2p

Tovább nőtt a megüresedett háziorvosi praxisok száma. Mindeközben az Országos Kórházi Főigazgatóság portálján közel 200 álláshirdetésben keresik a szakembereket. Ezek 25 százaléka olyan orvosoké, akik praxisukat kínálják megvételre. Van aki azt mondja, döntésében az új ügyeleti rendszer is közrejátszott.  

Az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) saját álláshirdetési felületén az Mfor cikkének írásakor 194 álláshirdetés volt megtalálható, és a szám napról napra nő.

Ebből jelenleg 52 háziorvos hirdeti praxisát, azaz a hirdetések közel negyede magánszemélyeké. Többségük felnőtt háziorvos, de akad fogorvos és gyermek háziorvos is. A szakma kiöregedését jól mutatja, hogy az 52 eladásra, - vagy ingyenes átvételre - kínált háziorvosi praxisból 22 orvos a nyugdíjbavonulás miatt szeretné értékesíteni addig vitt praxisát. Sőt, talán még ennél is több, ugyanis vannak, akik nem írják bele a hirdetésbe, hogy nyugdíj miatt válnának meg a rendelőjüktől. 

Egyre hosszabb az üres háziorvosi és fogorvosi praxisok listája
Egyre hosszabb az üres háziorvosi és fogorvosi praxisok listája
Fotó: Depositphotos

Így van ezzel az egyik, a lapnak név nélkül nyilatkozó, pár éve már nyugdíjasként dolgozó doktornő is, aki azt meséli, hogy áprilisban kezdte el árulni háziorvosi praxisát. A tartósan betöltetlen praxisokhoz képest ez talán még elenyésző idő, de számára nem. Nem csak az OKFŐ honlapján, de egyéb digitális csatornákon is hirdet, de egyetlen egy érdeklődője sem volt, pedig budapesti praxisról van szó. Azt mondja, ha nem talál vevőt, legfeljebb rászáll a praxis az önkormányzatra, aztán ők megoldják a helyettesítéseket, vagy ahogy tudják.

Egy másik, nyugdíjas korú doktornő pedig kérdésünkre úgy fogalmazott:

bár nem ez volt döntésének fő indoka, de a nemsokára Budapesten is bevezetendő ügyelet is lökést adott a praxiseladásban.

Arról, hogy az önkormányzatok hogyan próbálják üres háziorvosi praxisaikat feltölteni, s hogy mennyivel nőtt meg január óta az üres háziorvosi, illetve fogorvosi praxisok száma a Budapesten ősszel bevezetendő új ügyeleti rendszer előtt, a Klasszis Média Lapcsoporthoz tartozó Mfor.hu cikkére kattintva tudhat meg többet. 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Ők az idei év első bejelentett Nobel-díjasai
Privátbankár.hu | 2025. október 6. 11:59
Hárman kapják idén az orvosi Nobel-díjat.
Közérdekű Ámokfutó lövöldözött Sydneyben
Privátbankár.hu | 2025. október 6. 06:59
Egy 60 éves férfi lövöldözött, elfogták.
Közérdekű Ezúttal borult a megszokott eredmény a Csúcs Kupán
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 30. 12:45
Az Üzletemberek csapata nem mindennapi izgalmak közepette nyerte meg a kupát, az Országgyűlés csapatát megelőzve.
Közérdekű Holnaptól tilos lesz használni a power bankot ezeken a repülőgépeken
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 30. 12:26
Emirates légitársaság 2025. október 1-jétől új biztonsági előírást vezet be, amely értelmében tilos lesz bármilyen típusú power bank használata a fedélzeten.
Közérdekű Kiderült, érdemes-e holnapig várni a tankolással
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 30. 11:43
A nagykerárak nem változnak ma. 
Közérdekű Komoly pakkot kapunk – nagyot változik az életünk októbertől
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 30. 10:47
Számos változást hoz az új hónap.
Közérdekű Figyelmeztet a NAV: fontos határidők járnak le ma
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 30. 08:27
Most, a keddi napon még visszaigényelhetik a külföldön megfizetett áfát a hazai vállalkozások ugyancsak szeptember 30-ig regisztrálhatnak a NAV-nál azok a civil szervezetek, amelyek 2026-tól szeretnének 1 százalékos szja-felajánlásokat fogadni. Mindkét határidő jogvesztő – figyelmeztetett a Nemzeti Adó- és Vámhatóság (NAV).
Közérdekű Nem menekülhet: bíróság elé kell állnia a szerb miniszternek az újvidéki tragédia miatt
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 30. 07:25
November 17-re tűzték ki Goran Vesic volt szerb építésügyi miniszter meghallgatását az újvidéki vasútállomás előtetőjének felújítása során történt visszaélésekkel összefüggésben.
Közérdekű Megvan a nemzeti konzultáció utolsó kérdése is
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 27. 12:32
Szombaton kiderült az ötödik kérdés is, amit a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára Hidvéghi Balázs ismertetett.
Közérdekű Az Európai Parlament nem adja ki Magyar Péter mentelmi jogát
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 23. 11:59
Az EUrologus egy olasz EP-képviselőtől úgy értesült, hogy az Európai Parlament jogi bizottsága sem Magyar Péter, sem Ilaria Salis, sem pedig Dobrev Klára mentelmi jogát nem javasolja kiadni.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG