2p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

Oroszország kész fegyverekkel, repülőgépekkel, tengeralattjárókkal ellátni a Fülöp-szigeteket - jelentette be az orosz nagykövet.
Igor Kovajev, Oroszország Fülöp-szigeteki nagykövete (balra) a Tribuc Admirális nevű romboló fedélzetén a manilai partoknál. Fotó: EPA/Mark R. Cristino

Amerika helyett Kína és Oroszország lesz az új barát

Rodrigo Duterte elnöksége alatt az ország komoly és éles külpolitika fordulatot vett: a Fülöp-szigetek mindeddig Washington szoros szövetségese volt, az Egyesült Államok öt katonai támaszpontot is üzemeltetet a Fülöp-szigeteken és 1951 óta kétoldalú védelmi szerződés köti össze Washingtont és Manilát. Korábban már beszámoltunk arról, hogyan kapott az USA csattanós pofont Dutertétől, amikor kiderült: a Fülöp-szigetek kihátrál a Kína-ellenes szövetségből. Később azt is bejelentette: két éven belül meg akar szabadulni az összes amerikai katonától.

A héten két orosz hadihajó érkezett egy hivatalos látogatás keretében Manilába - a két ország között ez az első hivatalos haditengerészeti kapcsolatfelvétel a Reuters tudósítása szerint. Anatolijevics Kovajev nagykövet az egyik hajó fedélzetén tartott sajtótájékoztatót. Arról beszélt: nem arról van szó, hogy választani kellene a szövetségesek között, ez valójában csak diverzifikáció: megtartani a régi szövetségeseket és közben újakat szerezni. Oroszország pedig készen áll arra, hogy megbízható és közeli barátja legyen a Fülöp-szigeteknek - mondta.

Jó ötlet fegyvert vinni oda, ahol az utcán gyilkolnak?

Egy amerikai szenátor alig egy hónapja vetette fel egy 26 ezer darabos fegyverüzlet felfüggesztését, miután a Duterte által a kábítószer ellen indított háború égisze alatt gyakorlatilag ellenőrizetlenül és büntetlenül bárkit meg lehet gyilkolni a Fülöp-szigeteken. Oroszország most könnyű fegyvereket, repülőket, helikoptereket, tengeralattjárókat és "számos más fegyvert" ajánl a vérszomjas elnöknek, aki saját bevallása szerint maga is gyilkolt korábban vélelmezett bűnözőket. Oroszország kifinomult fegyvereket ígér, nem használtakat.

A katonai együttműködés részleteiről egyelőre nem árult el többet, de - egyértelműen az Egyesült Államokra utalva - azt mondta, a régi szövetségeseknek nincs oka az aggodalomra.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Varga Mihály nagy lépésre készül: mondják a szakértők
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 12:14
Csaknem másfél év után újra csökkenhet az alapkamat. 
Makro / Külgazdaság Ön is kérdezhet a Hold Alapkezelő befektetési szakértőjétől – ma délután, a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 09:22
A Klasszis Média immár 6. évfolyamában járó egyórás élő adásának mai vendége a Hold Alapkezelő társalapítója, a cég felügyelőbizottságának elnöke lesz. Amelyben szokás szerint nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Makro / Külgazdaság Becsörtet a Tűz Ló, de előtte még megpihen a világgazdaság
Imre Lőrinc | 2026. február 18. 05:44
Amilyen mozgalmasan indult az év a világgazdaságban, olyannyira lelassulhatnak az események a következő néhány hétben. Beköszöntött ugyanis a kínai holdújév, ami fennakadásokat okozhat a globális értékláncokban. Kínában nemcsak a Tűz Ló éve veszi kezdetét, hanem az új ötéves terv is, ami a korábban megszokotthoz képest gyengébb növekedési számokat hozhat magával.
Makro / Külgazdaság Hidegzuhany Németországban – túl nagy volt a várakozás
Privátbankár.hu | 2026. február 17. 13:09
Németországban és az euróövezetben is romlottak a gazdasági várakozások februárban. 
Makro / Külgazdaság Kiderült, hogyan változnak az árak a kutakon
Privátbankár.hu | 2026. február 17. 10:58
Stabilak a hazai üzemanyagárak.
Makro / Külgazdaság Kiderült, mennyit köszönhet a magyar gazdaság a Nestlének
Privátbankár.hu | 2026. február 17. 09:58
Adók és járulékok befizetése által 13,5 milliárd forinttal növeli a magyar költségvetés bevételeit.
Makro / Külgazdaság A vezérigazgatók bíznak cégük idei növekedésében
Privátbankár.hu | 2026. február 17. 07:00
21 országban 1200 döntéshozó részvételével készült nemzetközi felmérés.
Makro / Külgazdaság Felszabadítaná a Mol az olajtartalékot, a kormányhoz fordultak
Privátbankár.hu | 2026. február 16. 17:52
Indokoltnak látják.
Makro / Külgazdaság Brutális számok: Putyin vasmarka is kevés lehet, hogy ezt megfogja
Privátbankár.hu | 2026. február 16. 12:28
Hiába az erőskezű vezető, úgy néz ki lejtőre került az orosz gazdaság.
Makro / Külgazdaság Zelenszkijék miatt Szijjártó Péternek azonnali segítség kell
Privátbankár.hu | 2026. február 16. 07:29
Szorít az idő, az újraindítás elmaradt, ezért üzent a magyar külügyi vezető.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG