1p
Fellegi Tamás szerint a következő hetekben a partnerekkel egyeztetve kialakulhat a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) és az Európai Unióval (EU) a hiteltárgyalások menetrendje. A hitel összegének véleménye szerint kellően nagynak kell lennie ahhoz, hogy a piacok megnyugodjanak.

Fellegi Tamás, az egyes pénzügyi szervezetekkel való kapcsolattartásért felelős tárca nélküli miniszter a Duna Közbeszéd című műsorában úgy fogalmazott, bízik benne, hogy már májusban el tudják kezdeni azokat a tárgyalásokat, amelyek a keretét fogják adni a tényleges gazdasági tárgyalásoknak. A kiindulópont a tárgyalásokon egy elővigyázatossági pénzügyi csomag lesz - erősítette meg Fellegi Tamás, hozzáfűzve, hogy az Európai Bizottság közleményében is ez szerepel.

Fellegi Tamás a hitel összegéről csak annyit mondott: annak elég nagynak kell lennie ahhoz, hogy a piacok számára megnyugtató üzenetet küldjön, ugyanakkor nem lehet lényegesen nagyobb a szükségesnél, mert az negatív üzenetet küld a piacok felé.  

Szólt arról is, hogy a Magyarország ellen folyó két kötelezettségszegési eljárás - a bírák nyugdíjazása és az adatvédelmi biztos ügyében - nem befolyásolja a hiteltárgyalásokat, a konvergenciaprogram Brüsszel általi jóváhagyása ugyanakkor megkönnyítheti azokat. Fellegi Tamás a szerdai sajtótájékoztatón elmondta, hogy még pontosan nem tudják mik lesznek az IMF feltételei következtetni azonban a Valutaalap korábbi jelzéseiből, kiadványaiból lehet.

A Privátbankárnak nyilatkozó szakértők arra hívták fel a figyelmet: még nem dőlhetünk hátra, a következő hetekben az IMF minden bizonnyal további gazdaságpolitikai engedményekre próbálja majd rákényszeríteni Magyarországot

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság „A kétharmados győzelem a csodák világába tartozik, de vannak csodák” – jelentette ki Gulyás Gergely a Kormányinfón
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 12:57
Nem csak a választások előtti utolsó, hanem a jubileumi 200. Kormányinfót vezényelte le Gulyás Gergely kancelláriaminiszter és Vitályos Eszter kormányszóvivő. 
Makro / Külgazdaság Itt a fordulat? Péntektől olcsóbb lesz a tankolás
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 12:42
Annak, aki piaci árat fizet – és ha a benzinkutakon is megmutatkozik az árcsökkenés.
Makro / Külgazdaság Ezúttal csak 47 milliárdot fogadott el a magyar állam
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 12:24
Pedig adtak volna még bőven pénzt a befektetők.
Makro / Külgazdaság Somogyi Zoltán: Van oka Orbán Viktornak aggódni
Izsó Márton - Csabai Károly | 2026. április 9. 10:57
A Political Capital szociológus alapítója az április 8-ai élő műsorunk vendége volt. A 6. évfolyamában járó Klasszis Klub Live 95. adását most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
Makro / Külgazdaság Nagy üzleteket kötött J. D. Vance Budapesten
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 10:44
Sok-sok milliárd forint értékben vesz fegyvert, olajat és erőművet Magyarország, illetve magyar cégek.
Makro / Külgazdaság Leesett az elemzők álla: váratlan fordulat Németországban
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 10:21
Pont az ellentétét várták.
Makro / Külgazdaság Jöhet a fordulat az amerikai kamatoknál?
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 08:34
Egyre inkább fontolgatják a kamatemelés lehetőségét a Fed döntéshozói.
Makro / Külgazdaság Megreccsent a román gazdaság egyik fontos pillére
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 08:19
Csökken a termelés, de még így is hatodik helyen vannak az unióban.
Makro / Külgazdaság A világ szenved, Kína nevet – de miért nem hiányzik nekik az olaj?
Litván Dániel | 2026. április 9. 05:41
Évtizedek óta készülnek erre a helyzetre, és most több szempontból is learatják a babérokat. Miért nem fáj annyira a világ legnagyobb olajimportőrének az iráni válság?
Makro / Külgazdaság Már hivatalos, hogy megvárja az új kormányt a magyar ipar a felfutással
Imre Lőrinc | 2026. április 8. 16:06
A vártnál jóval erősebb januári teljesítmény után februárban ismét csalódást keltett a magyar ipar. Ráadásul a közel-keleti háború okozta energiaárrobbanás hatásai még nem is látszódtak meg a visszaesésben. Ha minden jól alakul – és a feltételes mód itt duplán indokolt –, akkor 2026-ban talán véget érhet az ipar három éve tartó vesszőfutása.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG