1p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Októberben a kivitel volumene 5,2, a behozatalé 5,6%-kal növekedett az előző év azonos hónapjához képest. Kétszámjegyű bővülés jellemezte a feldolgozott termékek mindkét irányú forgalmát és a nyersanyagok behozatalát - közölte a KSH.

2012 első tíz hónapjában a kivitel volumene 2,4, a behozatalé 1,0%-kal haladta meg az előző év azonos időszaki szintet. A 2012. január–októberi kivitel értéke 19 576 milliárd forint (67,3 milliárd euró), a behozatalé 17 816 milliárd forint (61,3 milliárd euró) volt. A külkereskedelmi mérleg aktívuma 1760 milliárd forintot (6,1 milliárd eurót) tett ki, 92 milliárd forinttal (11 millió euróval) többet, mint 2011 azonos időszakában.

2012. január–októberben a termékforgalom forintban mért árszínvonala az exportban 4,9, az importban 6,4%-kal emelkedett 2011 azonos időszakához képest, a cserearány 1,4%-kal romlott. A forint a dollárhoz képest 16, az euróhoz mérten 6,1%-kal gyengült.

A feldolgozott termékek forgalma bővült leginkább

A gépek és szállítóeszközök kivitelének volumene 2,1%-kal volt kevesebb, míg a behozatalé 1,1%-kal volt több mint 2011 első tíz hónapjában.

A feldolgozott termékek export- és importvolumene 8,1, illetve 4,9%-kal bővült 2011. január–októberhez képest.

Az energiahordozók importvolumene – a forintárak 18%-os növekedése mellett – az év első tíz hónapjában 5,2%-kal volt kevesebb, mint 2011 azonos időszakában.

A KSH adatai szerint 2012 első tíz hónapjában az élelmiszerek, italok, dohánytermékek exportvolumene 7,4%-kal nőtt, míg az importé 5,6%-kal csökkent 2011. január–októberhez képest.

Az EU-n kívül javul a külkermérleg

2012. január–októberben az Európai Unióba irányuló kivitel volumene 2,3, az onnan érkező behozatalé 3,4%-kal volt több mint 2011 azonos időszakában. Külkereskedelmi egyenlegünk aktívuma az unió tagjaival szemben 79 milliárd forinttal romlott.

Az EU-n kívüli országokkal folytatott kereskedelemben az export volumene 2,4%-kal bővült, az importé 4,0%-kal elmaradt az egy évvel ezelőttitől. A külkereskedelmi mérleg hiánya 546 milliárd forint volt, 171 milliárd forinttal kevesebb, mint az előző év azonos időszakában.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Árverezik a kormány becsődölt stratégiai partnerének egyik legnagyobb gyárát
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 10:09
3,6 milliárd forintról indul a licit a Tungsram nagykanizsai üzeméért.
Makro / Külgazdaság Von der Leyent visszaküldik a tervezőasztalhoz, Orbán Viktor ünnepelhet az ukrán csatlakozás ügyében
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 09:18
„Vége van” – mondták ki az uniós diplomaták az Európai Bizottság „fordított bővítési” tervéről – és még a 90 milliárdos hitel ügye sem rendeződött.
Makro / Külgazdaság Rengeteget vásároltak a magyarok januárban is
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 08:30
3,5 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom januárban a KSH adatai szerint.
Makro / Külgazdaság GKI: az építőipari cégek harmada jó évben bízik
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 07:28
Az építőipari termelés változatlan áron mérve – két visszaesést hozó év után – 2025-ben 2,8 százalékkal tudott bővülni. A tavaly december végi ágazati szerződésállomány csaknem 50 százalékkal volt magasabb az egy évvel korábbinál. A GKI februári felmérése szerint a megkérdezett építőipari vállalkozások harmada árbevételének növekedésére számít 2026-ben az előző évhez képest, csökkenéstől 21 százalékuk tart. A 10 fő alatti cégek e téren kevésbé optimisták, de az 50 fő felett foglalkoztatók már sokkal inkább azok. További kedvező jel, hogy a GKI ágazati bizalmi indexe februárban tizenhárom havi csúcsára emelkedett. 2026-ban az építőipari termelés volumene 2-3 százalékkal nőhet az előző évhez képest – ebben a hazai és a nemzetközi elemzők is egyetértenek.
Makro / Külgazdaság A sajtó és hozzátartozók fogadták Szijjártó Péteréket Budapesten
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 07:18
Leszállt a miniszter gépe, rajta a két elengedett hadifogollyal.
Makro / Külgazdaság Megvan, ki vezetné Ukrajnába a magyar kormány küldöttségét
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 06:56
A helyszínen mérné fel a Barátság vezeték állapotát a magyar kormány, az is megvan, kit jelöltek ki a küldöttség vezetésére.
Makro / Külgazdaság Magyar vezérigazgatói felmérés: romlott a bizalom
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 17:48
A magyar cégvezetők fókuszában a technológiai átalakulás kényszere áll – közölte a PwC nemzetközi tanácsadó cég szerdán az MTI-vel a magyar vezérigazgatók körében végzett felmérése alapján.
Makro / Külgazdaság A Barátság vezeték leállásnál sokkal nagyobb veszteség éri most Magyarországot
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 16:45
A magyar kormány ugyan az energiáit az Ukrajnával való vita köti le, energetikai szempontból számunkra az iráni háború sokkal nagyobb költséggel jár számunkra nemzetgazdasági szinten, áll az Mfor kedd reggel megjelent elemzésében.
Makro / Külgazdaság Minden korábbi várakozást felülírt a közel-keleti háború a magyar gazdaságban
Herman Bernadett | 2026. március 4. 16:31
A korábban biztosra vett márciusi kamatvágás elmaradhat, az infláció emelkedhet a közel-keleti konfliktus miatt. 
Makro / Külgazdaság Itt nézheti élőben, mit mond Bod Péter Ákos és Pleschinger Gyula a Klasszis Klubban
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 15:13
Fél 4-től a Klasszis Média YouTube-csatornáján válaszol a mi és olvasóink, nézőink kérdéseire a volt jegybankelnök és a Monetáris Tanács 2013-2025 közötti tagja.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG