Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
3p

Változó hazai szabályozás: mit vár el az Ön cégétől a hatóság?
Sokakat érint - jöjjön el!

Klasszis Talks & Wine - Fenntarthatóság 2025 ősz

2025. szeptember 17.

Részletek itt >

Kemény szavakkal ostorozta az Európai Központi Bankot egy befolyásos piaci szakember - itt jártak a londoniak, kiadták a jövő heti jóslatot – és a K&H milliárdokat hoz Magyarországra

Kemény szavakkal ostorozta az Európai Központi Bankot egy befolyásos piaci szakember. Chen Zhao, a kanadai székhelyű BCA Research vezető stratégája csaknem reménytelennek tetsző képet fest Európáról, annak gazdasági kilátásairól: ennek hátterében szerinte az áll, hogy alapvetően piacellenes minden, amit az Európai Központi Bank tesz. Ha az EKB-t valóban érdekelte volna a szabad piacgazdaság működtetésének segítése, akkor nem hagyta volna szinte példátlan fájdalmaknak kitenni a spanyol, a portugál, az olasz, a görög gazdaságot.  A mai világban az EKB-n kívül egyetlen más központi bank sem hagyja, hogy országaik polgárai ilyen mértékben szenvedjenek - mondta az alapblog.hu-nak a stratéga. A Privátbankár.hu vezető cikkében részletesebben szemlézzük az interjút.

A magyar makrogazdasági környezet újabb jegybanki kamatcsökkentéseket indokol, és továbbra sem kizárt a monetáris enyhítés folytatása a 2 százalékos alapkamat eléréséig - jósolták magyarországi tárgyalásaikat összegző keddi tanulmányukban londoni pénzügyi elemzők.

A magyar elemzők zöme 2,2-2,3 százalékos alapkamaton várja az MNB enyhítési ciklusának végét. A londoni elemzők ennek ellenére sem látnak okot arra, hogy változtassanak a jóslatukon. A következő kamatdöntő ülés egy hét múlva lesz.

A Kúria tegnapi döntése első ránézésre nem tűnt olyan kedvezőtlennek a bankok szempontjából (legalábbis biztosan lehetett volna rosszabb is), erre közel egy egységnyi erősödéssel reagált a forint, de az alapvetően negatív piaci hangulatban, a délutáni kormányzati megszólalások után ismét gyengülni kezdett az árfolyam: Rogán Antal beszélt arról, hogy őszre már végleges megoldás születik, melynek során a bankoktól mindent visszavesznek, amit azok jogtalanul megszereztek. Mivel a kormányzati devizahiteles csomagra őszig várni kell, fontosabb adatok hiányában a külföldi események, és a piaci hangulat változása lehet a meghatározó az árfolyam alakulása szempontjából. Ma délután az amerikai építési engedélyekről és a maginfláció értékéről érkezik adat, de a holnapi Fed ülésre figyelnek leginkább a befektetők.

A különféle geopolitikai aggodalmak is mozgatják a piacokat, főként a részvényeket: előbb az Ukrajna körüli válság, majd a szunnita iszlamisták iraki előrenyomulása miatt a részvényekből kevésbé kockázatos eszközökbe menekülnek a befektetők, ezért napok óta rossz a hangulat a tőzsdén.

A KBC, a K&H anyabankja ma bejelentette üzleti stratégiáját és meghatározta a 2017-ig szóló pénzügyi céljait: a KBC Csoport magyarországi tevékenységét fontosnak tartja, és ahogy évek óta hangsúlyozza, Magyarországot továbbra is egyik fő piacának tekinti. Magyarországon a következő négy évben évente 1,5 milliárd forint, összesen tehát 6 milliárd forint összegben ruháznak be digitális szolgáltatásokba.  A K&H Csoport vezérigazgatója szerint ez a befektetés egyértelműen mutatja a cégcsoport hosszú távú elkötelezettségét Magyarország felé.

Az Apple peren kívüli megállapodást kötött 33 amerikai állammal és más felperesekkel, akik azzal vádolták a kaliforniai óriásvállalatot, hogy jogsértő árrögzítő megállapodásokkal mesterségesen magasan tartotta elektronikus könyveinek árát. A felperesek 280 millió dollárra becsülték a fogyasztóknak okozott kárt, és a perben ennek a háromszorosát, 840 millió dolláros kártérítést követeltek az Apple-től. Egyelőre nem derült ki, mekkora összegről egyeztek meg.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Pogátsa Zoltán: Tévhit, hogy a Fidesz az osztogatással meg tudja nyerni a választásokat
Izsó Márton - Csabai Károly | 2025. szeptember 14. 06:04
A közgazdász, szociológus, a Soproni Egyetem docense a szeptember 11-ei élő műsorunk vendége volt. A Klasszis Klub Live 5. évfolyamának 83. adását most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
Makro / Külgazdaság Trump úgy üzent az orosz olajról, hogy a magyar kormány is megértse
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 13. 14:06
Az amerikai elnök levelet írt a NATO-tagországoknak.
Makro / Külgazdaság Felemás hírt kapott Magyarország szomszédja
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 13. 09:27
Fenntartotta Románia államadós-osztályzatának március óta érvényes negatív kilátását a pénteki újabb felülvizsgálat után is a Moody's Ratings.
Makro / Külgazdaság A miniszterelnök bukása csak a kezdet, újabb csapást kapott Európa egyik kulcsországa
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 13. 08:55
Franciaországot mostanában az ág is húzza.
Makro / Külgazdaság Nem fogja kitalálni, milyen konzulátust nyitott meg Szijjártó Péter
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 13. 08:14
Váratlan országban barátkozott a miniszter.
Makro / Külgazdaság Húsz éve nem láttak ilyet Kínában
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 13:03
Érdekes adatok jöttek.
Makro / Külgazdaság Fontos állami cég vezetőjét cseréli le Nagy Márton
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 12:48
Távozik a Magyar Fejlesztési Bank elnök-vezérigazgatója, az utód a Magyar Posta Biztosítótól érkezik.
Makro / Külgazdaság Várhatják a szombatot a magyar autósok
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 12:34
Kellemes meglepetésben lehet részük a benzinkutakon.
Makro / Külgazdaság Mégiscsak működik Trump matekja? Jókorát zuhant az amerikai költségvetés hiánya
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 11:09
Közel 30 milliárd dollárt szedtek be vámokból csak augusztusban.
Makro / Külgazdaság Kellemetlen meglepetést kaptak a németek
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 10:21
Hónapok óta nem történt ilyen.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG