Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
2p

Változó hazai szabályozás: mit vár el az Ön cégétől a hatóság?
Sokakat érint - jöjjön el!

Klasszis Talks & Wine - Fenntarthatóság 2025 ősz

2025. szeptember 17.

Részletek itt >

Nem mindegy, hogy egymilliárd euró értékű kötvényt vagy egymilliárd euró értékű eurókötvényt adunk el idén. Sok helyen tolmácsolták rosszul az ÁKK vezérhelyettesének szavait.

Január 19-én a bécsi Euromoney-konferencia egyik panelbeszélgetésében részt vett Réz András, az Államadósság Kezelő Központ vezérigazgató-helyettese. A beszélgetésről a helyszínről az elsők között tudósított a Privátbankár.hu.

A szakember egyebek között beszélt az ÁKK idei devizakötvény-kibocsátási terveiről is; elmondta, hogy tavaly egyáltalán nem volt devizakibocsátás, idén viszont a 4,8 milliárd eurónyi lejáró devizaadósság egy részét már devizában denominált papírok eladásával tervezik finanszírozni. Az idei devizakibocsátás összege 1 milliárd euró lesz a tervek szerint.

Szó volt még emellett arról is, hogy a devizakibocsátás egy része renminbiben valósulhat meg, ezzel kapcsolatban már meg is voltak az első befektetői találkozók a piac felmérése és a befektetők tájékoztatása érdekében.

Egymilliárd eurónyi kötvény vagy egymilliárdnyi eurókötvény? Nem mindegy

Az információt egyes híradások - például a Reuters - úgy dolgozták fel, mintha Magyarország 1 milliárd értékű eurókötvény kibocsátására készülne, és ezen felül még renminbiben is piacra vinne egy egyelőre meg nem határozott értékű pakkot is. A magyar hírügynökség úgy fogalmazott: Magyarország egymilliárd eurós államkötvény-kibocsátást tervez (...) az euró alapú megállapodás pontos időpontja még nem eldöntött.

Ez azonban így téves: Réz András valóban egymilliárd euróban adta meg az idei kibocsátás várható összegét (ami egybevág korábbi közlésekkel és az ÁKK idei évre vonatkozó kibocsátási tervében foglaltakkal is), de nem mondta, hogy ez euróban denominált, röviden eurókötvények kibocsátásával valósulna meg. Azt pedig pláne nem mondta, hogy még ezen felül adnánk el renminbi-kötvényeket is.

Úgy van, ahogy a Privátbankár.hu írja

Megkértük az ÁKK sajtóosztályát, hogy tisztázzák a kérdést, ők pedig megerősítették, hogy a mi értelmezésünk helyes:

"Az ÁKK Zrt. tervei szerint 1 milliárd euró értékben bocsátana ki idén devizakötvényeket (beleértve az esetleges renminbi kibocsátást is)."

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 29200 29030 29640 -1,35% 0 0 11 151 636 070 HUF 2025-09-12 17:14:15
MOL 2850 2850 2900 -1,99% 0 0 1 311 780 408 HUF 2025-09-12 17:05:21
MTELEKOM 1868 1848 1872 0,00% 0 0 362 698 724 HUF 2025-09-12 17:05:14
RICHTER 10180 10110 10240 +0,20% 0 0 1 639 211 650 HUF 2025-09-12 17:13:10
OPUS 530 527 545 -2,03% 0 0 184 617 654 HUF 2025-09-12 17:05:09
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Állampapír / Kötvény Roham indult az állampapírokért
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 10. 11:59
Az ÁKK által felajánlott mennyiségnél több is elkelt volna.
Állampapír / Kötvény Aggódnak a brit befektetők: régen látott magasságba szökött e mutató
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 2. 15:05
Kedden a hosszú lejáratú brit államadósság hozama csaknem három évtizedes csúcsra emelkedett, elsősorban a brit államháztartás állapotával kapcsolatban kiújult piaci aggályok és az általános globális hozamemelkedés miatt.
Állampapír / Kötvény Elkapkodták a tízéves állampapírokat
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 7. 12:52
A meghirdetett mennyiségnél 35,0 milliárd forinttal nagyobb összegben, 70,0 milliárd forintért értékesített 3, 5 és 10 éves lejáratú államkötvényeket csütörtöki aukcióján az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) vegyesen változó hozamokkal.  
Állampapír / Kötvény Ismeretlenek tízmilliárdokkal finanszírozták az Orbán-kormányt
Privátbankár.hu | 2025. július 24. 12:51
Hozamemelkedés mellett értékesített 3, 5 és 10 éves lejáratú államkötvényeket csütörtöki aukcióján az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK).
Állampapír / Kötvény Újabb lépés az eladósodás terén
Privátbankár.hu | 2025. július 22. 16:45
Összesen 5 milliárd kínai renminbi értékben keltek el 3 és 5 éves futamidejű magyar szuverén úgynevezett pandakötvény az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) szervezésében. Ez a valaha volt legnagyobb volumenű és leghosszabb futamidejű szuverén kötvénykibocsátás a kínai belföldi (onshore) piacon.
Állampapír / Kötvény Kissé csökkent a 3 hónapos diszkont kincstárjegy aukciós átlaghozama
Privátbankár.hu | 2025. július 22. 12:45
Hozamcsökkenés mellett értékesített 3 hónapos diszkont kincstárjegyet keddi aukcióján az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK).
Állampapír / Kötvény Százmilliárdokért adna el pandakötvényeket Kínában az Államadósság Kezelő Központ
Privátbankár.hu | 2025. július 21. 15:31
Három- és ötéves pandakötvényeket kínál Magyarország a kínai piacon, a kereslet kedden derülhet ki.
Állampapír / Kötvény Emelkedett az állampapírok hozama
Herman Bernadett | 2025. július 8. 13:31
A három hónapos dkj aukciós hozama emelkedett. Az érdeklődés is mérsékelt volt az aukción. 
Állampapír / Kötvény Bejött a papírforma a tőzsdei cégnél
Privátbankár.hu | 2025. június 20. 06:31
Erős negyedévvel indította a 2025-ös évet a Vajda-Papír Csoport.
Állampapír / Kötvény Vége lehet az államadósság „magyarításának”?
Sasvári Péter | 2025. június 15. 17:26
A megugró költségvetési hiány miatt újra devizakötvény-kibocsátásra kényszerülhet a kormány, amivel veszélybe kerül az a 2010 óta követett stratégia, miszerint a magyar államadósságot főként belföldi forrásból finanszírozzák. Pedig egy ideig úgy tűnt, a cél tartósan elérhető. Milyen tervek születtek ennek érdekében, és mi vezetett az államadósság, és ezzel együtt annak „magyarosítási” álmának az elszállásához?
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG