2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

A lángoson nincs ársapka, ára az eget verdesi – legalábbis a fővárosban.

Bár populizmusnak tűnhet megint a drágaságon rugózni, mégsem tudunk szó nélkül elmenni a margitszigeti Palatinus Strand aktuális lángosárai mellett. Íme:

Húzós árak. Palatinus Strand, 2022. június 16. Fotó: Privátbankár.hu/Ponyeczki Dóra
Húzós árak. Palatinus Strand, 2022. június 16. Fotó: Privátbankár.hu/Ponyeczki Dóra

Tekintve, hogy a lángos egyike a legolcsóbb ételeknek – nem kell hozzá más, mint liszt, tej, víz, élesztő, só, cukor és olaj –, az 1500 forintos kezdőár enyhén horrorisztikus. A sajtos-tejfölös kombó egy ezressel dobja meg a számla végösszegét, de van bolognaival meghintett „luxusverzió” is – háromezer forintért.

A pult előtt mindenesetre nem tolongtak a népek tegnap, bár ezt még betudhatjuk a hétköznapnak vagy a szezonkezdetnek is.

Elfértek. Fotó: Privátbankár.hu/Ponyeczki Dóra
Elfértek. Fotó: Privátbankár.hu/Ponyeczki Dóra

Persze általában is érezzük, hogy őrült iramban nyargalnak az árak az ég felé (nem csak itthon). Májusban 18,6 százalékkal drágultak az élelmiszerek egy évvel korábbhoz képest a hivatalos adatok szerint, a mindennapokban azonban 30-40-50 százalékos pluszokat is tapasztaltunk. Kávé, pékáru, felvágott, WC-papír – na meg a lángos.

Értjük azt is, hogy a bérleti díjat meg a pultos lányokat is ki kell fizetni. Az 1500 forintos árnak mégis van egy olyan olvasata, hogy „ha már mi is szívunk, legalább nyáron szakítsunk egy nagyot.”

Lehet amúgy ezt másképp is csinálni. Egy Heves megyei kisfaluban, Zaránkon vasárnap reggelente kipöfög egy lángosárus a kisbolt elé. Felhúzza a büfékocsi rolóját, dumálgat a helyiekkel, sütöget egy kicsit. Ha jó napja van, elad tízet – a havernak egy ingyen jár. Aztán megy tovább. Ártábláján az áll, hogy „sima: 350 forint.”

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Hétvégi nagyüzem: három új államtitkárt neveztek meg
Privátbankár.hu | 2026. május 23. 15:52
Lannert Judit és Vitézy Dávid is választott.
Makro / Külgazdaság Ez volt a Tisza győzelmének hátterében Orbán Anita szerint
Privátbankár.hu | 2026. május 23. 13:49
A személyes kapcsolat nagyon fontos volt.
Makro / Külgazdaság Végre megszólalt Novák Katalin jobbkeze a kegyelmi ügyről
Privátbankár.hu | 2026. május 23. 13:09
Újabb fontos részletre derült fény.
Makro / Külgazdaság „Ez csalás, a költségvetés meghamisítása” – nem kertel Vitézy Dávid
Privátbankár.hu | 2026. május 23. 12:33
Zajlik a dokumentumok átvizsgálása az új minisztériumban, súlyos dolgokat találtak.
Makro / Külgazdaság Korábban soha nem látott elköteleződés kell a magyar euróhoz – Interjú
Imre Lőrinc | 2026. május 23. 11:56
Korábban soha nem látott befektetői bizalom mutatkozik Magyarországgal, a magyar eszközökkel szemben a választások óta. Ezt leginkább a Tisza Párt erősebb európai arcéle és az eurózónához való csatlakozás ígérete támogatják. Ugyanakkor most, hogy munkába állt az új kabinet, a fiskális politika oldaláról is fel kell építeni a bizalmat, hogy az tartós maradhasson – többek között erről beszélt a lapunknak adott interjúban az MBH Befektetési Bank Brókeri, Nemzetközi és Letétkezelési sales ügyvezető igazgatója. Demjén Ottó szerint a befektetők kockázatvállalási kedvének is jót tehet a mostani helyzet, ugyanakkor a nemzetközi konfliktusok miatt nem árt szárazon tartani a puskaport.
Makro / Külgazdaság A Mol-vezér még reménykedik a szerbia bevásárlásban
Privátbankár.hu | 2026. május 23. 10:37
Mindenkinek jó lenne a tranzakció Hernádi Zsolt szerint.
Makro / Külgazdaság Nem túl optimista a Mol-NIS üzlettel kapcsolatban Aleksandar Vucic
Privátbankár.hu | 2026. május 23. 09:12
De szeretnének hosszútávú megoldást találni a helyzetre.
Makro / Külgazdaság Megszületett az ítélet, amitől félhetett a Tisza-kormány
Privátbankár.hu | 2026. május 23. 08:38
Részletes elemzést közölt a hitelminősítő, de mi lesz Magyarország besorolásával?
Makro / Külgazdaság Varga Mihály hitet tett az euró bevezetése mellett
Privátbankár.hu | 2026. május 22. 19:35
A Magyar Nemzeti Bank elnöke arról beszélt: a jegybank célja, hogy Magyarország megfelelően felkészült, versenyképes gazdaságként csatlakozzon az euróövezethez.
Makro / Külgazdaság Két reformon múlhat több ezer milliárd forint uniós forrás érkezése Magyarországra
Privátbankár.hu | 2026. május 22. 18:31
Az Európai Bizottságnál úgy látják: Magyar Péter ellenáll a nyugdíj- és az adóreformnak is, mert az államháztartás már nehezen bírná a többletterhelést. Az extraprofitadók eltörlését sem tudják egyelőre vállalni, de a határidő szorít.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG