3p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Emelheti a reklámadót a kormány – egy hét alatt csaknem 10 forinttal lett drágább az üzemanyag – halványan erősödik a forint az euróhoz képest

A feketelista.hu adatai szerint az elmúlt 12 hónapban bő 33 ezer vállalkozást alapítottak, viszont csak 14 ezer szűnt meg - az alakulók száma tehát 229 százaléka volt a felszámoltakénak. Tovább nőtt az ország vízfeje is: az összes új vállalkozás több mint felét Budapesten és Pest megyében jegyezték be.

Kilenchónapos csúcsra emelkedett a kőolaj világpiaci ára az iraki belpolitikai válság miatt. Az iraki kormánnyal szemben álló fegyveres erők elfoglalták az ország legnagyobb olajfinomítóját, mire az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára tavaly szeptember eleje óta legmagasabb szintre, 115 dollárra emelkedett.

Hajnalban a héten már másodszor emelte az üzemanyagok árait a Mol: 4-4 forinttal lett drágább a benzin és a dízel is. A héten a dízel ára 8, a benziné pedig 9 forinttal nőtt. Jelenleg a benzin és a dízel átlagára is 422 forint körül alakul.

A kormány egy centit sem hátrál a reklámadó kapcsán, sőt, még az is elképzelhető, hogy emelik az adót - mondta Lázár János a Napi Gazdaságnak adott interjújában. A miniszter szerint az RTL vezetői azt gondolják, törvényen felül állnak, nekik nem kell adózniuk. Azzal kapcsolatban, hogy a csatornán az elmúlt napokban megszaporodtak a kormány tevékenységével és Orbán Viktor családjával foglalkozó hírek, Lázár János kijelentette: ezt akkor engedi meg magának egy vállalat egy országgal szemben, ha gyarmatnak tekinti. A reklámadóból tervezett 8-10 milliárd forintos bevételt vár a kormány, a pénzt oktatásra, iskola-felújításra költenék.

Az eddigi negatívról stabilra javította az OTP Bank és az OTP Jelzálogbank besorolásainak kilátását a Standard & Poor's. A hitelminősítő egyebek mellett a magyar gazdaság stabilizálódásával indokolta a lépést. A cég javította a magyar gazdaságra adott növekedési előrejelzését is: 2 százalék körüli átlagos bővülést vár a 2014-2015-ös időszakra.

Ismét határozottan kritizálta Angela Merkel német kancellárt és a Matteo Renzi olasz kormányfő által fémjelzett irányvonalat támogatta Soros György. A magyar származású befektető az Alapblognak adott interjújában beszélt arról is, hogy Oroszország miért veszélyes az egész Európai Unióra. A neves befektető az euróval kapcsolatban kijelentette: a közös európai fizetőeszköz életben van és élni is fog. Szerinte az Angela Merkelhez és Németországhoz köthető, megszorításokra épülő gazdaságpolitika politikai válsághoz vezet, ugyanis tovább szélesedik a szakadék hitelezők és adósok között.

A devizapiacon halványan ugyan, de erősödik a forint: reggel az euró jegyzése újra 306 forint alá került, bár tegnap napközben 305 alatt is járt a jegyzés.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Nem nézi jó szemmel a lengyel elnök és Orbán Viktor találkozóját Donald Tusk
Privátbankár.hu | 2026. március 22. 17:31
Donald Tusk lengyel kormányfő és Radoslaw Sikorski külügyminiszter is élesen kritizálta Karol Nawrocki hétfői, budapesti látogatását. Végzetes hibának tartják, hogy Nawrocki „oroszpárti és euroszkeptikus politikusokkal” találkozik Budapesten.
Makro / Külgazdaság Zelenszkij: Putyin érdeke, hogy az iráni háború minél tovább elhúzódjon
Privátbankár.hu | 2026. március 22. 15:07
Az iráni háború miatt kevesebb védelmi erőforrás jut Ukrajnának az Egyesült Államok részéről, a hosszan tartó háború pedig apasztja az USA fegyverkészleteit. Erről is beszélt az ukrán elnök a BBC-nek. 
Makro / Külgazdaság Hárommillió szegény élhet Magyarországon, a kutatókat is meglepték a friss adatok
Privátbankár.hu | 2026. március 22. 14:08
A 2021-ben és 2025-ben is elvégzett magyar kutatás alapján a társadalom 42 százaléka az alsó réteghez tartozik. A kutatást vezető Kovách Imre arról beszélt, sok társadalmi probléma erősödött fel az elmúlt években.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktorról és a szlovák-magyar viszonyról is beszélt Robert Fico az állami rádióban
Privátbankár.hu | 2026. március 22. 13:06
A szlovák közszolgálati rádiónak adott interjújában azt is elmondta, hogy szerinte hogyan eshet szét a NATO. 
Makro / Külgazdaság Ez az alapanyag sem jut át a Hormuzi-szoroson – és majdnem olyan fontos, mint az olaj
Privátbankár.hu | 2026. március 22. 11:50
A műtrágyaforgalom fennakadása egyelőre nem okoz áremelkedést a magyar mezőgazdaságban, de az agrárminiszter már az Európai Bizottsághoz fordult egy termék importengedélyezése miatt. A tankolásnál is tapasztal fennakadást a gazdák egy része.
Makro / Külgazdaság Egészségügyi digitalizáció: az egész világ útkeresésben van
Kormos Olga | 2026. március 22. 06:04
Bár sokan csak a tehetősek divathóbortnak tartják a longevity-t, a hosszú élettel foglalkozó tudományt, valójában sokkal mélyebb rétegeket érintő szegmens. Mindeközben a mesterséges intelligencia megjelenésével még inkább gellert kapnak az ezzel foglalkozó innovációk – a március 26-i Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia pedig épp ilyen fókuszból tekint a témára, melyről a résztvevők közül két szakértő beszél.
Makro / Külgazdaság Újabb rémálmok várhatnak a benzinkutakon azokra, akik piaci áron tankolnak
Privátbankár.hu | 2026. március 21. 10:49
További áremelkedés jöhet.
Makro / Külgazdaság Fontos döntést hoztak az iráni olajról Washingtonban
Privátbankár.hu | 2026. március 21. 08:54
A tengeren szállított olajt érinti a szankciók felfüggesztése.
Makro / Külgazdaság Megvágja az üzemanyagok áfáját egy nagy uniós ország az iráni háború miatt
Privátbankár.hu | 2026. március 20. 17:01
A spanyol kormány 80 pontból álló, 5 milliárd euró értékű intézkedéscsomagot fogadott el a közel-keleti konfliktus gazdasági hatásainak ellensúlyozására rendkívüli ülésén pénteken Madridban.
Makro / Külgazdaság Rekordösszeget költ Csehország honvédelemre, de még ez is kevés lehet a NATO-nak – az államfő aláírta a költségvetést
Privátbankár.hu | 2026. március 20. 15:01
Fenntartásokkal, de aláírta az idei költségvetést Petr Pavel cseh köztársasági elnök pénteken – közölte az elnöki hivatal.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG