2p
Az amerikai kormány döntése után újabb ország törli a kémkedéssel gyanúsított orosz antivírus programot.

A litván kormány is eltávolítja számítógépeiről az orosz Kaspersky Lab programjait – írja a Reuters. A közlemény szerint a program nemzetbiztonsági kockázatot jelent, így mihamarabb eltávolítják minden pénzügyi, energetikai, vagy közlekedéssel kapcsolatos hálózatról. Más állami szervek csak akkor használhatják a cég programjait, ha azok nem tartalmaznak érzékeny információkat.

Nem csak a hackerek, mindenki erre vágyik: azt szerzik meg, amiről még a családodnak sem beszélsz szívesen

További részletek a Privátbankár.hu-n.

Ahogy arról korábban is írtunk, a Kaspersky antivírus szoftvert az Amerikai Egyesült Államok kormánya is letiltotta gépeiről, mivel fennáll a veszélye, hogy Oroszország információszerzésre használja a programot.

A kormány hivatalos közleménye szerint a szoftver nemzetbiztonsági kockázatot jelenthet, mivel olyan érzékeny információk kerülhetnek ki a számítógépekről, amelyek a végén nem kívánt helyeken landolhatnak. Az orosz vállalat nem ért egyet a döntéssel, közleményükben hozzátették: sajnálják a litván kormány döntését, mivel a cég nem tart hírszerzői kapcsolatot egyik kormányzattal sem. Hozzátették: Sajnálatos módon a Kaspersky egy politikai csatározás kereszttüzébe került, ezzel pedig olyan vádak érik, amelyekre bizonyítékot mostanáig nem sikerült felmutatni.

Trump döntött: kikukázzák a Kaspersky-t

Törvénybe iktatta az amerikai elnök a Kaspersky Lab programjainak kitiltását. Az Egyesült Államok kormánya mostantól nem használhatja az orosz cég vírusirtó szoftvereit, mivel azok nemzetbiztonsági kockázatot jelenthetnek. Az orosz programok kitiltása egy több mindenre kiterjedő védelmi irányelv részeként került az asztalra, ezzel megerősítve, hogy a hivatalos szerveknek három hónapjuk van a programok törlésére. További részletek >>>

A rovat támogatója:
A rovat támogatója az MVM

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Példát mutattak a svédek: így is lehet teljesíteni Amerikában
Privátbankár.hu | 2025. július 18. 12:28
Az Electrolux Csoport nyereséggel zárta a második negyedévet.
Vállalat Megvannak Trump vámjainak első vezéráldozatai
Privátbankár.hu | 2025. július 18. 07:55
A Jaguar Land Rover több száz vezetői állás megszüntetését tervezi az Egyesült Királyságban.
Vállalat Az agyonadóztatott OTP Bank vezére bírálta az Orbán-kormányt
Privátbankár.hu | 2025. július 18. 06:58
Csányi Péter ugyanakkor idei bankvásárlásról is beszélt, valamint sürgette az euró öt-tíz éven belüli bevezetését.
Vállalat Stratégiai jelentőségű megállapodásokat kötött az Egyesült Arab Emírségek vezető vállalataival a 4iG
Privátbankár.hu | 2025. július 17. 20:09
A budapesti találkozó alkalmával a 4iG Csoport az Egyesült Arab Emírségek globális vezető technológiai vállalataival, így az e& technológiai vállalattal és a Mubadala Investmenttel, a világ egyik legnagyobb szuverén stratégiai befektetési társaságával kötött előzetes megállapodásokat.  
Vállalat Üdítő számokat közölt a Pepsi
Privátbankár.hu | 2025. július 17. 15:27
 A PepsiCo Inc., a világ egyik legnagyobb üdítőital-gyártója a vártnál nagyobb profittal és nyereséggel zárta második üzleti negyedévét.
Vállalat Bajban a Renault
Privátbankár.hu | 2025. július 17. 13:04
Zuhannak az autógyártó részvényei, új vezérigazgatót is nehezen találnak. 
Vállalat Nőtt az EasyJet nyeresége
Privátbankár.hu | 2025. július 17. 12:50
Elemzők által becsült mértékben, 21 százalékkal, 286 millió fontra (383 millió dollár) emelkedett az easyJet brit fapados légitársaság adózás előtti nyeresége a június végével záródott harmadik pénzügyi negyedévében – közölte a társaság csütörtökön.
Vállalat Fontos bejelentés érkezett az MVM Csoporttól
Privátbankár.hu | 2025. július 17. 12:16
Az MVM Csoport többségi részesedést szerez Szerbia vezető energetikai kivitelező cégeiben
Vállalat Gigantikus profitot ért el a tajvani chipgyártó
Privátbankár.hu | 2025. július 17. 11:55
Az AI miatt nem győzik gyártani a chipeket. 
Vállalat Az EU leállítja Elon Musk X platformja elleni vizsgáltát
Privátbankár.hu | 2025. július 17. 11:52
Eközben folynak a tárgyalások az Egyesült államokkal Donald Trump büntetővámjairól.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG