2p

Az Európai Bizottság 1,3 milliárd eurót biztosít mesterséges intelligenciára, kiberbiztonságra és digitális készségek fejlesztésére.

Az Európai Bizottság elfogadta a Digitális Európa Program (DIGITAL) 2025 és 2027 közötti munkaprogramját, amely keretében 1,3 milliárd eurót különítenek el olyan kulcsfontosságú technológiák bevezetésére, amelyek stratégiai jelentőségűek Európa jövője és technológiai szuverenitása szempontjából – közölte pénteken a brüsszeli testület.

Az Európai Unió a 2025-2027-es időszakban kiemelt figyelmet fordít a digitális technológiák fejlesztésére és elterjesztésére. A támogatások egyik fő célja a generatív mesterséges intelligencia – például a ChatGPT-hez hasonló rendszerek – hozzáférhetőségének javítása, különösen az egészségügy és gondozás területén.

A Bizottság támogatja az AI további térhódítását is
A Bizottság támogatja az AI további térhódítását is
Fotó: Wikipedia

Ennek részeként a program ösztönzi a digitálisan létrehozott, interaktív környezeteket az úgynevezett „virtuális világokat”, valamint energiahatékony adatmegosztási rendszerek kiépítését. Mindez az AI Factories kezdeményezés keretében valósul meg, amelynek célja, hogy támogassa a mesterséges intelligencia gyakorlati alkalmazását az üzleti- és a közszférában.

A mesterséges intelligencia elterjesztését szolgálják továbbá az Európai Digitális Innovációs Központok (EDIH-k), amelyek technológiai tesztelést, szaktudást, tanácsadást és képzést biztosítanak vállalkozások és közintézmények számára.

A támogatások másik kiemelt területe a Destination Earth (DestinE) projekt, amely egy digitális Föld-modell létrehozásán dolgozik. Ez az eszköz segíti a klímaváltozáshoz való alkalmazkodást és a katasztrófavédelem fejlesztését. A projekt célja a rendszer teljesítményének növelése, valamint a kutatók számára történő szélesebb hozzáférés biztosítása.

A program a kiberreziliencia erősítésére is hangsúlyt fektet: olyan biztonsági megoldásokat támogat, mint az EU Kiberbiztonsági Tartalék, amely kritikus infrastruktúrák – például kórházak és tenger alatti kábelek – védelmét javítja.

További fontos elem a digitális készségek fejlesztése is: az oktatási és képzési intézmények kapacitásának növelésével cél, hogy a jövőben képesek legyenek magas szintű digitális tudással rendelkező szakembereket képezni és megtartani.

A következő DIGITAL pályázati felhívások idén áprilisban várhatók.

(MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Izgatottan várhatja Lázár János a jövő hetet
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 10. 09:59
A KSH csütörtöki közléséből derül ki, folytatódott-e a miniszter által felügyelt építőipar két hónapja tartó feltámadása júniusban.
Makro / Külgazdaság Újabb számsor láttán bosszankodhat Orbán Viktor
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 10. 08:42
Az Eurostat júliusi inflációs rangsorában továbbra is a sereghajtók között található Magyarország.
Makro / Külgazdaság Mindenki által várt bejelentések jöhetnek a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 10. 08:18
Ha minden jól megy, a jövő héten tovább csökkenhetnek az üzemanyagárak.
Makro / Külgazdaság Trumpot kísérti a múlt – válság közeleg Amerika ikonikus városában
Kollár Dóra | 2025. augusztus 10. 06:04
Las Vegas bajban van, egyre aggasztóbb tendencia jelenik meg a világ egyik legismertebb városában.
Makro / Külgazdaság Ritka kellemetlen hír érkezett Németországból
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 8. 13:13
Ezért vannak bajban a cégek.
Makro / Külgazdaság MNB-botrány: újabb részletek derültek ki
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 8. 12:49
Több ezer német lakást vásárolt a jegybanki alapítvány lengyel cége tavaly.
Makro / Külgazdaság Hihetetlen, hogy mennyit költ a kormány az adósságok kamataira
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 8. 12:05
2726 milliárd forintot fizetett az állam az év első hét hónapjában az adóssága kamataira.
Makro / Külgazdaság Akár olcsóbb is lehetne a tankolás szombattól
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 8. 10:58
A nagykereskedelmi ár biztos csökken.
Makro / Külgazdaság Megígérték a bankok, hogy mindenki visszakapja a pénzét
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 8. 10:09
Hiba volt duplán levonni a pénzt.
Makro / Külgazdaság Sokkoló adat érkezett a magyar inflációról
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 8. 08:30
4 százalék felett maradt az infláció.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG