280 milliárd forintot tettek a kamat lejjebb szállítása előtti napokban a magyar befektetők Fix Magyar Állampapírba, ami rekordot jelent – írja a portfolio az Államadósság Kezelő Központra (ÁKK) hivatkozva. A fél százalékpontos kamatcsökkentés előtt a Magyar Állampapír Pluszból is a többszörösét vásárolták, mint általában.
Egy hét alatt mindösszesen 369 milliárd forintért vettek állampapírokat a háztartások (nem számítva a statisztikában nem szereplő Babakötvényt és Euró Magyar Állampapírt). Legutóbb akkor volt ehhez hasonló roham, amikor 2025 elején óriási összegeket fizetett ki az ÁKK kamatként a lakosságnak a prémium papírok után, és sokan rögtön újra befektették a pénzt államkötvényekbe. 2026-ban eddig összesen 2173 milliárd forintot fektettek a magyarok lakossági állampapírba.
A május közepi helyzet alapján FixMÁP-ból tartanak a legtöbbet a háztartások (több mint 4600 milliárd forintnyit), a második helyezett a PMÁP (több mint 3000 milliárd forintos állománnyal), a harmadik pedig a Bónusz állampapír (több mint 2000 milliárd forintos állománnyal).
A fix kamatozású papírok kamata május 22. péntektől egységesen 0,5 százalékponttal csökkent, ezen is spórolni kezdett a magyar állam azzal, hogy eltünteti a régiós kötvényekkel szemben is meglevő felárat. Így most a FixMÁP 6,5 százalékot fizet, a MÁP Plusz 6-7 százalék közötti sávban kamatozik.
Az emberi jogok tiszteletben tartására szólítva fel humanitárius segítséget sürgetett a Gázai övezetben élők számára XIV. Leó pápa Castel Gandolfóban kedd este.
„Nem hagyhattuk ki a magyar sztorit, vonzóbbá válhatnak a hazai eszközök” – Interjú
„Nem hiszem, hogy a vagyonadó akkora veszteség lenne a gazdagoknak” – az utca emberét kérdeztük
Korábban soha nem látott elköteleződés kell a magyar euróhoz – Interjú
Eljött a nők ideje az egyik legférfiasabb szakmában




