2p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Az elmúlt 24 órában nem halt meg senki Magyarországon a koronavírus járvány következtében.

Nincs újabb elhunyt, így az elhunytak száma változatlanul 29 992 fő - jelentette az állami tájékoztató portál. A halálozások száma idén késő tavasszal kezdett fokozatosan csökkenni, amikor nagyobb lendületet vett az oltási kampány.

A beoltottak száma 5 493 609 fő, közülük 4 958 805 fő már a második oltását is megkapta. 32 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta összesen 808 160 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma - közölte a koronavirus.gov.hu nevű állami portál.

A gyógyultak száma folyamatosan nő, jelenleg 739 204 fő, az aktív fertőzöttek száma pedig 38 964 főre csökkent. 116 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 20-an vannak lélegeztetőgépen. Eddig 5 millió 452 ezren regisztráltak oltásra és 93 százalékuk már fel is vette azt. 

Az újraindítás következő fokozata 5,5 millió beoltottnál lép életbe, az erről szóló rendeletet a kormány már kihirdette. Mától Magyarországon is elérhető az unión belüli utazásokat könnyítő EU Covid-igazolás, amelyet legegyszerűbb digitálisan letölteni, vagy otthon kinyomtatni.

A portálon ezt írták: azoknak az állampolgároknak, akik az Európai Unión belül utazást terveznek, javasoljuk, hogy digitálisan töltsék le vagy az EESZT Lakossági portáljára belépve nyomtassák ki az uniós Covid-igazolást. Ez a legegyszerűbb módja az igazolás beszerzésének.  Az uniós Covid-igazolás az egész unióban egységes vizuális megjelenésű, kétnyelvű, digitális és papírformátumban is ingyenesen elérhető, QR-kóddal van ellátva. Az igazolás nem minősül útiokmánynak.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Rossz hír az autósoknak: jön a drágulás a kutakon
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 12:01
Szerdától bruttó 3 forinttal emelkedik a benzin nagykereskedelmi ára. 
Közérdekű Megvan a hivatalos dátum: ekkor lesznek a választások Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 11:51
Április 12-én lesznek a választások.
Közérdekű Késésekre, járattörlésre figyelmeztet a Budapest Airport
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 10:55
Az ónos eső és a havazás miatt késések és járattörlések is előfordulhatnak. 
Közérdekű Támad a tél: újabb riasztásokat adtak ki
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 06:44
A Dunántúl jelentős részére adott ki riasztást ónos eső miatt a HungaroMet: a kedd hajnali adatok szerint továbbra is Győr-Moson-Sopron vármegyében a legrosszabb a helyzet, ugyanakkor Vas és Zala vármegyére megszüntették a riasztást.
Közérdekű Venezuela után: ilyen árakon tankolhatunk a hétvégén
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 11:15
Ugyanannyiért, mint ma.
Közérdekű Budapestre hívta Donald Trumpot Orbán Viktor, az amerikai elnök válaszolt
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 08:00
Összejöhet a kampányban a Trump-Orbán találkozó?
Közérdekű Jó hír az autósoknak, kellemes meglepetéssel várják őket a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. január 6. 10:54
Az idén olcsóbb a benzin és a dízel, mint tavaly. 
Közérdekű Fontos közlemény jött, ezt kell tenni az adómentességhez
Privátbankár.hu | 2026. január 1. 12:30
Január elsejétől szja-mentességet kap minden 30 év alatti anya és a két gyereket nevelő, 40 év alatti anyák is.
Közérdekű Lángra kapott és leégett Amszterdam egyik szimbóluma az újév első napján
Privátbankár.hu | 2026. január 1. 11:00
A környéken élőket is ideiglenesen ki kellett költöztetni.
Közérdekű Több tucat ember halt meg újév napján, egy svájci bárban történt robbanásban
Privátbankár.hu | 2026. január 1. 08:50
Az olasz külügyminisztérium szerint mintegy 40-en.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG