2p

Ez a jegybank ügye, a kormánynak nincs árfolyamcélja, hangzott el a kihelyezett kormányülés helyszínén tartott rendhagyó Kormányinfón. Ezer eurós minimálbért viszont reálisnak lát a kormány.

Arra a kérdésre, hogy tervez-e bármit lépni a kormány arra, hogy 400 forint fölé ment az euró árfolyama, Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter annyit mondott:

"Az árfolyam és a kamat jegybank ügye, ezek tartoznak a Nemzeti Bankra."

Hozzátette, a kormánynak árfolyamcélja nincs, csak az árfolyam nagy ingadozásait szeretné elkerülni.

Nem ez vot az egyetlen kérdés, amiben a miniszter másra hárította a felelősséget, illetve kerülte a határozott választ. Orbán Balázs, a kormányfő politikai igazgatója kijelentéseinek értelmezése ügyében magához a miniszterelnök politikai igazgatójához irányította az újságírókat, a Szuverenitásvédelmi Kutatóintézet élére kinevezett egykori III/III-as ügynök ügyében pedig azt mondta, Horváth József a rendszerváltás után kiváló munkát végzett, egyébként pedig

"nincs olyan tudása, ami alapján megalapozott véleménye lehetne"

a kérdésről.

Azt viszont határozottan kimondta a miniszter, hogy 2028 januárjára "reálisnak tartják" az ezer eurós minimálbért, és azt is, hogy az idei hiánycél 500 milliárdos megemelése ellenére tartani fogja a kormány a 4,5 százalékos hiánycélt.

Megígérte a miniszter, hogy október végéig újabb gazdaságélénkítő intézkedéseket dolgoz ki a kormány, és ezeket november elején el is fogadhatják. A tervezett intézkedések a megfizethető lakhatást, a bérnövekedés fenntartását és a kis- és közepes vállalkozásoknál a méretugrás lehetővé tételét céloznák.

A további kérdésekről, válaszokról, bejelentésekről a szintén a Klasszis Médiához tartozó laptársunk, az Mfor tudósításában olvashat, ide kattintva>>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Zombi cégek, felpörgő kiva és új Nokia: így adóznak a vállalkozások a jövő évtől
Imre Lőrinc | 2025. november 17. 19:42
Több mint 200 ezer vállalkozást érint a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara, illetve a kormányzat megállapodásából létrejött, 11 pontból álló adócsökkentési csomag, ami jövőre 78-90 milliárd forintot vesz ki az államkasszából, és hagy ott a cégeknél. A sajtóeseményt követő háttérbeszélgetésen azt is megtudtuk, hogy terítéken van-e még a szocho 13-ról 12 százalékra csökkentése.
Makro / Külgazdaság Szijjártó Péter bekeményített: perelni akar a magyar kormány?
Privátbankár.hu | 2025. november 17. 18:19
Ha kikerülik az Európai Unióban a magyar vétót.
Makro / Külgazdaság Enyhül a feszültség? Közeledik egymáshoz Kína és Németország
Privátbankár.hu | 2025. november 17. 17:01
Először járt a jelenlegi német kormány egy minisztere Kínában.
Makro / Külgazdaság Mi lehet az amerikai védőpajzs?
Privátbankár.hu | 2025. november 17. 15:04
Orbán Viktor miniszterelnök az Egyesült Államokban járt, és azt mondják, sok mindent intézett, konkrétumok viszont alig vannak, az igazán fontos megállapodás pedig elmaradt – erről beszélt főmunkatársunk, Herman Bernadett a Trend FM hétfői adásában.
Makro / Külgazdaság A kereskedők adtak egy tippet a kormánynak
Privátbankár.hu | 2025. november 17. 12:17
A kevesebb közteher szerintük jobb lenne.
Makro / Külgazdaság Kiderült, milyen árak lesznek a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2025. november 17. 11:12
A héten kedden nem változnak az üzemanyag nagykereskedelmi árak. 
Makro / Külgazdaság 11 pontban könnyíti a vállalkozások terheit a kormány – jelentette be Orbán Viktor
Privátbankár.hu | 2025. november 17. 10:52
Ezt tartalmazza a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnökével hétfőn délelőtt kötött megállapodás.
Makro / Külgazdaság Nagyon szép számokat közölt az AutoWallis
Privátbankár.hu | 2025. november 17. 09:58
A Kiskereskedelmi Üzletág mutatta fel a legnagyobb növekedést.
Makro / Külgazdaság Mexikóvárosban erőszakba torkollt a Z-generáció tiltakozása
Privátbankár.hu | 2025. november 16. 12:05
Száz rendőr sérült meg Mexikóvárosban, amikor tüntetők megtámadták a Nemzeti Palotát a drogcsempészet ellen küzdő michoacáni polgármester megölése ellen tiltakozva.
Makro / Külgazdaság Vészesen drágul a marhahús – Trump újabb mentességet adhat
Kollár Dóra | 2025. november 16. 10:26
A marhahús miatt hátrálhat meg az amerikai kormány.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG