3p

Az illúziók vége – a racionalitás kezdete –
úgy tűnik el az ESG, hogy velünk marad?

Klasszis Fenntarthatóság 2025 konferencia

2025. november 4., Budapest

Jelentkezzen most!

Nem kizárt a 315 forintos euró sem – Kiderült, mennyit költött és mennyit keresett idén a kormányzat – Lejárt a régi típusú pénztárgépek ideje, mától csak az újakat lehet használni

Ma reggel is 312-nél jár az euró jegyzése a bankközi devizapiacon. Azután kezdett gyengülni a forint, hogy az Európai Bizottság figyelmeztette Magyarországot, hogy pótlólagos kiigazítások kellhetnek a költségvetésben az államadósság csökkentésére, különben 2015 tavaszán újraindulhat a túlzottdeficit-eljárás. A hírre az euró árfolyama megpróbálta áttörni a 312 forint 50 fillére szintet is, de közrejátszott még az ukrán feszültség kiéleződése, a tegnap bejelentett részletek a devizahiteles törvényjavaslatról és a pénteki Moody's döntéssel kapcsolatos találgatás is. Az Equilor elemzésében azt írja: a piac lehetségesnek tartja, hogy rövid időn belül a 315-ös szintet is tesztelni fogja az árfolyam.

Minimális emelkedéssel kezdődött a kereskedés Európában. Egyelőre a BUX is erősödik, ennek mértéke azonban nem jelentős. A nagypapírok árfolyama a MOL kivételével kisebb pluszban kezdte a napot.

Ma az amerikai munkaerőpiaci adatok és Janet Yellen Fed-elnök beszéde, holnap pedig az EKB-kamatdöntő ülése és Mario Draghi sajtótájékoztatója borzolhatja a kedélyeket. Pénteken a devizahiteles törvényről szavaz a Parlament, és a Moody’s-nál is szó lesz a magyar államadós-osztályzatról.

A Központi Statisztikai Hivatal a kormányzati szektor idei első negyedévi bevételeit és kiadásait közli ma. Az Európai Uniónak március végén jelentett adatok szerint a kormányzati szektor hiánya 2013-ban 627 milliárd forint volt, a bruttó hazai termék 2,2 százaléka. A tavalyi negyedik negyedévben a bevételek 7,7 százalékkal, a kiadások 4 százalékkal növekedtek az előző év azonos időszakához képest

A Kúria az év végéig vizsgálja a devizahiteleket. A kölcsönszerződésekkel kapcsolatos pereket vizsgálja, arra keresi a választ, milyen jogkövetkezményei vannak annak, ha a kölcsönszerződést a bíróság érvénytelenné nyilvánítja, ha a szerződésnek csak egy-egy pontja érvénytelen, napirenden van az elévülés is, és a testület tárgyal a devizaperek bizonyos eljárásjogi kérdéseiről is.

Mától csak az új típusú kasszák működhetnek, a NAV csak az ezekkel kiállított nyugtát fogadja el ellenőrzéskor. Az erről szóló nemzetgazdasági miniszteri rendelet a friss Magyar Közlönyben jelent meg - számol be róla a Magyar Nemzet.

Negatív kihatású felülvizsgálat alá vette Argentína már most is mélyen spekulatív államadós-besorolásait a Standard & Poor's. A nemzetközi hitelminősítő egy kamatfizetési kötelezettség elmulasztása miatt döntött így. A cég egyelőre vár a csődosztályzat megállapításával, mert lát esélyt, hogy az argentin kormány és az érintett kötvénybefektetők végül megegyeznek.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Újabb 80 milliárdtól szeretne gyorsan megszabadulni a magyar kormány
Privátbankár.hu | 2025. október 15. 12:41
70 a kicsiknek, 10 a nagyoknak, jelentette be az államtitkár.
Makro / Külgazdaság Úgy tűnik, nagyon betalált a kormány legújabb ötlete
Privátbankár.hu | 2025. október 15. 12:14
A Nemzetgazdasági Minisztériumnál sem számítottak ekkora érdeklődésre az új hitellel kapcsolatban.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter Lázár Jánosnak és Várhelyi Olivérnek is üzent a brüsszeli kémügyben
Privátbankár.hu | 2025. október 15. 11:28
Nem bontotta ki az igazság minden részletét a magyar uniós biztos Magyar Péter szerint, aki maga is uniós magyar diplomataként szolgált a kérdéses időszakban.
Makro / Külgazdaság Szijjártó Péter: az oroszok soha nem okoztak csalódást
Privátbankár.hu | 2025. október 15. 11:03
Panelbeszélgetésen sorolta Moszkvában az orosz energiavásárlások fenntartása melletti érveket a magyar miniszter.
Makro / Külgazdaság Megint kiugrott Moszkvába Szijjártó Péter
Privátbankár.hu | 2025. október 15. 10:07
A „realitás talajára” is visszatérne ezzel a magyar miniszter.
Makro / Külgazdaság Tovább osztogat a kormány: örülhetnek a lakásfelújítók is
Privátbankár.hu | 2025. október 15. 09:14
Nagyobb összeg, hosszabb futamidő, kisebb törlesztőrészletek. Itt vannak az energetikai korszerűsítés állami támogatásának új feltételei.
Makro / Külgazdaság Nem kell az új autó az oroszoknak
Privátbankár.hu | 2025. október 15. 08:11
Vagy csak nem tudják megvenni? Nagy visszaesést mutatnak a számok.
Makro / Külgazdaság Beáldozná a francia kormány a nyugdíjreformot a stabilitásért
Privátbankár.hu | 2025. október 15. 06:56
Felfüggesztenék a reformot, hogy ne bukjon rögtön az újabb francia kormány.
Makro / Külgazdaság A Fed elnöke, Powell szerint a mennyiségi szigorítás vége is látszik
Privátbankár.hu | 2025. október 14. 19:55
Az amerikai munkaerőpiac szeptemberben is az alacsony felvételi és elbocsátási arányú pangásban ragadt, bár összességében a gazdaság „a vártnál némileg szilárdabb pályán haladhat” – mondta Jerome Powell, a Federal Reserve elnöke kedden.
Makro / Külgazdaság Elszállt az IMF tavaszi optimizmusa hazánkkal szemben
Privátbankár.hu | 2025. október 14. 16:55
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) legfrissebb előrejelzésében rontotta az idei és jövő évi magyar növekedésére vonatkozó előrejelzését, miközben javította a világgazdaság idei és jövő évi növekedésére vonatkozó várakozását az áprilisi prognózisához képest.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG