2p

Miből lesz pénz a választási osztogatásra?
Mit okoz az árrésstop?
Mit kellene tenni a költségvetéssel?

Online Klasszis Klub élőben Békesi Lászlóval!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. június 11. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A vírus mutációi ugyanolyan hatásokkal járnak, de könnyebb lehet őket elkapni.

A koronavírus mutációi fertőzőbbek lehetnek az eredeti vírusnál, ugyanakkor nem halálosabbak annál, írja a Guardian.

A Metropolitan Operaház  New Yorkban 2020. szeptember 23-án. Az operaház a teljes 2020-21-es évadot lemondta a koronavírus miatt. EPA/Peter Foley
A Metropolitan Operaház New Yorkban 2020. szeptember 23-án. Az operaház a teljes 2020-21-es évadot lemondta a koronavírus miatt. EPA/Peter Foley

A brit lap által idézett amerikai tanulmány, amely a vírus ötvenezer génszekvenciáját vizsgálta, megállapította: a kórokozó nem lett halálosabb, és hatásai sem változtak.

Könnyebben fertőzhet

Ugyanakkor lehet, hogy a mutációit mégis könnyebb elkapni. Szakértők szerint ugyanis a vírus képes lehet reagálni az egészségvédelmi szigorításokra, például a közösségi távolságtartásra.

Ezek az intézkedések akadályozzák a fertőzés továbbadását, de ahogy a vírus egyre fertőzőbbé válik, a statisztika szerint egyre inkább megkerüli ezeket a korlátokat

- mondta David Morens, az amerikai Allergiás és Fertőző Betegségek Nemzeti Intézete virológusa. Egészségügyi szakemberek szerint egyébként minden vírusnak vannak mutációi, többségük azonban jelentéktelen.

Számos országhoz hasonlóan az Egyesült Államokban is jelentősen növekszik a diagnosztizált fertőzöttek száma. A növekedés elsősorban a fiatalok közötti fertőződéseknek köszönhető: az új vírushordozók több mint negyede 18-25 év közötti fiatal.

Az Egyesült Államokban eddig csaknem 7 millió fertőzöttet diagnosztizáltak, és több mint 200 ezren vesztették életüket a járvánnyal összefüggésben – az USA mindkét mutatót tekintve világelső.

Európában a legtöbben, 42 ezren az Egyesült Királyságban haltak meg. Olaszországban csaknem 36 ezren, Franciaországban 31,5 ezren, Spanyolországban 31 ezren vesztették életüket. Az egyetlen, a járvány egész ideje alatt karanténmentes nyugati államban, Svédországban 5878 áldozatot jegyeztek fel. (Háttéranyagunk: a svédeknél nem volt karantén, mégis visszaszorult a vírus.)

Magyarországon 718 áldozatot regisztráltak.   

Világszerte több mint 32 millió fertőzöttről tudnak. Közülük 983 ezren hunytak el, több mint 22 millióan meggyógyultak.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Eljött a pillanat, amikor a „mosom kezeim” már nem jön be
Privátbankár.hu | 2025. június 8. 18:11
Egy perui farmer azért perelte be a német RWE energiavállalatot, mert hozzájárulása a klímaváltozáshoz összefügg a faluját fenyegető áradással. A bíróság nem söpörte le az asztalról az ügyet.
Makro / Külgazdaság Kerülőutat választottak az orosz mágnások
Buksza blog | 2025. június 8. 14:27
Fehérorosz oknyomozó újságírók kiderítették, hogy egy belorusz vállalat az Oroszország elleni nyugati szankciókra fittyet hányva szállít luxusárucikkeket az EU-ból az orosz vevőknek.
Makro / Külgazdaság Szép számokat közölt a gazdasági csúcsminisztérium, csak éppen nem a teljes képet mutatja
Privátbankár.hu | 2025. június 8. 12:19
A KSH statiszikájából nem derül ki minden fontos részlet.
Makro / Külgazdaság Kiderült, ki volt a Magyarországon meghalt amerikai katona
Privátbankár.hu | 2025. június 8. 09:46
Egy 24 éves őrmester volt a baleset áldozata.
Makro / Külgazdaság Izgalmas hete lesz Nagy Mártonnak és Lázár Jánosnak – kiderül az igazság?
Privátbankár.hu | 2025. június 8. 08:42
Fontos adatokat közöl keddtől a KSH.
Makro / Külgazdaság Itthon tankoljunk vagy külföldön? Attól függ, merre indulunk
Privátbankár.hu | 2025. június 7. 09:33
Alig van mostanában változás a benzinkutakon – és ez nem csak Magyarországon igaz. Az Mfor Üzemanyagár-figyelő a régióban is körülnézett az árakat illetően.
Makro / Külgazdaság Ausztria megkapta azt a pofont, amit Magyarország nem
Privátbankár.hu | 2025. június 7. 08:58
Leminősítette Ausztriát a Fitch Ratings. A nemzetközi hitelminősítő mindenekelőtt a vártnál sokkal gyengébb osztrák közfinanszírozási és reálgazdasági teljesítménnyel indokolta a lépést.
Makro / Külgazdaság Elővette Magyarország hitelminősítését a Fitch – kivel játszunk egy ligában?
Privátbankár.hu | 2025. június 7. 08:36
A saját ligánkban jónak számítanak a fizetések, jönnek az autóipari beruházások, de a gazdasági növekedés minimális, és magas az államadósság – véli a Fitch Ratings.
Makro / Külgazdaság Felemás számok jöttek Amerikából
Privátbankár.hu | 2025. június 6. 16:19
Az amerikai gazdaságról tettek közzé adatokat.
Makro / Külgazdaság Van, ahol dübörög a szekér Európában
Privátbankár.hu | 2025. június 6. 13:45
A vártnál jobb lett az euróövezeti GDP-adat.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG