3p

Kijött egy friss fizetési lista és meglepő számokat láttunk rajta.

Amerika reménykedik, hogy a turizmusban is sikerül visszaállítani a járvány előtti időket. Egyelőre felemás eredményeket hoztak a különféle intézkedések. 2020 februárjához képest 2022 májusában 1,3 millió fővel (7,9 százalékkal) alacsonyabb volt a foglalkoztatottság.

Az infláció ott is gyorsan emelkedik, ennek megfelelően kellene a fizetéseket is növelni a hoteleknél és a vendéglátóhelyeken. Az ágazatban dolgozók átlagfizetése jóval az országos átlag (évi 45 760 dollár) alatt van és csak 29 600 dollár. A Business Insider most most sorra vette a különféle dolgozói csoportokat és érdekes fizetésekről számolt be a Munkaügyi Statisztikai Hivatal adatai alapján.

A takarítók méltánytalanul keveset keresnek az Egyesült Államokban - is. HEPA/FLORIAN WIESER
A takarítók méltánytalanul keveset keresnek az Egyesült Államokban - is. HEPA/FLORIAN WIESER

Az éttermi pincérek évente átlag 26 480 dollárt keresnek, ezzel ezen a speciális, 38 csoportot felvonultató listán az utolsó helyen vannak. Az utolsó előtti helyre kerültek a mosodások 26 780 dollárral, hátulról a harmadikok a nem éttermi élelmiszer felszolgálók 27 360 dollárral.

Gyakran találkozni iránybuszos dolgozókkal, ők 27 580 dollárt keresnek évente, s ennél csak kicsit kapnak többet a szobalányok, 27 830 dollárt.

Azt hihetnénk, hogy a hotelek bárjaiban poharakkal mutatványozó bárpultosok kiválóan vannak megfizetve, de ez nem igaz, ők is csak bruttó 28 340 dollárt kapnak, igaz, általában leesik nekik borravaló, viszont azon osztozniuk kell. 

Na, és mennyi lehet a bére a láthatatlan mosogatóknak? Az előbbiekhez képest kissé magasabb, 29 410 dollár. Harminc dollárral kapnak többet a takarítónők és 300-zal az élelmiszer-előkészítők. A kertészek pénze már átlépi a bűvös 30 ezer dollárt (30 340 dollár), a recepción szolgáltatásokat végző conciergeé pedig a 31 500 dollárt is eléri. 

A biztonsági emberek külön kasztot alkotnak egy hotelnél. Az előbbiekhez képest jobban megbecsülik őket anyagilag, majdnem 34 400 dollárt vehetnek fel évente. Az éttermi szakács 35 550 dollárt ér a munkaadóknak átlagosan, a  főnöke már 61 760 dollárt, miközben például a karbantartó csupán 36 370-et.

A különféle adminisztratív munkakörökben fizetett bruttó éves bér 37-45 ezer dollár között mozog, de például egy rendezvényszervező átlagosan 49 450 dollárt keres. A felső vezetéshez tartozó értékesítési munkatárs 54 250 dollárt kap, a HR-es pedig 59 060-at.

Az igazgatók átlagfizetése 66 560 dollár, az élelmiszer ellátásért és kiszolgálásért felelős vezetőé 73 800 dollár, az értékesítési igazgatóé 82 390 dollár.

A pénzügyi részleg itt is szépen eleresztett a hivatalos adatok szerint. A könyvelők átlagosan 60 820 dollárt kasszírozhatnak évente, a pénzügyi igazgató 103 030 dollárjával az egész lista legjobban fizetett alkalmazottja.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Miközben Trump már Putyinra melegít, fontos adatok érkeztek az amerikai gazdaságról
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 15. 18:02
Az amerikai fogyasztói hangulatindex romlott, az ipari termelés csökkent, a kiskereskedelmi forgalom ugyanakkor nőtt.    
Makro / Külgazdaság A tej ára is megugrott Szlovákiában
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 15. 13:21
Északi szomszédunknál 4,4 százalékos volt júliusban az éves infláció, ami az elmúlt 19 hónapban a legmagasabb ütemű drágulás volt – derült ki a statisztikai hivatal (SÚSR) által pénteken közölt adatokból.
Makro / Külgazdaság A Balatonnál csak egy szűk elit tud nyaralót venni
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 15. 12:00
A legdrágább lokáció a Balaton keleti medencéje.
Makro / Külgazdaság Nem tudni kinek, de kiosztott a kormány 75 milliárdot
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 15. 11:25
Dübörög a Demján Sándor 1+1 Program.
Makro / Külgazdaság Tovább pörgeti a benzin az inflációt?
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 15. 10:29
Várhatóan ezek lesznek az árak.
Makro / Külgazdaság Igazi dráma: a klímaváltozás pusztító ereje a Földközi-tenger térségében
Káncz Csaba | 2025. augusztus 15. 10:07
A Mediterráneumban zajló tűzvész egy olyan világ közvetlen és tagadhatatlan következménye, amelynek éghajlata gyorsan és veszélyesen változik meg a szemünk láttára. A katonaságra szerte a világon egyre nagyobb szerep hárul a sokasodó extrém időjárási jelenségekkel kapcsolatban. Káncz Csaba jegyzete.
Makro / Külgazdaság Szépen korrigált júliusban a lengyel infláció
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 14. 16:48
Lengyelországban tavaly június óta a legalacsonyabb szintre, 3,1 százalékra lassult az éves infláció júliusban a júniusi éves 4,1 százalékról – közölte a lengyel statisztikai hivatal csütörtökön.
Makro / Külgazdaság Mínuszban indítottak az amerikai tőzsdék
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 14. 15:55
Gyengüléssel nyitottak az amerikai értékpapírpiacok csütörtökön.
Makro / Külgazdaság Irigykedhetünk a franciák júliusi inflációs adatára
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 14. 14:36
Franciaországban június után júliusban is 1 százalékos éves inflációt mértek – közölte végleges adatként az Insee francia statisztikai hivatal csütörtökön.
Makro / Külgazdaság Brüsszel jóváhagyta Magyarország 264 millió eurós támogatását
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 14. 14:23
Az Európai Bizottság az uniós állami támogatási szabályok alapján jóváhagyta a 264 millió euró összegű magyar támogatási intézkedést a Sunwoda Automotive Energy Technology Kft. nyíregyházi beruházásához – közölte csütörtökön a brüsszeli testület.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG