2p

Kezdődik a magyar dinnye szezonja a diszkontláncnál, közel 40 százalékos növekedésre számít a vállalat.

Magyarország legdinamikusabban fejlődő diszkontáruházlánca a magyar mezőgazdaság és a termelők elkötelezett támogatója, hiszen a lehető legtöbb termék esetében hazai forrásból szerzi be az üzleteiben kapható élelmiszereket. A vállalat a nyári főszezonban zöldség-gyümölcs kínálatának több mint 80 százaléka hazai forrásból szerzi be, akárcsak teljes szortiment frisshús-kínálatát, illetve immár 66 alapvető tejtermékét.

A görögdinnye esetében az Aldi kínálata a hagyományos sötétzöld és a mag nélküli változatokból áll. Fotó: Depositphotos
A görögdinnye esetében az Aldi kínálata a hagyományos sötétzöld és a mag nélküli változatokból áll. Fotó: Depositphotos

Az áruházlánc 2023. július 3-átől kizárólag magyar forrásból származó dinnyét fogad biatorbágyi logisztikai központjában, így napokon belül valamennyi üzletében hazai forrásból érkező görög- és sárgadinnyével várja vásárlóit. Az Aldi idén kétféle sárga- és kétféle görögdinnyét kínál vásárlói számára. Azok, akik szeretik a sárgadinnyét, választhatnak a hagyományos, narancsszínű húsú CANTALOUPE és a népszerű cukordinnye, vagyis a fehér húsú GÁLIA között, ez utóbbi július közepétől lesz elérhető. A görögdinnye esetében az Aldi kínálata a hagyományos sötétzöld és a mag nélküli változatokból áll.

Az Aldi az elmúlt időszakban mintegy 200 millió forintos beruházásból átalakította áruházai zöldség-gyümölcs bútorzatát, és mobil, kerekeken álló, háromszintes polcokat telepített minden olyan üzletében, ahol erre fizikailag lehetőség volt. Az új polcok még kényelmesebb bevásárlást, nagyobb árumennyiség prezentálását és egyszerűbb árufeltöltést tesznek lehetővé. 

„A magyar termelőknek biztos felvevőpiacot kínálunk belföldön, hiszen amint lehet, kizárólag hazai forrásból szerezzük be a dinnyét. Idén görögdinnyéből közel 40, sárgadinnyéből pedig mintegy 15 százalékkal többet tervezünk eladni, mint tavaly” – mondta Bernhard Haider, az Aldi Magyarország Élelmiszer Bt. országos ügyvezető igazgatója. „A látványpékségeink és a frisshús-hűtők megújítására fordított mintegy 5 milliárd forint után a zöldség-gyümölcs pultjainkat is modernizáltuk, a 200 millió forintos beruházás részeként szinte minden üzletünkben immár 3 polcos pultok teszik egyszerűbbé a vásárlást” – tette hozzá.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Agrár Megduplázódott az erdők területe 100 év alatt Magyarországon
Privátbankár.hu | 2025. december 27. 10:38
Az elmúlt több mint 5 évben a legtöbb erdőt Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében telepítették.
Agrár Magyar segédlettel napolták el a vitatott agrármegállapodást
Privátbankár.hu | 2025. december 21. 14:25
Több mint száz magyar gazdálkodó is részt vett a mintegy tízezer fős összeurópai gazdatüntetésen csütörtökön Brüsszelben – közölte a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) az MTI-vel.
Agrár Fű alatt még egy pofonba beleszaladt az Európai Bizottság péntek hajnalban
Privátbankár.hu | 2025. december 19. 10:28
Nem írták alá a kulcsfontosságú megállapodást. Brazília bekeményít, sokáig már nem lehet halasztgatni.
Agrár Kiakadtak a gazdák – jövőre a műtrágya után is szén-dioxid-adót kell fizetni
Szirmai S. Péter | 2025. december 10. 18:47
Január 1-től az Európai Unióba importált műtrágyák után is fizetni kell az EU szén-dioxid-kibocsátás kiigazítási mechanizmusa (CBAM) alapján a kezdetben 10-20 százalékos, de 2030-ig meredeken emelkedő szén-dioxid-adót. Az uniós gazdaszervezetek közösen tiltakoztak a termelőket ellehetetlenítő intézkedés ellen, és kárenyhítést követelnek. Petőházi Tamást, a Gabonatermesztők Országos Szövetsége (GOSZ) elnökét az új adó várható következményeiről kérdeztük.
Agrár Készítse fel autóját a téli hidegre és indító akkumulátor teszteléssel kerülje el a kellemetlen meglepetéseket
Márkázott tartalom | 2025. december 7. 17:17
Ahogy az ősz beköszönt, a reggelek egyre hűvösebbé válnak, és nemcsak a melegebb öltözet kerül előtérbe, hanem ideje odafigyelni az autók akkumulátoraira is. Amikor a hőmérséklet csökken, könnyen kiderülhet, hogy az autó akkumulátora hogyan viseli a téli időjárást.
Agrár Megvannak az idei év legjobb magyar mézei
Privátbankár.hu | 2025. december 7. 09:31
A XVI. Gyulai Méz- és Mézeskalács Fesztiválon szombaton hirdették ki a fajtamézek versenyének eredményét és az idei év legjobb magyar mézét.
Agrár Ezért változhat a tej ára Magyarországon?
Privátbankár.hu | 2025. december 6. 16:36
Az elmúlt hónapokban árcsökkenés vette kezdetét a globális vajpiacon, de mi történik a tejjel?
Agrár Zuhant a magyar növénytermesztés, mégis nőtt a kibocsátás
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 08:56
Kevesebbet termelt a magyar mezőgazdaság, de azt drágábban tette. A növénytermesztés 8,7 százalékkal esett vissza.
Agrár Itt az új luxus: zöldség, gyümölcs, lekvár, kolbász, magyar farmokról
Elek Lenke | 2025. november 23. 14:13
Kereskedelmi „primőrök” jelentek meg a zöldség- és gyümölcspiacon, a bio és kiskertben termelt, valamint kistermelők által házhoz szállított élelmiszerkosarak népszerűsége nőtt. Kérdés, hogy ki tudja mindezt megfizetni, amikor a szupermarketekben is ezer forint – vagy több – egy kiló, ki tudja honnan származó körte, az alma minimum hétszáz, a jégsaláta hatszáz, némely cukkini és padlizsán húsárban van. Az újfajta kínálat és árképzés titkaiban böngésztünk.
Agrár Több mint 200 milliárdot kaszált össze az egyik vezető hazai agrárcsoport
Privátbankár.hu | 2025. október 31. 16:52
Több mint ötödével nőtt az árbevétel.  
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG