2p
Elpusztult az utolsó északi fehér orrszarvúhím, két nőstény maradt az alfajból.

A BBC cikke szerint 45 éves korában el kellett altatni Sudan-t, az utolsó északi fehér orrszarvúbikát. Ezzel az alfajból már csak két nőstény, Najin és Fatu maradtak, mindkettő az öreg bika közvetlen leszármazottja. Az orrszarvúak a világ második legnagyobb emlősei az elefántok után, összesen öt fajtájuk él a világon, ezek közül került most a kihalás szélére a rendkívül ritka északi fehér. Az alfajt a WWF 2008-ban hivatalosan is a kihalt állatok listájára tette, a természetben ugyanis ekkor pusztult el az utolsó.

Az orrszarvúk rendkívül sérülékeny állatok, szarvukért ugyanis rendkívül sokkal orvvadászok végeznek. A szarvakat porítva a kínai gyógyászoknak adják el a fekete piacon, vagy egészben csempészik Jemenbe, hogy tőrmarkolatot gyártsanak belőlük. Az Ugandában, Szudánban és Csádban élő populációt gyakorlatilag teljesen kiirtották 1970-80 között. A remények szerint az utolsó megmaradt két nőstényt sikerül mesterségesen megtermékenyíteni, ezzel biztosítva az alfaj túlélését, ám a fogságban tartott orrszarvúk korábban sem mutattak hajlandóságot a párosodásra.

Bedobtak egy javaslatot: megvan, hogyan menekülhetnek meg az orrszarvúkÉvente rengeteg orrszarvút lőnek le az orvvadászok, hogy utána kegyetlen módon megcsonkítva őket elvegyék a szarvukat. Ezeknek ugyanis a keleti gyógyászatban mágikus erőt tulajdonítanak, így a feketepiacon hatalmas a kereslet az állati testrészekre. Egy orrszarvútenyésztő úgy döntött, hasznot húz a babonából, és a saját állatainak a szarvait adja el egy aukción. A Privátbankár.hu videójáért kattints ide! >>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Kármán András fontos személycserét jelentett be hirtelen
Privátbankár.hu | 2026. június 21. 17:33
Június 22-től Tardos Gergely veszi át az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) Zrt. vezetését.
Makro / Külgazdaság A hollandok simán verték a svédeket – eredmények
Privátbankár.hu | 2026. június 21. 11:52
Pontot szerzett Curacao.
Makro / Külgazdaság Nyolc hónapig is kibírnák a magyarok jövedelem nélkül?
Privátbankár.hu | 2026. június 21. 11:33
A középkorúak pénzügyi ellenállóképessége javult.
Makro / Külgazdaság A Fidesz szerint különös allkut kötöttek a tiszások (frissítve)
Privátbankár.hu | 2026. június 20. 12:58
Titkos megállapodást, paktumot feltételez a Fidesz amögött, hogy hét alkotmánybíró kizárási okot jelentett be, ami miatt lekerült az Alkotmánybíróság (Ab) napirendjéről Sulyok Tamás köztársasági elnök beadványának tárgyalása.
Makro / Külgazdaság Itt a jó hír az autótulajdonosoknak
Privátbankár.hu | 2026. június 20. 10:41
Roham indulhat a benzinkutakra annak hatására, hogy a szintén a Klasszis Médiához tartozó laptársunk Mfor Üzemanyagár-figyelője szerint a jövő héten tovább eshet a benzin és a gázolaj ára.
Makro / Külgazdaság Kemény lépésre készül a Tisza: befagyasztanák a polgármesterek fizetését
Privátbankár.hu | 2026. június 19. 17:32
Benyújtottak egy javaslatot, a főpolgármester is érintett lehet.
Makro / Külgazdaság Sulyok Tamás aláírta: Orbán Viktor soha többet nem töltheti be ezt a tisztséget
Privátbankár.hu | 2026. június 19. 14:15
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását és elrendelte a Magyar Közlönyben való kihirdetését – közölték az államfő Facebook-oldalán pénteken. Az aláírt módosítókat tartalmazó Magyar Közlöny nem sokkal péntek délután kettő óra előtt meg is jelent.
Makro / Külgazdaság Elképesztő áresés jön a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. június 19. 12:24
Szombaton folytatódik a csökkenő tendencia a hazai benzinkutakon.
Makro / Külgazdaság Kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás: éleződik a piaci verseny
Privátbankár.hu | 2026. június 19. 09:58
Az idei I. negyedév végén átlagosan 55 407 forintot fizettek a normál használatú egyedi személyautók üzembentartói.
Makro / Külgazdaság Eurostat: Ismét Magyarország az Európai Unió legszegényebb országa
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 17:40
Frissültek a tényleges egyéni fogyasztásra vonatkozó adatok: a tavalyi számok alapján még Lettország előtt állt Magyarország, a friss adatok szerint már nem. A két tagállam holtversenyben osztozik a sereghajtó pozíción. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG