Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
3p

Világrendek átalakulása
Befektetési stratégiák a globális változások viharában

Klasszis Befektetői Klub Bendarzsevszkij Anton nyitóelőadásával
és más neves szakértőkkel!

2025. szeptember 30. 16:30

Jelentkezzen most!

Németország digitális infrastruktúra kiépítésére készül, amellyel a "legmodernebb ipari telephellyé" válhat.

A digitalizáció egyre nagyobb lendületet vesz Németországban - jelentette ki a hannoveri CeBIT számítástechnikai vásáron hétfőn Thorsten Dirks, a Bitkom elnöke. A szakmai szervezet által megkérdezett vállalatoknak majdnem kétharmada állította, hogy a digitális átalakulás miatt üzleti modelljét is módosította.

A német elektronikai ágazat szakmai képviseleti szervezete, a Bitkom kimutatásai szerint tíz német vállalatból négy a digitalizációnak köszönhetően új termékkel vagy szolgáltatással jelent meg a piacon, 57 százalékuk meglévő kínálatát alakította át, minden nyolcadik pedig emiatt volt kénytelen valamely termékétől megválni. "A német vállalatoknak a 79 százaléka még az idén magas digitalizációs szintet kíván bevezetni" - mondta Timotheus Höttges, a Deutsche Telekom vezérigazgatója a kiállításon.

A gazdaság "digitalizációja" alatt a számítógépek és más használati eszközök hálózatra kapcsolását, az így elérhetővé váló adatok elemzését, valamint az elemzés alapján születő üzleti modelleket kell érteni. A német iparszövetség, a BDI (Bundesverband der Deutschen Industrie) a digitalizáció támogatása érdekében a szélessávú digitális adatátviteli hálózatok létesítésének ösztönzésére kérte fel a német kormányt. Ulrich Grillo, a BDI elnöke szerint mihamarabb lépni kell ahhoz, hogy az ország ne maradjon le mások mögött. "Messze vagyunk attól, hogy nagyteljesítményű digitális infrastruktúrával büszkélkedhessünk" - mondta.

Beütött a szakemberhiány

A Bitkom elnökének meggyőződése szerint viszont Németország az adatbiztonság, a felhőszolgáltatások és az ötödik generációs mobil hálózati szolgáltatások kiépítése terén előnyös informatikai telephelynek számít.

A német mérnökök szövetsége, a VDI (Verein Deutscher Ingenieure) szerint ugyanakkor a szakemberhiány miatt a német vállalatok nagy része már más cégekhez szervezi ki informatikai tevékenységét. Ez Dieter Westerkamp, a VDI technológiai és tudományos igazgatója szerint "nem túl szerencsés" folyamat, mivel éppen a digitális átalakuláshoz szükséges szaktudás kerül át másokhoz. A VDI ezer szakember megkérdezésével végzett reprezentatív felmérésében ezért 39,7 százalékra csökkent a Németországot jó telephelynek tartó válaszadók aránya a 2012-es 60 százalékról.

A Vodafone németországi igazgatója, Hannes Ametsreiter rámutatott, hogy Németországban mintegy feleakkora sávszélesség áll rendelkezésre az internet használatához, mint Dél-Koreában. "A digitális jövőt nem lehet a rézvezetékekre alapozni, hanem csak optikai hálózatra" - figyelmeztetett.

Kész a stratégia

Sigmar Gabriel német szövetségi gazdasági miniszter a dpa hírügynökség beszámolója szerint hétfőn este a CeBIT kiállítás és vásár megnyitóján mutatja be részletesen a digitális infrastruktúra kiépítését szolgáló "Digitale Strategie 2025" tíz pontos tervet, melynek célja "a legmodernebb ipari telephellyé tenni Németországot". A terv a digitalizáció problémáival és fogyasztóvédelemmel foglalkozó kompetenciacentrum és a kisvállalkozások elindítását támogató befektetési alap létesítését is magában foglalja. Az üvegszálas adatátviteli gerinchálózat kiépítését pedig a következő frekvenciatender bevételéből finanszíroznák.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Lassan nem marad növekedés: már csak 0,6 százalékos GDP-t vár idén az MNB
Imre Lőrinc | 2025. szeptember 23. 15:04
A Magyar Nemzeti Bank a várakozásoknak megfelelően 6,5 százalékon hagyta az alapkamatot. Ez nem okozott meglepetést, a GDP-előrejelzés lefelé módosítása annál inkább.
Makro / Külgazdaság Varga Mihályéknál a helyzet változatlan
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 23. 14:00
A jelenlegi feltételek és piaci környezet mellett az MNB ezúttal sem látott okot arra, hogy változasson a 2024. szeptember végétől 6,5 százalékos jegybanki alapkamaton. Az indoklást szokás szerint Varga Mihály MNB-elnök 15 órakor ismerteti.
Makro / Külgazdaság Irigykedve nézhetjük a svéd inflációt, még a kamatcsökkentés is belefért
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 23. 12:24
Meglepetésre kamatot csökkentett a svéd jegybank.
Makro / Külgazdaság Ez a támadás súlyosabb volt a vártnál: kényszerpihenőn marad a Jaguar
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 23. 12:07
Októberig meghosszabbította a kibertámadás okozta termelési szünetét a Jaguar Land Rover.
Makro / Külgazdaság Holnap érdemesebb lesz tankolni, mint ma
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 23. 11:37
A benzin és a gázolaj ára is csökken.
Makro / Külgazdaság Újabb pozitív jel, ugrásra kész az euróövezet
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 23. 10:58
Tizehat havi csúcsra emelkedett az euróövezet üzleti aktivitása.
Makro / Külgazdaság Aggasztó jelek a lengyeleknél
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 23. 10:29
Két és fél éves csúcsra került a lengyel munkanélküliség.
Makro / Külgazdaság Ettől tartottunk: Trump vámjai miatt is lépett a nagy európai autógyártó
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 23. 08:34
Visszafogja elektromos autó stratégiáját a gyengülő kereslet miatt a Porsche.
Makro / Külgazdaság Matolcsy György volt alelnöke kíméletlen véleményt mondott a magyar gazdaságról
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 23. 08:06
Három fő, saját magunknak okozott betegséget azonosított Patai Mihály.
Makro / Külgazdaság Berepülő drónok okoztak riadalmat Oslóban és Koppenhágában
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 23. 07:03
Újranyitották a reptereket Osloban és Koppenhágában, miután hétfő este drónészlelés miatt órákra leállították a forgalmat.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG