3p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Az tanulmány szerint a korábbi ígéretekkel szemben a pénzügyi szolgáltatók alig telepítenek át munkahelyeket a Brexit előtt, az igazi krach azonban csak évek múlva jelenhet meg London gazdaságában.

Az előrejelzésekhez képest lényegesen kevesebb munkahelyet készülnek csak külföldre telepíteni a londoni City pénzügyi szolgáltató cégei a brit EU-tagság megszűnése után – írja a Financial Times. A londoni gazdasági napilap a City 15 legnagyobb bankjának legutóbbi vezetői nyilatkozataira, illetve tucatnyi bankvezetővel készített saját interjúira alapozva úgy becsüli, hogy a londoni nagybankok összesen aligha több mint négyezer állást telepítenének külföldre – a korábbi több tízezres várakozásokkal szemben.

Áttörés a Brexit-tárgyalásokon: megvan a megállapodás!

A legfontosabb kérdésekben megállapodtak a felek: rendezték a brit és uniós állampolgárok kérdését, feloldották az óriási feszültséget a két Írország között és a pénzügyekben is sikerült lefektetni a legfontosabb szabályokat - részletek >>>

A Deutsche Bank londoni befektetési részlegének egyik vezetője nemrég még négyezer munkahely áttelepítéséről beszélt, a becslések szerint azonban csak 350 állást vinne el a Citytől – ez az alkalmazotti állomány 5 százaléka. A JP Morgan elnök-vezérigazgatója már a Brexit népszavazás előtt szintén négyezer munkahely áttelepítését helyezte kilátásba a 16 ezres londoni központból, az elemzés ugyanakkor inkább 700 áthelyezett állást valószínűsít 2019 tavaszáig.

Egyes bankvezetők ugyanakkor továbbra is tartanak a Brexit hosszútávú drámai hatásaitól, a Morgan Stanley Internatonal vezérigazgatója kifejtette: nem az a lényeg, hogy mi történik a Cityben a Brexit másnapján, a történet mindig is arról szólt, hogy mi lesz 3-5 év múlva.

Összeomolhat London exportja

Az Oliver Wyman globális vállalati tanácsadó cég modellszámításai szerint a legrosszabb esetben EU-piachoz kötődő citybeli üzleti aktivitás 40-50 százalékkal zuhanna a közvetlen hatásoknak köszönhetően. Ez 18-20 milliárd font (6500-7200 milliárd forint) bevételkiesést és 31-35 ezer munkahely megszűnését okozná a londoni pénzügyi szolgáltatási szektorban. A tovagyűrűző másodlagos hatások miatt még további 14-18 milliárd font bevétel és 34-40 ezer munkahely kerülhet veszélybe.

Nevetséges dolog miatt esett pofára a brit kormány - További részletek >>>

Az Oliver Wyman londoni elemzői szerint a legrosszabb forgatókönyv szélsőértékhatása így akár 38 milliárd font (csaknem 14 ezer milliárd forint) bevételkieséssel és 75 ezer munkahely megszűnésével is járhat a Cityben. A Centre for London elemzőház hasonló tanulmányt állított össze, az elemzőház szerint ha London pénzügyi központja elveszíti hozzáférését az Európai Unió egységes belső piacához, az 70 ezer citybeli pénzügyi szolgáltatási munkahely megszűnéséhez  vezethet. Hozzátették: ez katasztrófával érne fel, mivel London teljes exportján belül a pénzügyi és egyéb kapcsolódó szolgáltatások a londoni gazdaság teljes exportjának 50 százalékát teszik ki.

Balkanizálódó Egyesült Királyság – órák alatt felrúgták a megállapodást Európával

A belharcokban végzetesen lebénult brit kormány EU-s megegyezését órák alatt felrúgták a lázadók. Pénteken az Európai Tanácsban nagy veszekedés lehet az ügyből. Az biztos, hogy Írország nemzetstratégiai megfontolások miatt nem fogja hagyni London kettős játékát. További részletek a Privátbankár.hu-n. >>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Meddig tarthatnak az árstopok?
Herman Bernadett | 2026. március 16. 19:23
Az infláció már alacsony, az árstopok kivezetése mégsincs napirenden, hiába panaszkodnak az érintett kereskedők, hogy fenntarthatatlan a helyzet – erről is beszélt a Trend FM hétfői adásában Herman Bernadett, a Privátbankár főmunkatársa. 
Makro / Külgazdaság Levelet írt a magyar miniszter – új fronton ütközhet az EU-val a kormány
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 19:01
Az agráriumot érinti a magyar kérés.
Makro / Külgazdaság Még egy országot kiüthet az iráni háború
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 17:27
Az üzemanyagválságra készülnek.
Makro / Külgazdaság Komoly lépésre szánta el magát Magyarország és Szlovákia
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 15:42
Új vezetéket húznak fel a két ország közt.
Makro / Külgazdaság Ez lehet a jövő a Hormuzi-szorosban?
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 13:50
Egy hajót átengedtek.
Makro / Külgazdaság Semjén Zsolt alapítványát alaposan leminősítette az ÁSZ
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 13:06
A számvevőszék elemzői hiába keresték a gazdálkodási adatokat a miniszterelnök-helyettes által elnökölt alapítványnál.
Makro / Külgazdaság Mit mond Jaksity György Trumpról, a világgazdaságról, a dollárról és a forintról?
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 12:29
A Klasszis Klub Live következő, március 24-én 15 óra 30 perckor kezdődő egyórás élő adásának vendége ezúttal a Concorde Értékpapír Zrt. közgazdász végzettségű alapítója, elnöke, a Budapesti Értéktőzsde egykori elnöke lesz. Szokás szerint azonban nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Makro / Külgazdaság Romlik a helyzet: Japán is elszánta magát, bevetik a stratégiai eszközt
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 10:32
Az Irán ellen indított háború újabb baljós következménye.
Makro / Külgazdaság Befagytak a mutatók, nem moccan a munkanélküliségi adat
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 07:54
Évek óta alig változik a kiemelt statisztikai ráta.
Makro / Külgazdaság Zelenszkij: dollármilliárdokkal tömi Putyin zsebét az újabb háború
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 07:02
Szerinte még mindig csak színlel az oroszok első embere.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG