2p
Jövőre önfenntartó lehet a Magyar Nemzeti Kereskedőház, s 2015. végére létrehozható a 42 irodából álló hálózat - mondta a Napi Gazdaságnak Kerekes György vezérigazgatója.

Idén terveink szerint nullszaldóval vagy ahhoz közelítő mérleggel zárjuk az évet, jövőre pedig várhatóan önfenntartók leszünk - mondta Kerekes György, a Magyar Nemzeti Kereskedőház Zrt. (MNKH) vezérigazgatója a Napi Gazdaságnak. Szerinte reális cél és hasznot hoz az országnak a tervezett 42 külhoni kereskedelmi iroda megnyitása és működtetése. Ezek közül 11 már megnyílt és év végéig újabb 14 kereskedőház nyitása szerepel a tervekben, jövő év végére pedig valamennyi tervezett iroda megnyílhat. Főleg Ázsiára, Afrikára, Dél-Amerikára és a Balkánra koncentrálnak, de tervbe vették Észak-Amerikát és a távol-keleti fejlett országokat is, ám ez szerinte a bürokratikus engedélyezések miatt nagy falat. Az EU-n belül más keretek között mozognak a vállalkozások, ezért nincs szükség kereskedőirodára.

A kereskedőházak nyitása kapcsán számítanak azokra a laoszi és vietnami felső vezetőkre, akik Magyarországon végeztek. A magyar nyelv ismerete náluk hatalmas előny. Más kinti irodákban is főleg olyan helyi szakember dolgozik, aki jól ismeri Magyarországot, s az MNKH is olyan szakembereket küld ki, akik a helyi viszonyokban megfelelően tájékozottak.

Az MNKH jutalékért dolgozik, amely egy számjegyű százalék, de ez ágazat és területfüggő. Más a tarifa egy építési nagyberuházás és más egy gyógyszeripari termék esetében.

Arra a kérdésre, hogy a korrupció mennyire jelent problémát, a szakember arról beszél, hogy vannak olyan keleti államok, ahol ez a gazdasági kultúra részét képezi. Ezért is fontos, hogy olyan szakembereket alkalmazzanak, akik jól ismerik a helyi viszonyokat, az MNKH pedig a lehető legátláthatóbb működésre törekszik.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Végre egy jó hír: tovább csökkentek az energiaárak az EU-ban
Privátbankár.hu | 2025. július 4. 13:31
Az euróövezetben és az Európai Unióban havi összevetésben csökkentek, éves szinten nőttek a termelői árak májusban az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat pénteken közzétett adatai szerint.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor: Az országnak lesz kenyere
Privátbankár.hu | 2025. július 4. 09:29
Bővítik az öntözést az Alföldön, szeptembertől indul az Otthon Start.
Makro / Külgazdaság Kapott egy újabb gyomrost a kormány – ezúttal az állami hivataltól
Privátbankár.hu | 2025. július 4. 08:30
A KSH szerint az ipari termelés éves szintű csökkenése kéthavi lassulás után májusban ismét fokozódott.
Makro / Külgazdaság Költekezésbe kezdhet a kormány
Privátbankár.hu | 2025. július 3. 15:27
Mindez az EU által elfogadott országspecifikus mentesítési záradékkal lehetséges. 
Makro / Külgazdaság Érződik a brit gazdaság teljesítményén a globális bizonytalanságok enyhülése
Privátbankár.hu | 2025. július 3. 14:09
A vártnál sokkal nagyobb mértékben javultak a brit gazdaság júniusi aktivitási mérőszámai.
Makro / Külgazdaság Jegybanki előrejelzés: ennyibe kerülhet az üzemanyag
Privátbankár.hu | 2025. július 3. 08:59
Az energiaárak továbbra is kulcsfontosságúak a magyar gazdaság számára.
Makro / Külgazdaság Miért nem jutnak sokan saját otthonhoz Magyarországon? – a lakhatási válság számokban
Privátbankár.hu | 2025. július 3. 06:57
Bár több a lakás, mint a háztartás, egyre többen nem jutnak saját otthonhoz – derül ki a GKI elemzéséből.
Makro / Külgazdaság Elmozdult a 30 éves amerikai jelzáloghitelek kamata
Privátbankár.hu | 2025. július 2. 17:04
Az Egyesült Államokban közel három hónapja a legalacsonyabbra csökkent a 30 éves jelzáloghitelek kamata a június 27-én záródott héten – közölte az amerikai jelzáloghitelező bankok szövetsége (Mortgage Bankers Association of America – MBA) szerdán.
Makro / Külgazdaság Meglepte az elemzőket az euróövezet friss adata
Privátbankár.hu | 2025. július 2. 12:51
Nőtt a munkanélküliség, pedig nem ezt várták.
Makro / Külgazdaság Megint megfinanszírozták valakik az Orbán-kormányt
Privátbankár.hu | 2025. július 2. 12:21
30 milliárd forinttal, ráadásul kisebb kamattal, mint legutóbb.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG