1p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Gerhardt Ferenc szerint, arra lehet számítani, hogy a vállalkozások inkább a korábbi devizahiteleik kiváltására használják majd fel a kedvezményes hiteleket.

A hitelprogramot kedvezően, többszörös túljegyzéssel fogadták a hazai hitelintézetek, a jegybank ennek tudatában emelte meg a hitelprogram első két pillérének keretösszegét - mondta Gerhardt Ferenc, a Magyar Nemzeti Bank alelnöke szerdán a Magyar Innovációs Szövetség évi rendes közgyűlésén.

Gerhardt Ferenc, az MNB alelnöke

Gerhardt Ferenc emlékeztetett: az Magyar Nemzeti Bank 50 százalékkal, 750 milliárd forintra emelte meg az első két pillér keretösszegét, az első pilléré 70 százalékkal 425 milliárd forintra, a másodiké 30 százalékkal 325 milliárd forintra nő.

Szerinte a korábban vártnál nagyobb lesz az MNB hitelprogramjának GDP-re gyakorolt hatása a megemelt keretösszegeknek köszönhetően

Biztonságban van a devizatartalék

Rámutatott: a világ nagy központi bankjainak utóbbi időben tapasztalható fellépése is azt mutatja, eljött az ideje, hogy a jegybankok a rendelkezésükre álló eszközökkel "pénzt pumpáljanak a gazdaságba", segítsék a növekedés beindítását.

Kérdésre válaszolva leszögezte: ha a program mindhárom pillére az eredeti tervek szerint alakul, akkor is elegendő, biztonságos marad a magyar jegybank devizatartaléka.

Szenved, de stabil a magyar bankrendszer

Hegedűs Éva

Az MNB hitelprogramja kedvező feltételek mellett kiszámítható forrást jelent a vállalatok, főleg a kis- és középvállalkozások számára, várhatóan hozzájárul ahhoz is, hogy a beruházások ismét növekedjenek Magyarországon - mondta Hegedűs Éva, a Gránit Bank alelnök-vezérigazgatója.

Hegedűs Éva szerint nagy szükség van arra, hogy Magyarországon beinduljon a hitelezés, mert hitelezés nélkül nem nőnek a beruházások, nincs gazdasági növekedés. Rámutatott: most a magyarországi vállalati hitelállomány - árfolyamszűrten - 20 százalékkal alacsonyabb szinten áll, mint 2008 végén.

A válság kezdete óta a magyarországi bankrendszer mintegy 1000 milliárd forint hizelezési veszteséget szenvedett el, ennek ellenére a hazai bankszektor a világ egyik legstabilabb bankrendszere, átlagos tőkemegfelelési mutatója magas, 16 százalékot ér el - emelte ki Hegedűs Éva.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Már hétfőn újraindulhat a Barátság vezeték, közölte Orbán Viktor
Privátbankár.hu | 2026. április 19. 16:57
Brüsszel közvetítésével kapott üzenetet Kijevből a választásokon vesztes miniszterelnök.
Makro / Külgazdaság Von der Leyenéknek is sürgető lenne az előrelépés az uniós pénzek ügyében
Privátbankár.hu | 2026. április 19. 14:53
De egyelőre csak a továbblépés lehetőségeiről egyeztettek Budapesten.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter: uniós pénzek nélkül nem lehet beindítani a magyar gazdaságot
Privátbankár.hu | 2026. április 19. 13:52
Ő is tárgyalt a Budapestre érkezett uniós küldöttséggel a források megnyitásáról.
Makro / Külgazdaság Újra megnyílhat egy másik fontos pénzcsap is Magyarország számára
Privátbankár.hu | 2026. április 19. 12:42
Az uniós pénzek mellett a Norvég Alap is újra érkezni kezdhetnek..
Makro / Külgazdaság Rendszerszintű egyenlőtlenségek jellemezték a magyar választást
Privátbankár.hu | 2026. április 19. 12:26
Állítják a voksolást megfigyelő civil szervezetek.
Makro / Külgazdaság Mi lesz a Mol szerbiai bevásárlásával?
Privátbankár.hu | 2026. április 19. 10:59
Egyeztettek a NIS-üzletről Belgrádban.
Makro / Külgazdaság 50 milliárd dollárnyi olaj veszett oda a közel-keleti válság miatt
Privátbankár.hu | 2026. április 19. 09:44
500 millió hordó tűnt el a világpiacról.
Makro / Külgazdaság Nem hiába kongatják a vészharangot? Már a német pénzügyminiszter is aggódik a kerozinhiány miatt
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 16:37
Bajban lesz a légiközlekedés, ha nem gyorsul fel az átállás.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter elárulta: ebben a választókerületben a Tisza nem fogadja el a választási eredményt
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 15:22
A választókerületben, ahol egy másik Magyar Péter nevű jelölt is indult.
Makro / Külgazdaság Euró, uniós pénzek, védett árak és piaci bizalom: mi várható a gazdaságban a Tisza-kormánytól? Klasszis Podcast
Imre Lőrinc – Izsó Márton | 2026. április 18. 14:40
Több olyan vállalást is tett az április 12-i választáson kétharmados többséget szerző Tisza Párt, amelyek új korszakot nyithatnak a magyar gazdaságpolitika történetében. Ennek talán legszimbolikusabb lépése az euró bevezetése lenne, ami ebben a ciklusban biztosan nem, inkább a 2030-as évek elején valósulhatna meg – mondta el a Klasszis Podcast legújabb epizódjában Nagy János, az Erste makrogazdasági elemzője. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG