3p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Egy csendes szombat este egyszer csak megjelent a képernyőn egy "titokzatos személy". Kint áll szerencsétlen a legnagyobb hőségben, egy kukoricatábla mellett, és sok éve nem tapasztalt sikerekről beszél, elvégre átlag felett termett a búza, jut belőle kivitelre is bőven. A gyanútlan tévénéző aligha sejti, hogy ezzel megkezdődött az egyik “titokzatos személy” felfuttatása a médiában, mert lehet, hogy ő lesz az új miniszterelnök, és az mégsem járja, hogy senki ne ismerje az országban.

Szerbiában még tart a titkolódzás a következő miniszterelnök személyét illetően, de állítólag a korábban megnevezett háromból már csak egyetlen vetélytársa van Ana Brnabić eddigi kormányfőnek.

Branislav Nedimovic, Szerbia mezőgazdasági minisztere (Forrás: BALK/Prva TV )
Branislav Nedimovic, Szerbia mezőgazdasági minisztere (Forrás: BALK/Prva TV )

A “kihívó” nevét egyelőre nem árulta el Aleksandar Vučić szerb elnök, aki a szálakat a kezében tartja.

Az emberek Szerbiában ezért bizonyos jelekből igyekszenek kitalálni, hogy végül ki vívja ki a szerb államfő bizalmát, és foglalja el a második legfontosabb posztot Szerbiában, ha a BIA ( Bezbednosna Informacijska Agencija, a legfőbb szerb titkosszolgálat) igazgatóját nem tekintjük közéleti személyiségnek.

A három közül az egyik “titokzatos személy” szombaton este riportalanyként jelent meg a nem triviálisan kormányközeli Prva TV műsorában.

Ilyenkor felmerül a kérdés, hogy a nyár egyik legmelegebb napján vajon mi vezérelte az esetleges titokzatos kihívót, hogy a tűző napon, egy hatalmas kukoricatábla előtt az idei búzatermésről és mint “rokontémáról”, a kormányalakításról beszéljen?

Tényleg, mi vezérelte?

Amíg néhányan ezen töprengenek, addig nézzük, mit is mondott a titokzatos, ha nem éppen a legtitokzatosabb személy, akit Branislav Nedimovićnak hívnak, és jelenleg éppen mezőgazdasági miniszter.

Az idei évben a mezőgazdaság mindenképpen a társadalmi össztermék generátora lesz Szerbiában, amivel egyúttal csökkenti a koronavírus következményeinek negatív hatását

– mondta Nedimović, aki szerint mintegy 2 millió tonna búzát importálhat az ország, miután kielégítette saját igényeit.

Valószínűleg nem a nagyszerű búzatermés miatt mentek ki az újságírók a kánikula kellős közepén a šidi határban bóklászó mezőgazdasági miniszterhez, hanem inkább azért, hogy az egyik ‘”titokzatos személy” megmutathassa magát minden szerbnek, és mondhasson néhány szót a kormányalakításról, illetve Aleksandar Vučić nagyszerűségéről:

Az már tény, hogy a törvényes határidőn belül megalakult a parlament, meg kell tartani a konzultációk második körét, minden baloldali vagy jobboldali találgatás szükségtelen. Emberek, hagyjuk már, hogy (az elnök úr) tegye a dolgát, ő az egyedül illetékes arra, hogy megnevezze a miniszterelnök személyét, aztán legyen bárki is az (…) Legyen bárki is a kormányban, mondjuk akár én, miniszterként, tudom, hogy mindent kihozok magamból, és arra fogunk törekedni, hogy egy olyan csapatban játszunk, amely már annyi jót adott Szerbiának.

Hát, hát, hát, mit is lehet gondolni ezután, főleg ha tudjuk, hogy Aleksandar Vučić éppen a napokban dicsérte meg az agrártárcát, és jelentett be további támogatást a szerbiai mezőgazdaságnak.

A cikk a BALK és a Privátbankár.hu együttműködésében jelenik meg. Az eredeti cikk itt érhető el.    

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Új szerződés került napvilágra a Barátság kőolajvezetékkel kapcsolatban
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 17:13
A két ország megállapodott abban, hogy mintegy 1 milliárd cseh koronát (közel 40 millió eurót) fektet be a Barátság kőolajvezeték működésének átalakításába.
Makro / Külgazdaság Itt vannak a BinX új számlacsomagjai
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 16:26
Az újonnan indult társas vállalkozások számára is elérhetővé váltak a BinX számlacsomagjai, tehát nem kell más szolgáltatónál számlát vezetni ahhoz, hogy egy cég a neobank ügyfele legyen – hívja fel a figyelmet Fülöp Norbert Attila, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője. Ezzel tovább erősödhet a verseny a vállalkozói bankszámláknál, hiszen a Binx ajánlatai igen vonzónak számítanak a piacon.
Makro / Külgazdaság 180 fokos fordulat jöhet Frankfurtban?
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 15:41
Ezúttal is kamattartás várható az Európai Központi Bank csütörtöki ülésén, de az elnök, Christine Lagarde jelezheti az inflációs kockázatokat – vélik az Equilor Befektetési Zrt. elemzői.
Makro / Külgazdaság Gázpalack-felvásárlásba kezdtek az emberek
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 15:12
Pánikvásárlásba kezdtek a magyarok.
Makro / Külgazdaság Ez is ritka: vállveregetést kapott Magyarország Ursula von der Leyenéktől
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 14:51
Az EU statisztikai hivatalának most közzétett számai alapján februárban a 27 tagállam közül Magyarországon volt a hetedik legalacsonyabb a harmonizált fogyasztóiár-index.
Makro / Külgazdaság Kubával takarhatja el az Egyesült Államok a közel-keleti háború kudarcát?
Imre Lőrinc | 2026. március 18. 14:35
Bár az iráni válság miatt az Egyesült Államok vezetésének most kisebb gondja is nagyobb annál, mint hogy újabb frontot nyisson, a Kuba feletti hatalomátvétel továbbra sem kerül le Donald Trump célkeresztjéről. A karibi ország egyre mélyebb válságba sodródik, az amerikai elnök szankciói az utolsó cseppet jelentették a pohárban. Trumpnak eközben azért is fájhat a feje, mert a Hormuzi-szoros blokádja miatt akár 200 dollárig is kilőhetnek a hordónkénti kőolajárak.
Makro / Külgazdaság Gondterheltek az euróövezet tagállamai: a fogyasztói árakról van szó
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 14:12
Februárban, az előzetes becslésnek megfelelően, emelkedett az éves infláció az euróövezetben az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat szerdán közzétett végleges adatai alapján.
Makro / Külgazdaság Villanyszerelő céget vásárolt Mészáros Lőrinc
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 13:47
A felcsúti milliárdos cégbirodalma megérkezett Leányfalura.
Makro / Külgazdaság Hol a vége? 700 forint fölé drágul a dízel
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 12:25
Tovább emelkednek a nagykereskedelmi árak.
Makro / Külgazdaság Végre tényleg szívderítő lehet nézegetni Brüsszel legfrissebb jelentését
Csabai Károly | 2026. március 18. 05:44
Hála a februárban közel kilenc és féléves mélypontra zuhant inflációnak, Magyarország az Európai Unió 27 tagországából az előkelő, hatodik helyet foglalhatja el – Olaszországgal holtversenyben – az Európai Bizottság statisztikai hivatala, az Eurostat által ma publikálandó, a harmonizált fogyasztóiár-indexek alapján elkészített rangsorban. Még előrébb végeztünk a visszatekintő reálkamatok összevetésében, a negyedik helyen, dacára annak, hogy a jegybanki alapkamatunk tizenhat havi mozdulatlanság után csökkent – derül ki lapunk legfrissebb Privátbankár Európai Inflációs Körképéből.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG