2p
Zimbabwe új elnöke különleges akcióval szerezné vissza az eltulajdonított értékeket.
Emmerson Mnangagwa volt zimbabwei alelnök (k) felesége, Auxillia társaságában érkezik elnöki beiktatására Hararéban 2017. november 24-én. (MTI/EPA)
Merényletkísérletek és nagyhatalmi ellenszél: a diktátor bukásának eddig nem ismert részletei - Tovább >>>

Különleges akciót rendez az új zimbabwe-i miniszter: Emmerson Mnangagwa három hónapos amnesztiát hirdetett, hogy visszaszerezhessék azokat az állami közpénzeket, amiket korábban egyének és vállalatok is kisajátítottak – írja a Reuters. Mnangagwa közleményében hozzátette, a büntetések elengedése jövő év februárjáig tart, ezt követően már letartóztatásra és előállításra számíthatnak a törvényszegők.

Sírva jelentette be lemondását a diktátor - csak egy befektetőt nem izgat a demokrácia

Zimbabwe nemrég lemondatott elnöke, Robert Mugabe sírt, amikor a hadsereg és pártja nyomására rábólintott a távozásra, és azt mondta, elárulták emberei - írta vasárnap a Standard című újság. A nagy kérdés most az, hogy az utódja mennyivel lesz különb - szavakban már bejelentette a leszámolást a korrupcióval, most a tetteket várják tőle. Kína mindenesetre dörzsölheti a markát, nekik nagyjából mindegy. További részletek >>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ritka kellemetlen hír érkezett Németországból
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 8. 13:13
Ezért vannak bajban a cégek.
Makro / Külgazdaság MNB-botrány: újabb részletek derültek ki
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 8. 12:49
Több ezer német lakást vásárolt a jegybanki alapítvány lengyel cége tavaly.
Makro / Külgazdaság Hihetetlen, hogy mennyit költ a kormány az adósságok kamataira
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 8. 12:05
2726 milliárd forintot fizetett az állam az év első hét hónapjában az adóssága kamataira.
Makro / Külgazdaság Akár olcsóbb is lehetne a tankolás szombattól
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 8. 10:58
A nagykereskedelmi ár biztos csökken.
Makro / Külgazdaság Megígérték a bankok, hogy mindenki visszakapja a pénzét
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 8. 10:09
Hiba volt duplán levonni a pénzt.
Makro / Külgazdaság Sokkoló adat érkezett a magyar inflációról
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 8. 08:30
4 százalék felett maradt az infláció.
Makro / Külgazdaság Türelmetlenek a németek a vámmegállapodás miatt
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 7. 14:16
Az amerikai-európai vámmegállapodás mielőbbi életbe léptetését sürgeti a német autóipar szakmai képviselete.
Makro / Külgazdaság Szomorkodhat a magyar gazdaság: rossz hírek érkeztek
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 7. 13:23
Júniusban csökkent a német ipari termelés.
Makro / Külgazdaság Trump száz százalékos vámot vetne ki a chipekre és félvezetőkre
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 7. 07:22
Donald Trump amerikai elnök szerdán bejelentette, hogy az Egyesült Államok „körülbelül 100 százalékos” vámot vet ki az importált félvezető chipekre, hozzátéve, hogy a chipgyártók elkerülhetik a vámot, ha befektetnek az amerikai gyártásba.
Makro / Külgazdaság Milorad Dodik elhagyta Budapestet, nem maradt itt politikai menekültként – derült ki a Kormányinfón
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 6. 18:01
A boszniai Szerb Köztársaság volt elnöke, Milorad Dodik elhagyta Magyarországot, nem kapott politikai menekült státuszt.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG