Az Opten Kft. cégfluktuációs indexe (CFI) egyetlen számértékbe tömörítve jeleníti meg a működő cégek számában történt változásokat. A mutató az adott időszak alatt - akár adott ágazatra és megyére vonatkozóan - az újonnan alapított, illetve a megszűnt cégek számának összegét viszonyítja a vizsgált időszak elején rendben működő cégek számához.
Nem az építőiparban a legnagyobb a cserélődés
A közlemény szerint az országos trendek alapján a 2010-2011-es erős fluktuáció csökkenni látszik: 2012-re a korábbi értékekhez képest az index átlagosan 2 százalékponttal csökkent, 2013-ban pedig a rendelkezésre álló adatok alapján még ugyanennyit fog visszaesni. Ezzel szemben a végrehajtások száma, ha lassan is, de növekszik, és az Opten előrejelzései szerint az idén folytatódik.
Tóth Csaba, a cég ügyvezető igazgatója szerint az építőipar továbbra is instabil, a várakozásokkal ellentétben azonban mégsem ez a leggyorsabban változó ágazat, hanem a vendéglátás, amely 2012-ben 17,77 százalékos CFI-értéket mutatott, 2013-ban pedig az előrejelzések szerint körülbelül 15 százalékos CFI-értéket fog elérni, bár ezt főként a cégalapítás hajtotta fluktuáció okozza.
A fuvarozók sincsenek jobb helyen
A közlemény szerint ez a két ágazat mondható a legveszélyesebbnek a végrehajtások arányát megfigyelve is, különös tekintettel a vendéglátásra, ahol a végrehajtások aránya az elmúlt négy évben folyamatosan mintegy 7 százalékponttal haladta meg az országos átlagot, magasan, 4-5 százalékponttal megelőzve a második helyezett építőipart is.
A harmadik helyre a CFI alapján az adminisztrációs szektor, míg a végrehajtások aránya szerint a fuvarozás került, utóbbi a veszteségesség szempontjából is a bronzérmet szerezte meg a legfrissebb beszámolók szerint.
A pénzügyi szektor - a bankok nélkül tekintve - kilábalni látszik az évek óta tartó mély válságból. 2011-ig még a második leghektikusabb ágazatnak számított, ám a tavalyi és idei év adatai alapján már a negyedik legstabilabb helyet foglalja el. Az ágazati letisztulás és a javuló tendencia a szektor nyereségességén is látszik, a bankok nélkül vett pénzügyi szektor ugyanis a 2010-es második legveszteségesebb pozícióból a legutóbbi adatok szerint a legnyereségesebb helyre ugrott előre.
Az ingatlanszektor stabillá vált
A legbiztonságosabb és legstabilabb ágazatoknak a tanácsadói és az infokommunikációs szektor bizonyult mind az index, mind a végrehajtások alacsony aránya alapján.
A nyereségességet vizsgálva a tanácsadás a legfrissebb beszámolók alapján a második helyen végzett. Érdekes viszont, hogy stabilitása ellenére az infokommunikációs szektor 2010-es legnyereségesebb pozíciójából nagyot zuhant, és azóta - valószínűleg a különadóknak is betudhatóan - veszteséges.
Az ingatlanszektorban a válság hatására bekövetkező megszűnések aránya csökkenni kezdett, emiatt az ágazat az utóbbi években a CFI szerint csaknem olyan stabilnak látszik, mint az infokommunikáció, miközben továbbra is messze a legveszteségesebb szektor. A végrehajtások aránya szerint a harmadik legbiztonságosabb mezőgazdaság az utóbbi évek második legnyereségesebb szektora volt Magyarországon, igaz, e területen komoly különbségek vannak az egyes ágazati tevékenységek között - áll az elemzésben.
Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Változó hazai szabályozás: mit vár el az Ön cégétől a hatóság?
Sokakat érint - jöjjön el!
Klasszis Talks & Wine - Fenntarthatóság 2025 ősz
2025. szeptember 17.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
-
A román ügyészek vádat emeltek az oroszbarát volt elnökjelölt ellen
körülbelül 1 órája
-
Az amerikaiak megnézhették, hogy gyakorlatoznak az oroszok atomfegyverekkel külföldön
körülbelül 1 órája
-
Nagy változás az oroszok külpolitikai kommunikációjában
körülbelül 1 órája
-
Lesántult az eurótól a forint, alig mozdult kedden
2 órája
-
Vendége Albániába hívta meg Sulyok Tamás köztársasági elnököt
2 órája
-
Válság az EU és Szerbia között: válaszúthoz érkeztek
2 órája
-
A Richter kútba ugrott tőzsdezárásra
3 órája
- Magyarország elveszítheti előkelő helyét ebben a fontos rangsorban?
- Újabb fordulat az Északi Áramlat felrobbantásának ügyében
- Sulyok Tamás vendégül látta, meg is hívták ebbe az országba
- Hoppon maradt az RTL és a TV2 – valami olyan történt, ami idén eddig még nem
- Innen került szarkofág a Sándor Palotába
- Elindult az izraeli hadsereg Gázaváros ellen
- Izrael népirtást követett el Gázában, állítja az ENSZ vizsgálóbizottsága
- Bendarzsevszkij Anton: kiderült, milyen drónok sérthették meg a lengyel légteret 2025. szeptember 11. 08:17
- A miniszterelnök bukása csak a kezdet, újabb csapást kapott Európa egyik kulcsországa 2025. szeptember 13. 08:55
- Szijjártó Péter máris reagált Ursula von der Leyen kemény szavaira 2025. szeptember 10. 14:21
- Pogátsa Zoltán: Tévhit, hogy a Fidesz az osztogatással meg tudja nyerni a választásokat 2025. szeptember 14. 06:04
- Áll a bál Kijevben Szijjártó Péter lépése miatt – megjött az ukrán válasz 2025. augusztus 29. 06:46
- Bendarzsevszkij Anton: kiderült, milyen drónok sérthették meg a lengyel légteret 2025. szeptember 11. 08:17
- A nap képe: érdekes fotó bukkant fel Mészáros Lőrincről 2025. augusztus 29. 15:01
- Ezzel boríthatta ki az Orbán-kormány az uniós főképviselőt 2025. augusztus 30. 17:19
A román ügyészek vádat emeltek az oroszbarát volt elnökjelölt ellen
Kedden bíróság elé állították Calin Georgescut,.
Az amerikaiak megnézhették, hogy gyakorlatoznak az oroszok atomfegyverekkel külföldön
Orosz-fehérorosz hadgyakorlat.
Nagy változás az oroszok külpolitikai kommunikációjában
Fokozatosan elhagyják a „barátságtalan ország” meghatározás használatát.
-
Soha rosszabb félévet – jó számokkal zárt az MBH Bank2025. augusztus 28. 16:11
-
Év végén jöhet csak kamatcsökkentés2025. május 27. 17:01
-
A fizetésünk több mint harmadát a kiskereskedelemben hagyjuk2025. május 13. 14:44
-
Lassan újra mernek vásárolni a magyarok?2025. január 9. 13:18
-
Visszaesett az építőipari termelés volumene 2024 augusztusában2024. október 16. 11:55
-
Az MBH Bank jövőre a növekedés jelentős gyorsulását várja2024. október 15. 16:58
-
MBH Bank: év végére 4,5 százalékra is nőhet a pénzromlás üteme2024. szeptember 10. 13:59
-
Minden negyedik számla késve vagy egyáltalán nem kerül kifizetésre Magyarországon
17:07
-
15 ezer munkanélküli kap segítséget a megélhetési költségek csökkentésére a horvátoknál
16:49
-
Bejelentették: Amerika feloldotta a magyar állampolgárok vízumára vonatkozó korlátozásokat
15:31
-
Lázár János örülhet ennek a hírnek
13:44
-
Kiszámolták: ekkora hitelre elég az átlagbér
13:11
-
Új részletek Gyurcsány Ferenc visszavonulásáról – belső viták, politikai hibák, viszony és személyes válságok vezettek a lemondáshoz
18:11
-
20 éves a Kopcsik Marcipánia – születésnapi családi nap Egerben
15:28
-
Elhunyt Robert Redford
14:56
-
Továbbra is ingyenes lesz 1 m³ építési-bontási hulladék leadása az egrieknek
12:22
-
KSH: a bruttó átlagkereset 693 700 forint volt, 9,0 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit
09:49
-
Áll a bál Kijevben Szijjártó Péter lépése miatt – megjött az ukrán válasz
2025. augusztus 29. 06:46
-
Bendarzsevszkij Anton: kiderült, milyen drónok sérthették meg a lengyel légteret
2025. szeptember 11. 08:17
-
A nap képe: érdekes fotó bukkant fel Mészáros Lőrincről
2025. augusztus 29. 15:01
-
Ezzel boríthatta ki az Orbán-kormány az uniós főképviselőt
2025. augusztus 30. 17:19
-
A miniszterelnök bukása csak a kezdet, újabb csapást kapott Európa egyik kulcsországa
2025. szeptember 13. 08:55
-
Milyen 25 év? Már majdnem Ausztria szintjén vagyunk – de van egy kis gond
2025. szeptember 16. 05:43
-
Válság az EU és Szerbia között: válaszúthoz érkeztek
2025. szeptember 16. 18:31
-
Ilyen árakon tankolhatunk holnaptól
2025. szeptember 16. 11:04
-
Megindult Izrael Gázaváros ellen
2025. szeptember 16. 09:45
-
Bekeményített a kormány: nemet mondott a külföldi vásárlónak
2025. szeptember 16. 12:10
