3p
Miközben nemcsak a nyugati, de a magyar politikusok is arról beszélnek, hogy tiszteletben kell tartani Ukrajna területi integritását. Ennek ellenére egészen más módon látják a békéhez vezető utat, Orbán Viktorék égi csodába bíznak, hiszen ők sem hiszik, hogy az oroszok kivonulnának Ukrajnából, miközben mások szerint az lehet a megoldás, ha segítenek Kijevnek.
  • A béke elérésének leggyorsabb útja Ukrajna felfegyverzésének segítése, hogy megvédhesse magát Oroszországgal szemben – mondta James Cleverly brit külügyminiszter a Times of Malta című lapban a keddi földközi-tengeri szigeten tett látogatása előtt.
  • Ha Ukrajna megkapja az amerikaiak által ígért nagyobb hatótávolságú fegyvereket, azokkal nem fog (a nemzetközi szerződések szerinti) orosz területeket támadni. Az ilyen eszközökkel a hadsereg csak a megszállt ukrán területeken lévő orosz egységeket veszi célba – mondta Olekszij Reznikov ukrán védelmi miniszter.

  • Ukrajna ebben a hónapban jelentős orosz offenzívára számít, de Kijevnek megvannak a tartalékai Moszkva erőinek visszatartására, még akkor is, ha a nyugat legfrissebb hadianyagai nem érkeznek meg időben – mondta Reznikov.
  • Németország főügyésze, Peter Frank a Welt am Sonntag újságnak elmondta, hogy hivatala „több száz” háborús bűnöket igazoló bizonyítékot gyűjtött össze, amelyeket az orosz erők által Ukrajnában követtek el.

Vlagyimir Putyin orosz elnök ugyan azt mondta Naftali Bennett izraeli miniszterelnökötnek, hogy nem célja Zelenszkij megölése, mégis folyamatosan célpont az ukrán elnök. Fotó: MTI/EPA/Szputnyik/Jevgenyij Bijatov
Vlagyimir Putyin orosz elnök ugyan azt mondta Naftali Bennett izraeli miniszterelnökötnek, hogy nem célja Zelenszkij megölése, mégis folyamatosan célpont az ukrán elnök. Fotó: MTI/EPA/Szputnyik/Jevgenyij Bijatov

  • Naftali Bennett volt izraeli miniszterelnök azt mondta, Vlagyimir Putyin ígéretet tett neki, hogy nem fogja megöletni Volodimir Zelenszkijt. Az izraeli politikus szerint ezt az ígéretet azon a moszkvai útja során kapta, amikor a tavaly februári támadást megelőzően találkozott az orosz elnökkel.

  • Az orosz magánhadsereg, a Wagner vezetője elmondta, hogy heves harcok folynak az ukrán Bahmut város északi részein, amely hetek óta az orosz erők figyelmének középpontjában áll. Jevgenyij Prigozsin visszautasította az orosz médiában megjelent híreket, amelyek szerint az ukrán csapatok elhagyták Bahmutot, mondván: „Heves csaták folynak az északi negyedekben minden utcáért, minden házért, minden lépcsőházért”. Orosz sajtójelentések szerint harcok folynak az Artemivszket Csasziv Jarral összekötő út, valamint Parszkoijivka és Kraszna Hora település birtoklásáért.
  • Az orosz ellenőrzés alá került ukrajnai területek több településéről, köztük Donyeckből jelentettek ukrán tüzérségi támadást a hétvégén a helyi hatóságok. Az orosz beszámolók szerint Donyeckben egy lakóházat szombaton érő belövés következtében három, egy vasárnapi utcai becsapódás miatt pedig egy civil életét vesztette. Orosz erők vasárnap rakétatámadást intéztek Harkiv ellen, ahol civil épületeket ért támadás. (Forrás: Guardian, MTI)
A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság 2018 óta nem fordult ilyen elő: az EBRD alelnöke magyar miniszterekkel tárgyalt
Privátbankár.hu | 2026. június 17. 18:21
Matteo Patronéval, az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) banki tevékenységéért felelős alelnökével tárgyalt Kármán András pénzügyminiszter és Vitézy Dávid közekedési és beruházási miniszter a két tárcavezető szerdai Facebook bejegyzései szerint.
Makro / Külgazdaság A magyarok csak készülnek rá, de van, ahol már mérsékelnék a vagyonadót
Privátbankár.hu | 2026. június 17. 15:35
A vagyonadó mérséklését javasolja Norvégiának a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD), amely szerint a skandináv ország adórendszerét úgy érdemes átalakítani, hogy nagyobb teher háruljon az ingatlanokra és az örökségekre, miközben csökkenjen a munkát és a tőkét sújtó adóztatás.
Makro / Külgazdaság GKI: valójában ennyi jöhet össze a vagyonadóból
Privátbankár.hu | 2026. június 17. 14:44
A nemrég megjelent 100 leggazdagabb kiadvány és az MNB vagyonstatisztikái alapján a GKI összegyűjtötte, mitől függ, hogy 125 milliárd vagy 600 milliárd folyik be a költségvetésbe. 
Makro / Külgazdaság 35 milliárd helyett csak 23-at tett zsebre a Magyar-kormány
Privátbankár.hu | 2026. június 17. 13:03
Viszont tovább csökkent a kamat.
Makro / Külgazdaság Megjött a legfőbb ügyész válasza Magyar Péternek
Privátbankár.hu | 2026. június 17. 12:33
Cél a teljes feltárás.
Makro / Külgazdaság Atyaég, mi lesz csütörtökön a magyar benzinkutakon!
Privátbankár.hu | 2026. június 17. 11:28
Gyorsan megmutatkozhat az árváltozás.
Makro / Külgazdaság Szerzett egy újabb pirospontot a Magyar-kormány Brüsszelben – de mi lesz a migrációs paktummal?
Privátbankár.hu | 2026. június 17. 10:36
Jó úton halad a kormány a jogállamisági eljárás lezárása ügyében, de a migrációs paktumról kitérő választ adott az Európai Bizottság képviselője.
Makro / Külgazdaság Spórolna a kormány a képviselőkön: itt a friss törvény
Privátbankár.hu | 2026. június 17. 08:47
Sok szabály változik.
Makro / Külgazdaság A KSH szerint nagyon jók voltak a fizetések áprilisban
Privátbankár.hu | 2026. június 17. 08:30
A nettó átlagkereset 541 200 forint volt a a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) szerint áprilisban.
Makro / Külgazdaság Közeleg a határidő, változtatna az örökbefogadási rendszeren a Tisza Párt
Privátbankár.hu | 2026. június 17. 08:04
A visszajelzések alapján elhalasztanák az egységes rendszer bevezetését.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG