A pénteken elfogadott telefonadót a szolgáltatók, ahogy tehetik az ügyfelekre terhelik, és ez bizonyos csoportokat rendkívül hátrányosan érint majd - tudtuk meg a SciamuS telekommunikációs tanácsadó cégtől.
Különösen nagy terhet jelent az új adó a szolgáltatóknak, hiszen 2012 második felében „dupla adó” sújtja őket, a válságadót még fizetniük kell és már fizetik a telefonadót is. A törvény értelmében a szolgáltatók rövid távon nem terhelhetik át az új adót az előfizetőkre, a meglévő szerződéseiket nem módosíthatják, de ez hosszú távon elkerülhetetlen.
Vége a 0 forintos számlacsomagoknak?
A július 1-jétől hatályos törvény értelmében a csoporton belüli hívásokat, a kék és zöld számokat is terheli adó, ami 3 csoportot biztosan hátrányosan érint. Az adó hatására a szolgáltatók vagy megszüntetik a csoporton belüli, gyakran 0 Ft-os perdíjat vagy a látványos áremelést elkerülendő, a havi díjat emelik, a szakértők szerint ez akár 50%-os drágulással is járhat.
Azon intézmények, vállalatok, akik nem használnak vezetékes telefont, hanem csoporton belüli hívásokkal oldják meg a kommunikációt munkaidőben, szintén nem járnak jól. Pedig az esetek többségében ezt azért teszik, mert ez az egyetlen megoldás. A munkavégzés helye változik, gyakran hirtelen, illetve kiemelt jelentősége van annak, hogy minden esetben elérhetőek legyenek a munkatársak. Ebbe a csoportba tartozik jó néhány kórház, akiket kifejezetten hátrányosan érint majd a módosítás, kommunikációs költségeik lényegesen nőnek.
Hátrányosan érinti továbbá a dolgozói és családi csomagokat, vagyis a munkavállalókat és családjaikat, akik eddig ingyen beszélhettek egymással, a jövőben ezt lényegesen drágábban tehetik meg.
Az ügyfélbarát vonalak után is fizetni kell
A kék és zöld számok (vagyis a helyi tarifával, illetve az ingyen hívható számok) szintén adókötelesek, amely azon szolgáltatókat (bankokat, közmű szolgáltatókat) terheli, akik ügyfélbarát ügyfélszolgálatot üzemeltetnek.
A SciamuS jogértelmezése szerint a skype és más internet alapú telefonhasználat nem lesz adóköteles, hiszen a törvény szerint telefonszolgáltatásnak minősül a belföldi vagy nemzetközi számozási tervben szereplő hívószám vagy hívószámok, és ez a skype-ról alapbeállítások esetén nem mondható el. Az adó a nemzetközi hívásokat természetesen terheli, nem terheli azonban a magyarok külföldi roaming díjait.
A tanácsadó cég szerint a telefonadó rendkívül káros az egész magyar gazdaságra.
Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!
Klasszis Befektetői Klub
2025. május 27. 17:00, Budapest
A telefonadó több csoportot is hátrányosan érint. Azok a családok, cégek akiknek tagjai eddig ingyenesen beszéltek egymással, most majd fizethetnek: vagy az előfizetés díja duplázódhat meg, vagy a 2 forintos adót terhelik rájuk. Hiába a kormány akarata, az újabb plusz adót velünk fizettetik majd ki a szolgáltatók.
LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Friss
-
Kitört a diplomáciai háború: magyar diplomatákat utasított ki Kijev
2 órája
-
Vidám nap volt a pesti tőzsdén, megint összejött egy történelmi csúcs
3 órája
-
Lepkefing vagy atombomba? Ez Viszont Privát
3 órája
-
Elmondta Erdő Péter, hogy mi dönthetett a pápaválasztásnál
3 órája
-
Mosolyogni fog, ha meglátja ezt a forintárfolyamot
3 órája
-
„A készpénz szerepét újra kell gondolni”
4 órája
-
Bődületes nagyságúra nőtt Kína devizatartaléka
4 órája
Mfor.hu Top24
- Erdő Péter is megszólalt az új pápáról
- Kémbotrány: „a magyar szolgálatok nem végeztek jó munkát”
- Nagy bejelentést tett az Energiaügyi Minisztérium
- Kémbotrány: máris visszaszúrt Szijjártó Péter Ukrajnának
- Bod Péter Ákos: A gyár nem csodaszer, ha a jövőt nem építjük
- Külföldön próbál szerencsét a csalás miatt elítélt egyik leggazdagabb magyar cége
- Miért pont XIV. Leó lett az új pápa?
Adó
Vannak esetek, amikor a munkaadónak kell biztosítania a védőfelszerelést
Privátbankár.hu | 2020. március 29. 12:30
A szemétszállítók, illetve a szennyvízkezeléssel foglalkozók biztonságáról a foglalkoztatónak kell gondoskodnia.
Adó
Trükközött a jelentésekkel egy betegszállító cég
Privátbankár.hu | 2015. május 13. 11:58
Hatvanmillió forint értékű egészségpénztári támogatást vett fel jogosulatlanul egy Szabolcs megyei betegszállító vállalat.
Adó
Vizsgálódott a NAV – sok szabálysértés a külföldiek éttermeiben
Privátbankár.hu | 2015. május 13. 11:08
A Dél-Alföldön ellenőrzött, külföldiek által üzemeltetett szegedi éttermek több mint kétharmadánál találtak szabálytalanságokat az adóellenőrök.
Adó
Késésben vagy az adóbevallással? Van egy jó hírünk!
Privátbankár.hu | 2015. május 13. 08:42
A NAV négy legnagyobb fővárosi ügyfélszolgálata a május 20-áig hátralévő valamennyi munkanapon hosszabb nyitva tartással várja a bevallókat.
Adó
Óriási adócsökkentési pakkot kapunk
Privátbankár.hu | 2015. május 13. 07:57
Összességében 220 milliárdos köztehercsökkentést indítványoz a kormány a jövő évi adócsomagban – mondta a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára.
Adó
Túlzottan is félünk az áfacsalástól
Privátbankár.hu | 2015. május 12. 15:08
Évente közel 200 milliárd euró áfától, az összes lehetséges áfabevétel közel hatodától esnek el az uniós tagállamok az áfacsalások miatt.
Adó
Ha a disznóknál bejön, másutt is csökkenhet az áfa?
Privátbankár.hu | 2015. május 11. 18:23
Nemcsak a sertéságazatnak, de az agráriumnak és az egész gazdaságnak kedvezőbb lenne az alacsonyabb áfakulcs - ezt akarja bizonyítani az 5 százalékos áfa bevezetését követően a Terméktanács.
Adó
Így enyhítené a reklámadót a szakmai szervezet
Privátbankár.hu | 2015. május 11. 11:55
Megszüntetné a saját célú reklám adóztatását az Országos Kereskedelmi Szövetség. Az ötszázalékos kulccsal képtelenek tervezni a kkv-k.
Adó
Tényleg olcsóbb lett a hús? Komoly ellenőrzés vár a kereskedőkre
Privátbankár.hu | 2015. május 11. 08:41
Jövőre 27-ről 5 százalékra csökken a sertéshús áfája, az NGM is ellenőrizni fogja, hogy a kereskedők nem nyelik-e le.
Adó
Matekozzon velünk: hányan tudnak felöltözni ennyi hamisítványból? - képek
Privátbankár.hu | 2015. május 9. 10:02
Szép nagy fogása volt a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnak, mintegy 230 millió forintnyi gagyi utánzatot találtak egy ganz-telepi raktárban.
Heti top
- Rózsaszín füst szállt fel a Vatikánnál 2025. május 8. 16:21
- Donald Trump ezt várja Magyarországtól: itt az ideje hátat fordítani az oroszoknak? 2025. május 6. 06:20
- Szóltak Brüsszelben, hogy semmiképpen se adják oda a kért 600 millió eurót Magyarországnak 2025. május 7. 14:31
- Az új amerikai szupervadászgép valójában a kínai hírszerzés egyik legnagyobb húzása? 2025. május 5. 05:44
Havi top
- Visszavonta a Ferenc pápa halála miatti részvétnyilvánításait az izraeli kormány 2025. április 25. 17:31
- Rózsaszín füst szállt fel a Vatikánnál 2025. május 8. 16:21
- Bokros Lajos: Magyarországon államcsőd nem fenyeget – de a növekedés sem, az infláció viszont igen 2025. április 19. 17:28
- Nem áprilisi tréfa: háborognak a szlovákok 2025. április 12. 14:52
A privátbankár ajánlja
- „Olyan, mint egy tiniszerelem” – Putyin az ujjai köré csavarja Trumpot, de a végén a tündérmese rémálommá változhat 2025. március 28. 05:43
- Az orosz fegyverexport a padlón, de mi lesz az amerikaival? 2025. április 3. 05:42
Friss
Részvény / Deviza / Áru
Vidám nap volt a pesti tőzsdén, megint összejött egy történelmi csúcs
3 órája
Részvény / Deviza / Áru
Mosolyogni fog, ha meglátja ezt a forintárfolyamot
Végre érdemi erősödést láttunk.
3 órája
MBH Bank elemzés
-
Lassan újra mernek vásárolni a magyarok?2025. január 9. 13:18
-
Visszaesett az építőipari termelés volumene 2024 augusztusában2024. október 16. 11:55
-
Az MBH Bank jövőre a növekedés jelentős gyorsulását várja2024. október 15. 16:58
-
MBH Bank: év végére 4,5 százalékra is nőhet a pénzromlás üteme2024. szeptember 10. 13:59
-
MBH Bank: Kellemetlen meglepetés a júliusi pénzromlási adat2024. augusztus 8. 10:42
-
A biztató munkaerőpiaci adatok mellett inflációs veszélyre figyelmeztet az MBH Bank2024. június 28. 10:16
-
Innentől kezdve kivárnak Matolcsy Györgyék2024. június 18. 19:27
Piac&Profit cikkei
Turizmus Online cikkei
-
Vár Temesvár – bemutatkozott Budapesten a Visit Timișoara
15:03
-
SIA Csoport: cél a karbonsemlegesség
14:02
-
A közlekedési napot szimulátorral és élménykamionnal ünnepli a szentendrei múzeum
11:11
-
Új feladatkörök és bővülő csapat a Kartago Tours-nál
10:10
-
Rekordszámú nevezés az Év pálinkás bonbonja-2025 versenyen
08:08
A vidék hírei
-
Tour de Hongrie Heves vármegyében - ezek a korlátozások érintik a közlekedőket
15:40
-
Hétvégén IV. Bükk Rallye Historic Regularity – Szilvásvárad
13:22
-
Először leplezhettek le magyar hírszerző hálózatot Ukrajnában, Szijjártó körültekintést kér
11:48
-
Itthon is bevezethetik, hogy patikusok is felírhassanak gyógyszert
09:43
-
A legyőzött infláció itt tántorog közöttünk: áprilisban a fogyasztói árak átlagosan 4,2 százalékkal haladták meg az előző év azonos hónapi értékeket
09:10
legolvasottabb
-
Visszavonta a Ferenc pápa halála miatti részvétnyilvánításait az izraeli kormány
2025. április 25. 17:31
-
Rózsaszín füst szállt fel a Vatikánnál
2025. május 8. 16:21
-
Bokros Lajos: Magyarországon államcsőd nem fenyeget – de a növekedés sem, az infláció viszont igen
2025. április 19. 17:28
-
Nem áprilisi tréfa: háborognak a szlovákok
2025. április 12. 14:52
-
Mintha hirtelen 450 forint fölé ugrana az euró: küszöbön a devizaháború?
2025. április 23. 17:07
top 24
-
Trump meglepődött – így fogadta a világ az új pápát
2025. május 9. 06:56
-
Németország már a hátországot rendezi be háborúra
2025. május 9. 09:32
-
Csak nézünk, mint a moziban, mit csinál a forint az euróval és a svájci frankkal szemben
2025. május 9. 07:53
-
Elmondta Erdő Péter, hogy mi dönthetett a pápaválasztásnál
2025. május 9. 18:31
-
Máris üzent az új német kancellár Putyinnak
2025. május 9. 17:01
