerikai irodákkal rendelkező Futurewei Technologies a 850 alkalmazottjának mintegy kétharmadától megválik. A több mint 600 ember elbocsátása hétfőn már meg is kezdődött.

A kaliforniai Szilícium-völgyben, Seattle városában, Chicagóban és a texasi Dallas környékén irodát működtető - és amerikai egyetemekkel és kutatókkal együttműködő - kínai vállalat ugyanis megrendelések híján maradt, miután az amerikai kereskedelmi minisztérium még korábban - mint nemzetbiztonsági szempontból veszélyes céget - feketelistára helyezte.

A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Garantiqa.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Zuhannak a Tesla-eladások az amerikai adójóváírás megszűnése miatt
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 17:34
Közben meglódultak a kínai eladások. 
Vállalat Három nagy légitársaság csap össze a portugál légitársaságért
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 15:31
Az érdeklődők között van a Deutsche Lufthansa, az IAG és most már az Air France-KLM is. 
Vállalat Erős évet zárt az AKKO Invest, de egy tétel lenyomta a profitot
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 13:37
Újabb rekordévet tudhatnak maguk mögött.
Vállalat A piac negyede az MBH lízingcégéé
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 11:33
Jó évet zárt az Euroleasing Zrt. 2025-ben is.
Vállalat Sikert és profitot érő kérdések és válaszok kkv-knak
PR | 2026. április 2. 10:27
A Garantiqa támogatásával készült Cégkassza Podcast azoknak szól, akik szeretnének tisztábban látni a vállalkozói pénzügyek, finanszírozási lehetőségek és kkv-trendek világában. Hiteles vendégek, aktuális témák, közérthető beszélgetések — minden, ami a tudatos üzleti döntésekhez kell.
Vállalat Vagyonból örökséget csinálna az OTP Private Banking
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 10:06
Új szolgáltatást integrálnak a vagyonkezelésbe.
Vállalat Megfürdették pénzben a ChatGPT fejlesztőit
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 09:48
Rekordösszegű tőkebevonás a cégnél.
Vállalat Újra indítja észak-koreai járatait az Air China
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 19:33
Nem máshova, mint egyenesen Észak-Koreába indítanak repülőket.  
Vállalat Komoly átalakulást hajtottak végre a Mol-nál
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 18:29
A Mol Nyrt. tavaly jóváhagyott szervezeti átalakulása értelmében április elsejétől holdingtársaságként működik tovább, amely személyi változásokkal is járt – közölte a társaság a BÉT honlapján szerdán.
Vállalat ÁKK: az első negyedév meghaladta a terveket
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 16:34
Az egész évre tervezett 5445 milliárd forint összegű nettó forrásbevonás teljesülése kedvező volt, az első negyedévben a lakossági állampapírokra vonatkozó éves terv 33 százaléka teljesült, a forint intézményi finanszírozás esetében 99 százalék, a deviza intézményi finanszírozás vonatkozásában pedig 66 százalék a teljesülési arány – közölte kedden az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK). A nettó kibocsátás mellett a bruttó állampapír-eladás is kedvezően áll időarányosan, még a háborús feszültség sem okozott komoly megingást a piacon.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG