1p
Az MSZP-n és a Fideszen kívül csak a Jobbiknak lenne esélye az 5 százalékos parlamenti küszöb átlépésére
A Századvég és a Forsense szeptember első felében végzett, legfrissebb kutatása szerint továbbra is jelentős a különbség a két legnagyobb párt támogatottságában. Az MSZP-n és a Fideszen kívül csak a Jobbiknak lenne esélye az 5 százalékos parlamenti küszöb átlépésére - közölték kedden az MTI-vel.

A két intézet felmérése azt mutatta: jelentős előnnyel vezet a Fidesz az MSZP előtt. A kormánypárt támogatottsága 14 százalék az összes szavazó körében, a Fideszé pedig 25 százalék. A biztosan szavazók, pártot választók körében a Fidesz továbbra is a szavazatok 57 százalékára, míg az MSZP a szavazatok negyedére számíthatna, a júniusi támogatottságát stabilan őrző Jobbik 12 százalékot kapna.

A kutatás szerint a Jobbik kivételével más kispártnak nincs esélye az 5 százalékos parlamenti küszöb átlépésére.     Az SZDSZ-re voksolók aránya a biztosan szavazó, pártot választó emberek körében már az 1 százalékot sem éri el. A Lehet Más a Politika (LMP) és az MDF júniusban még 4-4 százalékon állt, most az LMP már csak a szavazatok 2 százalékát, az MDF pedig 1 százalékát szerezhetné meg.  

Mennyit tudsz az Európai Unióról? Mérd fel tudásod és nyerj!
A Bajnai-kormány megítélése megalakulása óta folyamatosan javul, ám a kabinetet illetően a többségi vélekedés még mindig alapvetően negatív. Szeptemberben a megkérdezettek több mint fele, 52 százaléka értékelte negatívan a kormány tevékenységét. A kabinet értékelése elsősorban a pártszimpátiától függ. Az MSZP szavazóinak 93 százaléka pozitívan ítélte meg a kormányt, a Fidesz szavazóinak 84 százaléka viszont negatívan.

Nem kedvező az ellenzék tevékenységének megítélése sem. A politikai évadnyitót megelőzően készült adatfelvétel szerint szeptemberben az ellenzék tevékenységét pozitívan megítélők aránya 32 százalék, míg negatív véleményen a kérdezettek 58 százaléka van. Továbbra is jelentős (24 százalék) azoknak az aránya, akik mind a kormánnyal, mind az ellenzékkel elégedetlenek.

A közvélemény-kutatást szeptember 2. és 18. között végezték, annak során ezer, véletlenszerűen kiválasztott felnőttet kérdeztek meg. A közlemény szerint a minta összetétele a legfontosabb szociodemográfiai tényezőket (nem, kor, régió,  településtípus, iskolai végzettség) tekintve megfelel a felnőtt magyar lakosság arányainak.

Az elmúlt két év legjobb osztályzatát kapta a kormány
Vasárnap a Jobbik simán küszöb felett lenne
Retkes-jóslat: meglesz a 6-7% 2010-re
Parlamenti ősz: megoldódik-e a választási baki?

MTI

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Elhasal az orosz gazdaság – Putyinnak sem jött össze a repülőrajt
Privátbankár.hu | 2025. december 13. 13:18
Ahogy közeleg az év vége, úgy lesz egyre kisebb az éves orosz GDP-növekedés. A külkereskedelem is szűkült, különösen Európa irányába.
Makro / Külgazdaság Leálltak Trump kitoloncoló járatai Venezuelába?
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 17:38
A repülőgépek nem érkeznek.
Makro / Külgazdaság Váratlan húzással csökkentenék az európai autóipar függőségét
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 13:20
Növelnék az újrahasznosítási arányt.
Makro / Külgazdaság Kiderült, mire készül Trump: csak a bemelegítés volt a venezuelai tanker lefoglalása
Litván Dániel | 2025. december 12. 10:12
Ha továbbmennek ezen az úton, akkor Iránnak és Oroszországnak is lesz min aggódnia.
Makro / Külgazdaság Keserű meglepetés a brit gazdaságban
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 09:32
A pénteki hivatalos adatok szerint Nagy-Britannia gazdasága váratlanul zsugorodott az októberig tartó három hónapban, ami valószínűleg növeli a Bank of England kamatcsökkentéseire vonatkozó várakozásokat.
Makro / Külgazdaság Magas szinten ragadt az infláció Romániában
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 09:11
Novemberben a fogyasztói árak 9,76 százalékkal emelkedtek az egy évvel korábbihoz képest, a ráta pontosan megegyezik az októberivel – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Makro / Külgazdaság Nem szikrázott az ipar októberben
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 08:49
Az előző év azonos időszakához mérten 2,7 százalékkal mérséklődött, az előző hónaphoz képest 0,5 százalékkal bővült az ipari termelés.
Makro / Külgazdaság Most aztán tényleg előveheti a legszélesebb mosolyát Lázár János
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 08:30
Immár második hónapja nőtt ugyanis az építési és közlekedési miniszter által felügyelt ágazat éves szinten. Apró szépséghiba, hogy ehhez kellett az alacsony bázis.
Makro / Külgazdaság Hihetetlen alacsony szintre esett az amerikai külkereskedelmi deficit szeptemberben
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 06:59
Az áruexport szárnyal, az import csak kisebb mértékben nőtt. Több mint öt éve látott szintre süllyedt a külkereskedelmi hiány.
Makro / Külgazdaság Új GDP-szám érkezett, negyedjére vajon eltalálják az elemzők?
Imre Lőrinc | 2025. december 11. 19:19
Idén már sorozatban a harmadik évben kellett csalódniuk az elemzőknek: az év elején várt érdemi GDP-növekedés helyett 0,5 százalék alatti bővülés jöhet csak össze idehaza 2025-ben. A pozitív oldalon az infláció és a forintárfolyam emelhető ki, ugyanakkor a külső környezetnek való kitettségünk szinte semmit sem változott.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG