Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026
A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.
Ha nem lesznek előre hozott választások, a Fidesz valószínűleg csak 2010 elején, februárban hozza nyilvánosságra választási programját
Ha nem lesznek előre hozott választások, a Fidesz valószínűleg csak 2010 elején, februárban hozza nyilvánosságra választási programját - nyilatkozta a Népszabadságnak Navracsics Tibor, akit Orbán Viktor pártelnök kért fel a kormányzásra való szakmai felkészülés irányítására.
A napilap keddi száma szerint a részprogramok készítése már lázasan folyik, közel harminc munkacsoport, műhely és legalább száz politikus-szakértő dolgozik rajta. A különböző terveket, elképzeléseket adott pillanatban mérlegre teszik, s a helyzetnek megfelelően politikai döntéssel választják ki a megfelelőt.
A Népszabadság úgy tudja: Szabó Erika fideszes képviselő vezetésével alakítják ki a személyi feltételeket. A "képzési igazgatóságon" - amely az elnöki stábhoz tartozik - már különböző szakembereket, politikusokat készítenek föl államigazgatási, regionális és helyi igazgatási feladatok ellátására. Közülük kerülnek majd ki Fidesz-kormányzás esetén az állami cégek vezetői és felügyelőbizottsági tagjai is - olvasható a lapban.
A Fidesz elnöke Navracsics Tibor frakcióvezető mellett - aki a központi közigazgatás felelőse - másoknak is adott kormányzati felkészülésre szóló megbízást. Szijjártó Péter elnöki stábfőnök tájékoztatása szerint Szapáry György volt MNB-alelnök a nemzetközi pénzügyi szervezetekkel való kapcsolattartás, Balogh Gábor öttusázó világbajnok a sportkoncepció és utánpótlás-nevelés, Fónagy János a MÁV és a tömegközlekedés koncepciójának felelőse. Szász Károly volt PSZÁF-elnököt pedig Orbán Viktor a pénzügyi felügyeleti rendszer átgondolásával bízta meg. A Fidesz külügyi stratégiájáról Németh Zsolt és Martonyi János koordinálásával rendeztek konferenciát, a környezetvédelemért Nagy Andor és Illés Zoltán felel, a kultúra területe Halász Jánoshoz tartozik. Az euró bevezetésének előkészületeit Járai Zsigmond volt MNB-elnök felügyeli. Varga Mihály a pénzügyi műhely, Matolcsy György pedig a gazdaságpolitikai műhely felkészülését koordinálja - áll a cikkben.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Az Egyesült Államok és Japán megállapodott egy, a Westinghouse és a japán atomenergia-berendezés-gyártók részvételével zajló potenciális közös atomenergia-projektben betöltendő szerepükről – mondta Dan Lipman, a Westinghouse globális üzleti kezdeményezésekért felelős elnöke szombaton a Reutersnek.
Megcsillant a fény az alagút végén a magyar iparban. A már évek óta mélyrepülésben lévő ágazat termelése idén januárban, a kiigazított adatok szerint csaknem két év után ismét növekedést mutatott. Az egyik legfőbb húzóerőt a folyamatosan felpörgő debreceni BMW-gyár jelentette. Az iráni háború nyomán elszálló energiaárak viszont súlyos kockázatként tornyosulnak a szektor és az európai gazdaság jövője fölé.
Jelentősen lassult az Egyesült Államok gazdasági növekedése 2025 utolsó negyedévében. Eközben a fogyasztás továbbra is bővült, az infláció pedig a jegybanki cél felett maradt – közölte a washingtoni kereskedelmi minisztérium gazdasági statisztikai hivatala, a BEA (Bureau of Economic Analysis) pénteken.
Lengyelországban januárhoz hasonlóan februárban is 2,1 százalék volt az éves infláció, ami 2024 óta a legalacsonyabb érték – áll a statisztikai hivatal (GUS) pénteki közleményében.