1p
Most jó rendőrnek, tűzoltónak, ügyvédnek, oldtimer tulajdonosnak, vagy akár facebookosnak lenni - egy friss elemzés szerint van olyan biztosító, amelyiknél 60 százalékkal is csökkenthető a kgfb-díj, és vannak "veszélyes vizek", amelyekre csak óvatosan szabad evezni

A gyerekesekre rájár a rúd, némelyik szolgáltató csökkenti a korábbi kedvezményüket, de olyan kockázatviselő is akad, amelyik felárat számít azért, ha valaki egyszerűen csak nem jogosult valamiféle díjcsökkentésre. Van olyan biztosító, amelyiknél 60 százalékkal is csökkenthető a kgfb-díj, és vannak "veszélyes vizek", amelyekre csak óvatosan szabad evezni – derül ki a CLB biztosítási alkusz első, gyors összehasonlításából.

A díjak mellett idén a kedvezmények, és pótdíjak összessége fogja kiadni a kötelező gépjármű felelősségbiztosítás valós költségét. Van olyan biztosító – például az Uniqua – amelyiknél az alapdíjhoz képest akár 60 százalékos csökkentés is könnyen elérhető – emelte ki az újdonságok közül az egyik leginkább szembetűnőt Németh Péter, a CLB Független Biztosítási Alkusz Kft. online üzletág vezetője. A CLB 11 informatikussal megerősítve az elsők között végezte el az idei kgfb ajánlatok összehasonlítását, s már az első körben kiderült, hogy ebben a szezonban a gyerekesek a tavalyihoz képest kevesebb kedvezményt kapnak.

A gyors összehasonlításnál is szembeötlő, hogy a tavaly, a magas díjai miatt az utolsó helyek egyikére szorult Aegon, idén újra alacsony tarifával állt elő, s ezzel megint az élvonalra törhet. Ennél a szolgáltatónál több egyéb biztosítást is meg kell majd kötni ahhoz, hogy akár a minimális, 7900 forintos díjat is el lehessen érni. Németh Péter szerint azonban ezek veszélyes vizek, mert ha az ügyfél végül januártól mégsem kezdi el fizetni az új biztosítást, a kgfb díjat az Aegon már nem fogja tudni módosítani. Az Aegon mellett az Uniqa a másik, amelyik, merész kedvezményeivel felforgathatja a piacot ebben a kampányban. Ennél a biztosítónál elég csak éves díjfizetést választani és az elektronikus kommunikációt és évfordulósként máris 60 százalék kedvezményt ér el a meghirdetett alapdíjához képest. Az Aegonnal együtt felforgathatják az egész piacot.

A kicsik dobnak igazán nagyot?

A korábbi években piacot vesztett, kisebb biztosítótársaságok is ringbe szálltak az idei kötelező biztosítási kamányban. A Netrisk.hu gyorsjelentése szerint az Allianz érdemben nem csökentette tovább árait, a kicsik ugyanakkor esetenként drasztikusan visszavágták a biztosítási díjaikat: a Wabard a fővárosban helyenként 70, a KÖBE 40-50 százalékkal lett olcsóbb.

Az interneten aktív fiataloknak szánt tarifák több társaságnál mérséklődtek, vélhetően azért, mert ez a korosztály vált legkönnyebben biztosítót. Itt valamelyest az Allianz is kedvezőbb árakat kínál, a kisebb társaságoknál azonban jóval nagyobb az árcsökkenés.

Míg tehát a korábbi pár évben a legnagyobbak irányították az árversenyt, most a kisebb piaci szereplők vették fel a kesztyűt. Az autósok így ismét olcsóbb kötelező biztosítási alapdíjra számíthatnak, ha váltanak a kampányban - véli a Netrisk.

Az MKB-tól viszont feltűnően nagy, 25 százalék kedvezményt kapnak az oldtimer autók tulajdonosai, de olcsóbb díjjal kedvez a rendőröknek, a tűzoltóknak, az orvosi-, valamint az ügyvédi kamara tagjainak is, valamint azoknak, akik az internet segítségével intézik a biztosításukat. Igaz, éppen ez az a kockázatviselő, amelyik már most 10 százalékkal emelte a díját, ami elgondolkoztatta az alkusz szakértőjét. Németh szerint az emelésnek akár az is lehet az oka, hogy a szolgáltató már tervezett valamelyest a baleseti adóval, vagy éppen nem számított kiemelkedően nagy új ügyfélszerzésre.

A Posta meglepetésekkel készült az idei kampányra, mert azon kívül, hogy 5 százalékot emel az eddigi alapdíjon, jelentős kedvezményt ad, például a lakáshiteleseknek és a facebook közösségi portál tagjainak is. Mindkét kör kiemelkedően népes, s a közösségi portálra vonatkozó kedvezmény egyedülálló a hazai piacon.

A Signal biztosítónál nem várható nagy változás, ha csak az nem, hogy idén először ad árengedményt a flotta-tulajdonosoknak, mert vélhetően a korábbinál biztosabbnak minősítette ezt az ügyfélkört.

A Groupama Garancia is nagyon erős, bár elsőre úgy tűnik sorra pótdíjaz. Felárat számít azért, ha valaki egyszerűen csak nem jogosult különféle kedvezményekre, vagy éppen azért, mert nincs OTP számlája – ez plusz 5 százalék a díjban -, e-mail címe, vagy mobilja. A cég ugyan egyike azon keveseknek, amelyeknél él a gyerekkedvezmény, miközben 13 százalékos felárral bünteti azokat, akiknek nincs kiskorú gyerekük. A szolgáltató a díjfizetés gyakorisága miatt is pótdíjaz, a kiegyenlítési időszaktól függően 8 – 13 százalékkal. Utóbbival a negyedévente és a havonta fizetőket sújtja. Az éves kifizetést viszont a Grupama Garancia egyszerűen csak úgy jutalmazza, hogy nem számít felárat. Meg kell azonban jegyezni, hogy ennek a biztosítónak igen alacsony az alapdíja, s a viszonylag sok pótdíj egy megfordított díjszámításból adódik.

A Generali viszont – már most látszik – azokat az ügyfeleket célozta meg, akik a kötelezőt és a cascót is cserélnék, nekik kedvezményt is kidolgozott..

Az Allianz nem sokat változtatott a jelenleg is érvényes kínálatán, összesen egy új kedvezményt vezet be, azoknak, akiknek már egyébként is a cégnél van gépjármű biztosításuk.

A K&H a lakás-, vagy vállalkozói biztosítással rendelkezőknek 5 százalékkal alacsonyabb díjat kalkulál, más érdemi változást nem tervez.

Az Union a 27 évnél idősebb segéd motorkerékpárosokat részesíti előnyben, de az egyéb kedvezményein nem változtatott.

E-kommunikációs kedvezmény címén 25 százalékot enged a díjából az Uniqua azoknak, akik email címmel regisztráltak a honlapján.

A Wabard megszüntette a második gyerek után járó kedvezményét, bevezeti viszont a kármentességre és az elektronikus ügyintézésre szóló 10 százalékkal alacsonyabb díjat.

A díjak első, gyors összehasonlításból kiderül, hogy az Allianz: és a K&H is 5 százalékkal  emelte az alapdíját. A KÖBE, a Generali és az Union nem változtat a tarifán, az Uniqua viszont 20 százalékkal csökkenti az alapot.

A WABARD valamivel alacsonyabb árakkal lép piacra, ez a díjstruktúra módosításával magyarázható. Módosított a „díjlogikáján” az Aegon is, ennek eredményeként alacsony, 22 ezer és100 ezer forint közötti alapdíjjal kalkulál, ez 10-20 százalékos csökkenést eredményezhet. A Genertel ezzel szemben néhány százalékkal növelte az alapdíját

Németh szerint az idei kedvezmény- és büntető-paletta különösen színes, ezért az jár jól, aki nem kapkodja el a szerződést, hanem alaposan tanulmányozza – vagy alkusszal összehasonlíttatja – a feltételeket, s az árakat. A szakértő felhívja a figyelmet arra is, hogy megszűnt az a szabadság, miszerint az ügyfelek online módon egyszerre több szolgáltatóval is szerződhettek, s csak a díjfizetés döntötte el, hogy melyik megállapodásukat léptetik életbe. Idén annál a biztosítónál kell maradni, amelyik először „befogadja” a szerződést. Nem szabad elsietni, mert ebből a kötelékből később nagyon nehéz, vagy egyáltalán nem lehet kilépni. Valamennyi biztosító díjainak pontos feldolgozása még 1 napig biztosan eltart – véli a szakértő. Érdekeség, hogy a baleseti adóról összesen csak két biztosító – az Allianz és a Groupama Garancia – tesz említést. A szolgáltatók kiemelték, hogy ezt a tételt a díjaik nem tartalmazzák.

Privátbankár

Címkék: Biztosítás

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Biztosítás Nem fagyott szét a nyaralód? Ekkora károkat okoztak az ónos esők
Privátbankár.hu | 2017. február 4. 09:34
Az elmúlt napokban az ónos esők jelentős károkat okoztak az országban, a károk bejelentése, felmérése még mindig zajlik – közölték a biztosítók. A nyaralókban keletkezett fagyási károk nagy része valószínűleg még csak ezután fog kibukni.
Biztosítás Kivéreztetett munkanélküliek országa vagyunk - pedig lenne megoldás
Nagy László Nándor | 2015. április 29. 10:35
A munkavállalók döntő része volt már munkanélküli, ötödük már háromszor volt álláskereső. Miután komoly tartalékokkal nem rendelkeznek, ezért a korábbi megtakarítások felélése után nőnek a fizetési késedelmek a hiteleknél, a rezsinél. Ilyen helyzetben meglehetősen nagy gond, hogy a megkérdezettek 82 százaléka nem is hallott a jövedelempótló biztosításokról.
Biztosítás Meddig fúj a viharos szél? Mi lesz május elsején?
Privátbankár.hu | 2015. április 29. 08:48
A viharos szél miatt tizennégy megyére és a fővárosra továbbra is elsőfokú figyelmeztetést adott ki a meteorológiai szolgálat. A másodfokú riasztásokat viszont már mindenhol visszavonták. Az ország nagy részén szerdán is erős, viharos széllökésekre kell számítani.
Biztosítás Ezekre figyeljen, és a nyaralóját legközelebb is épségben találja
Privátbankár.hu | 2015. április 28. 18:40
Számos veszély fenyegeti a nyaralónkat, amelyekre érdemes felkészülni, ha nem akarunk csúnyán meglepődni a szabadságunk kezdetén. Az ingatlanokkal kapcsolatos visszatérő hibák nagyon könnyen betörők kezére adhatják a menedéket, de nem csak tőlük kell félni. Az időjárás is okozhat kellemetlen perceket, ha nem látogatjuk és tartjuk karban a nyaralót. Éppen ezért még mindig jól jöhet a lakásbiztosítás.
Biztosítás A fél országra figyelmeztetést adtak ki: jön a szélvihar
Privátbankár.hu | 2015. április 28. 07:27
A viharos szél miatt négy megyére másodfokú, hét megyére és a fővárosra elsőfokú figyelmeztetést adott ki a meteorológiai szolgálat. Emellett több megyében a várható sok eső miatt is figyelmeztetés van érvényben.
Biztosítás Ezért nem mindegy, hol javítják meg az autót - változás jöhet a kötelezőnél
Privátbankár.hu | 2015. április 24. 07:39
Módosítaná a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról (kgfb) szóló törvényt a Magyar Autóklub.
Biztosítás A Lombard Lízingnek május elejéig kell fizetnie az ügyfeleknek
Privátbankár.hu | 2015. április 23. 16:40
Május elejéig kell visszafizetnie a Lombard Lízing Zrt.-nek az érintett ügyfelek felé azt az összesen 380 millió forintot, amelyet a beépített casco-biztosításnál árfolyam-különbözetként jogtalanul szedett be tőlük.
Biztosítás Aggódik a magyar az autójáért, de sokkal drágább lett biztosítani
Privátbankár.hu | 2015. április 22. 14:18
Megugrottak a kgfb-díjak az első negyedévben: átlagosan 25 100 forint volt a személygépkocsikra kötött kgfb-szerződések éves díja. Ez az érték az évközi díjhirdetés két évvel ezelőtti bevezetéséhez képest 26 százalékkal magasabb. Tavaly ilyenkor ez az eltérés még mindössze 5 százalék volt.
Biztosítás Eddig két turista nem tudott elutazni a botrány miatt
Privátbankár.hu | 2015. április 21. 07:41
A Kun-Mediátornak az Union Biztosítóval van szerződése, de csak utazási tevékenységre. Eddig ezzel kapcsolatban csupán két kárbejelentés érkezett.
Biztosítás Iszonyatos profitgyárra bukkant a régióban az egyik biztosító
Nagy László Nándor | 2015. április 14. 16:55
Nyereségének közel kétharmadát már a régiós leányvállalataitól szerzi a Vienna Insurance Gruop. Az osztrák biztosítócsoport nyeresége 46 százalékkal ugrott tavaly.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG