A síszezon közepén sokan választják a külföldi sípályák valamelyikét, a szórakozás mellett ilyenkor célszerű a biztonságról is gondoskodni. Az Union Biztosítónál ezt már egy sms elküldésével lerendezhetjük. A cég ugyanis megállapodott mindhárom mobilszolgáltatóval, így most már egy szöveges üzenet elküldésével is megköthetjük utasbiztosításunkat.
Bóna Katalin, az Union életbiztosítási ügyvezető igazgatója szerint akár kiutazás közben is gyorsan meglehet kötni a biztosítást. Molnár László, az EUB vezérigazgató-helyettese szerint ez azért is előnyös, mert a síelők fele nem köt biztosítást, "talán csak feledékenységből".
Az utasnak csupán az alapadatokat – név, születési év, illetve utazás kezdete és vége – kell SMS-ben elküldenie, majd a megerősítő üzenet jóváhagyása után a szolgáltató megküldi neki az igényelt biztosítás kötvényszámát és a baj esetén hívható asszisztencia segélyhívó számát.
Az utasbiztosítás mobiltelefon segítségével kényelmesen, akár közvetlenül az utazás előtt is igénybe vehető. A magas összegű fedezetekért cserébe igen kedvező díjú szolgáltatás esetében a fizetéssel sem kell külön bajlódni, mivel a biztosítási díj a következő havi mobiltelefon-számlán fog megjelenni, hasonlóan például az ún. mobil parkolás költségeihez. A hagyományos telefonokról elérhető SMS-szolgáltatás ugyanúgy működik okostelefonok esetében is. További előnye az assistance szolgáltatás, hiszen ha probléma adódna, azonnali segítségként, az utas anyanyelvén vehető igénybe.
Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!
Klasszis Befektetői Klub
2025. május 27. 17:00, Budapest
A telefonszámlán is befizethetjük a biztosítási díjat, ha utazás közben telefonról kötünk biztosítást. A síelni indulók fele nem köt biztosítást, sokan egyszerűen elfelejtik.
LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Friss
-
Az orosz árnyékflotta csak a kezdet volt, még veszélyesebb, ami utána jöhet
36 perce
-
Kémbotrány: újabb részletek derültek ki az állítólagos magyar kémekről
11 órája
-
Nem tetszik az oroszoknak az ultimátum – hogy lesz így béketalálkozó?
11 órája
-
Megfizetjük az árát, ha bizonytalanságba taszítjuk a magyar cégeket
11 órája
-
Kutya egy napja volt a forintnak
12 órája
-
Nem kapott örömhírt a Richter
12 órája
-
Jogtalanul vették el a gazdáktól a pénzt – kitört a balhé a Brexit-támogatások miatt
13 órája
Mfor.hu Top24
- Ha benzint tankol, ennek nagyon nem fog örülni
- A magyar parlamentben üzent az EP elnöke
- Csatát nyert a Fidesz az Észak-Alföldön
- Csúsznak a nyugdíjak egyes banki ügyfeleknél
- Leállnak az OTP fizetési szolgáltatásai: mutatjuk, mikor nem tud bankolni!
- Újabb részletek derültek ki az állítólagos magyar kémekről
- Markó Béla: Orbán Viktor hibázott
Biztosítás
Nem fagyott szét a nyaralód? Ekkora károkat okoztak az ónos esők
Privátbankár.hu | 2017. február 4. 09:34
Az elmúlt napokban az ónos esők jelentős károkat okoztak az országban, a károk bejelentése, felmérése még mindig zajlik – közölték a biztosítók. A nyaralókban keletkezett fagyási károk nagy része valószínűleg még csak ezután fog kibukni.
Biztosítás
Kivéreztetett munkanélküliek országa vagyunk - pedig lenne megoldás
Nagy László Nándor | 2015. április 29. 10:35
A munkavállalók döntő része volt már munkanélküli, ötödük már háromszor volt álláskereső. Miután komoly tartalékokkal nem rendelkeznek, ezért a korábbi megtakarítások felélése után nőnek a fizetési késedelmek a hiteleknél, a rezsinél. Ilyen helyzetben meglehetősen nagy gond, hogy a megkérdezettek 82 százaléka nem is hallott a jövedelempótló biztosításokról.
Biztosítás
Meddig fúj a viharos szél? Mi lesz május elsején?
Privátbankár.hu | 2015. április 29. 08:48
A viharos szél miatt tizennégy megyére és a fővárosra továbbra is elsőfokú figyelmeztetést adott ki a meteorológiai szolgálat. A másodfokú riasztásokat viszont már mindenhol visszavonták. Az ország nagy részén szerdán is erős, viharos széllökésekre kell számítani.
Biztosítás
Ezekre figyeljen, és a nyaralóját legközelebb is épségben találja
Privátbankár.hu | 2015. április 28. 18:40
Számos veszély fenyegeti a nyaralónkat, amelyekre érdemes felkészülni, ha nem akarunk csúnyán meglepődni a szabadságunk kezdetén. Az ingatlanokkal kapcsolatos visszatérő hibák nagyon könnyen betörők kezére adhatják a menedéket, de nem csak tőlük kell félni. Az időjárás is okozhat kellemetlen perceket, ha nem látogatjuk és tartjuk karban a nyaralót. Éppen ezért még mindig jól jöhet a lakásbiztosítás.
Biztosítás
A fél országra figyelmeztetést adtak ki: jön a szélvihar
Privátbankár.hu | 2015. április 28. 07:27
A viharos szél miatt négy megyére másodfokú, hét megyére és a fővárosra elsőfokú figyelmeztetést adott ki a meteorológiai szolgálat. Emellett több megyében a várható sok eső miatt is figyelmeztetés van érvényben.
Biztosítás
Ezért nem mindegy, hol javítják meg az autót - változás jöhet a kötelezőnél
Privátbankár.hu | 2015. április 24. 07:39
Módosítaná a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról (kgfb) szóló törvényt a Magyar Autóklub.
Biztosítás
A Lombard Lízingnek május elejéig kell fizetnie az ügyfeleknek
Privátbankár.hu | 2015. április 23. 16:40
Május elejéig kell visszafizetnie a Lombard Lízing Zrt.-nek az érintett ügyfelek felé azt az összesen 380 millió forintot, amelyet a beépített casco-biztosításnál árfolyam-különbözetként jogtalanul szedett be tőlük.
Biztosítás
Aggódik a magyar az autójáért, de sokkal drágább lett biztosítani
Privátbankár.hu | 2015. április 22. 14:18
Megugrottak a kgfb-díjak az első negyedévben: átlagosan 25 100 forint volt a személygépkocsikra kötött kgfb-szerződések éves díja. Ez az érték az évközi díjhirdetés két évvel ezelőtti bevezetéséhez képest 26 százalékkal magasabb. Tavaly ilyenkor ez az eltérés még mindössze 5 százalék volt.
Biztosítás
Eddig két turista nem tudott elutazni a botrány miatt
Privátbankár.hu | 2015. április 21. 07:41
A Kun-Mediátornak az Union Biztosítóval van szerződése, de csak utazási tevékenységre. Eddig ezzel kapcsolatban csupán két kárbejelentés érkezett.
Biztosítás
Iszonyatos profitgyárra bukkant a régióban az egyik biztosító
Nagy László Nándor | 2015. április 14. 16:55
Nyereségének közel kétharmadát már a régiós leányvállalataitól szerzi a Vienna Insurance Gruop. Az osztrák biztosítócsoport nyeresége 46 százalékkal ugrott tavaly.
Heti top
- Rózsaszín füst szállt fel a Vatikánnál 2025. május 8. 16:21
- Szóltak Brüsszelben, hogy semmiképpen se adják oda a kért 600 millió eurót Magyarországnak 2025. május 7. 14:31
- Kiderült, mi történt: Erdő Péter esélyes volt, így nem lett pápa 2025. május 12. 06:44
- Trump meglepődött – így fogadta a világ az új pápát 2025. május 9. 06:56
Havi top
- Visszavonta a Ferenc pápa halála miatti részvétnyilvánításait az izraeli kormány 2025. április 25. 17:31
- Rózsaszín füst szállt fel a Vatikánnál 2025. május 8. 16:21
- Bokros Lajos: Magyarországon államcsőd nem fenyeget – de a növekedés sem, az infláció viszont igen 2025. április 19. 17:28
- Mintha hirtelen 450 forint fölé ugrana az euró: küszöbön a devizaháború? 2025. április 23. 17:07
A privátbankár ajánlja
- „Olyan, mint egy tiniszerelem” – Putyin az ujjai köré csavarja Trumpot, de a végén a tündérmese rémálommá változhat 2025. március 28. 05:43
- Az orosz fegyverexport a padlón, de mi lesz az amerikaival? 2025. április 3. 05:42
Friss
MBH Bank elemzés
-
Lassan újra mernek vásárolni a magyarok?2025. január 9. 13:18
-
Visszaesett az építőipari termelés volumene 2024 augusztusában2024. október 16. 11:55
-
Az MBH Bank jövőre a növekedés jelentős gyorsulását várja2024. október 15. 16:58
-
MBH Bank: év végére 4,5 százalékra is nőhet a pénzromlás üteme2024. szeptember 10. 13:59
-
MBH Bank: Kellemetlen meglepetés a júliusi pénzromlási adat2024. augusztus 8. 10:42
-
A biztató munkaerőpiaci adatok mellett inflációs veszélyre figyelmeztet az MBH Bank2024. június 28. 10:16
-
Innentől kezdve kivárnak Matolcsy Györgyék2024. június 18. 19:27
Piac&Profit cikkei
Turizmus Online cikkei
A vidék hírei
legolvasottabb
-
Visszavonta a Ferenc pápa halála miatti részvétnyilvánításait az izraeli kormány
2025. április 25. 17:31
-
Rózsaszín füst szállt fel a Vatikánnál
2025. május 8. 16:21
-
Bokros Lajos: Magyarországon államcsőd nem fenyeget – de a növekedés sem, az infláció viszont igen
2025. április 19. 17:28
-
Mintha hirtelen 450 forint fölé ugrana az euró: küszöbön a devizaháború?
2025. április 23. 17:07
-
Bejelentették: az Egyesült Államok kilép a béketárgyalások közvetítéséből
2025. május 2. 14:42
top 24
-
Kiderült, mi történt: Erdő Péter esélyes volt, így nem lett pápa
2025. május 12. 06:44
-
Ettől kipattan a szeme: ennyibe kerül egy euró
2025. május 12. 07:23
-
Az EP elnöke Budapesten üzent, ezt mondta az Országgyűlésben
2025. május 12. 12:28
-
Zelenszkij nem akárkivel beszélt – Ukrajnába is meghívta
2025. május 12. 14:01
-
Kémbotrány: újabb részletek derültek ki az állítólagos magyar kémekről
2025. május 12. 19:50
