2p
Javított előrejelzésén a Nemzetközi Valutaalap: 2,3% lehet a magyar GDP-bővülés – Magyarország jövő nyáron kikerülhet a bóvli kategóriából – Az Apple után az Amazon ellen is vizsgálódik az Európai Bizottság tiltott állami támogatások miatt

A Nemzetközi Valutaalap szerint lassulhat Magyarországon 2015-ben a gazdasági növekedés: az IMF 2,3%-kal számol a szigorúbb monetáris és fiskális feltételek miatt – derül ki a szervezet országjelentéséből. Az előrejelzés még így is jobb, mint a tavaszi, a Valutaalap akkor 2, illetve 1,7 százalékos bővüléssel számolt.

Londoni elemzők szerint Magyarország jövő nyáron kikerülhet a bóvlikategóriából. A Meryll-Lynch elemzői szerint ehhez az is kell, hogy a devizahitelekkel kapcsolatos vitás kérdések rendeződjenek.

Három devizahiteles ügyben halasztotta el az első fokú ítélet kihirdetését a bíróság. Ezúttal az UniCredit Ingatlanlízing, az MKB Autólízing és a Fókusz Takarék ügyében maradt el a döntés, október 21-én és 22-én ül össze újra a bíróság.

Bő kéthavi csúcsra kapaszkodott a forint az euróhoz képest délelőtt a bankközi devizapiacon. A 307-es szint érintése után azonban éles fordulat jött, a jegyzések 308-ig ugrottak vissza.

Nem fizet osztalékot a Magyar Telekom. A csoport pénzügyi helyzete, a jelenlegi működési és üzleti környezet miatt döntöttek így a vállalatnál. A hírre elkezdték ütni a Telekomot a tőzsdén: a papír 1,4 százalékos mínuszban is járt.

Az Európai Bizottság vizsgálatot indított az Amazon ellen, mert az amerikai e-kereskedelmi óriás állítólag illegális állami támogatásokat kapott Luxemburgtól. Ha ez bebizonyosodik, akkor az Európai Bizottság arra kötelezheti a céget, hogy fizesse vissza a pénzt. Az Apple ügyében korábban már így döntött, de azt még egyelőre nem tudni, hogy milyen büntetést szab ki rá.

Levelet írt az Európai Bizottság a spanyol egészségügyi miniszternek, amelyben magyarázatot vár arra, hogy az óvintézkedések dacára hogyan fertőződhetett meg egy madridi ápolónő az Ebola-vírussal. Ez az első eset, hogy valaki Európában fertőződött meg, eddig mind Európában, mind az Egyesült Államokban csak olyan esetek fordultak elő, amelyekben a fertőzöttek Afrikában kapták el a kórt. Brüsszel arra vár választ, hogy milyen hiányosságok vezettek az első Afrikán kívüli megbetegedéshez.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Akkumulátorpályázat: nem csak a nyertesek fognak jól járni
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 19:32
A jövő év elején 100 milliárdos keretösszeggel hirdet a kormány energiatárolók létesítését segítő lakossági pályázatot. A Trend FM reggeli műsorában az energiatárolási kérdések voltak napirenden.
Makro / Külgazdaság Kellemetlen hír érkezett a német gazdaságról
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 18:48
Nőttek a nagykereskedelmi árak.
Makro / Külgazdaság Újabb pofont kever le Oroszországnak Európa
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 15:15
Itt van a szankciók újabb köre.
Makro / Külgazdaság India győzött, Japán vesztett: így teljesítettek a legnagyobb gazdaságok
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 12:25
Vegyesen szerepeltek a G20 országok gazdaságai 2025 harmadik negyedévében.
Makro / Külgazdaság Kedden döntenek Varga Mihályék: olyasmi történhet, amire hat éve nem volt példa
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 11:35
Várhatóan nem születik meglepetés, és a Magyar Nemzeti Bank (MNB) monetáris tanácsa keddi ülésén is változatlan szinten tartja az alapkamatot.
Makro / Külgazdaság Powell már vágja a centit, újabb hajmeresztő nyilatkozat Trumptól
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 11:20
Bár néhány napja kamatot vágott a Fed, ez Donald Trumpnak nem elég.
Makro / Külgazdaság Kell majd a tele tank karácsonyra, ezek az árak várnak ránk a kutakon
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 11:00
Mindkét üzemanyagtípus ára változatlan marad holnaptól.
Makro / Külgazdaság Tényleg kemény csatába indul Brüsszelben Orbán Viktor – de most váratlanul sokan állhatnak mellé
Litván Dániel | 2025. december 15. 10:19
Hirtelen egész sokan lettek Orbán Viktor szövetségesei az orosz vagyon „ellopása” ügyében. De még nem elegen. Sorsdöntő napok következnek Brüsszelben.
Makro / Külgazdaság Reagált az Államadósság Kezelő Központ a jövő évi gigahitelre
Imre Lőrinc | 2025. december 15. 08:50
Az Államadósság Kezelő Központ a jövő évi finanszírozási tervvel kapcsolatos kérdésekre válaszolt.
Makro / Külgazdaság Itt az orosz bosszú – Magyarországon is megérezzük?
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 15:06
Itt a válasz az orosz olajat szállító tankerek elleni támadásokra. Rácz András szerint globális következményeik lehetnek.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG